А ви знаєте, що ми вже в ліцею навчаємося? На зимові канікули пішли ще учнями Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, а повернулися ліцеїстами Клубовецького ліцею Тисменицької міської ради. З питаннями: “Чому, як, де, коли?”  - ми звернулися до директора Клубовецького ліцею Володимира Пронюка.

 – Доброго дня, Володимире Ярославовичу! Хочемо знати відколи наша Клубовецька школа офіційно стала ліцеєм?

- Наша школа змінила назву 16 січня 2021 року. В цей день відбулася сесія Тисменицької міської ради. Рішенням сесії відбулися три речі: ми змінили засновника, змінили статут і змінили назву. Якщо до тепер засновником була Тисменицька районна рада. то тепер в силу адміністративної реформи Тисменицький район перестав існувати. Повноваження Тисменицької районної ради передані Тисменицькій міській раді. Засновником нашого закладу освіти є зараз Тисменицька рада. Ще затверджено нову редакцію статуту закладу. Статут вже опублікований на сайті з ним поки що знайомляться учителів, але через деякий час зможуть познайомитись і діти.

 

2.  Як заклад, в якому ми навчаємося, тепер називається?

- Назву вже змінено. Зараз ми називаємося Клубовецький ліцей Тисменицької міської ради.

3. Які зміни нас чекають після того, як школа стала ліцеєм?

- Великих змін не очікується. Зміни можуть бути тільки у змісті освіти, може змінитись програма навчання. З наступного навчального року ми починаємо працювати за новими навчальними планами у базовій школі. Старші класи будуть працювати по цій програмі яка була затверджена у 2018 році, а більші зміни торкнуться учнів 3-4 класів.

4. Що буде писати у наших атестатах і чи вони будуть?

- Атестатів вже 2 роки немає. Зараз школа видає два документи про освіту. Перший після закінчення 9 класу - це свідоцтво про базову загально-середню  освіту, та після закінчення 11 класу - це буде свідоцтво про повну загальну середню освіту.

5. Чи будуть медалі?

- Медалі не відмінені. Але вони вже зараз не відіграють великої ролі у подальшому навчанні. Це просто для заохочення учнів.

6. Скільки класів тепер буде?

– До 2029 року буде 11 класів , а коли вже буде зреалізована система на 12-річне навчання, то тоді почнеться. А коли учні, які зараз в 3 класі дійдуть до 11 класу то підуть далі у 12.

7. З якого класу учням будуть класти оцінки?

– Оцінки дітям будуть класти з 2 класу у 2 семестрі. На мою думку, не потрібно класти оцінки у першому класі. Бо одні діти вже вміють читати, а інші ще навіть не знають букв. Тому треба дати їм час, звикнути до цього всього.

8. Чого нам варто очікувати у другому семестрі?

– Найбільше, напевно, чого ми чекаємо - це закінчення пандемії. Найперше зорієнтовані на те, щоб дотримуватися всіх заходів безпеки. Маски, антисептики, дистанція. Будемо робити все для того, щоб ми навчалися очно, а не дистанційно. Друге це будемо старатися розпочати будівництво садка. Певні речі вже зроблені. Але треба продовжувати далі.

9. Чи будуть здавати учні 9 класу ДПА, а учні 11 класу — ЗНО?

– 9 клас буде здавати ДПА. Недавно мені приходив лист, у якому було сказано, що великих змін у ДПА не буде і учні будуть його складати. ЗНО теж ніхто не відміняв, цього року збільшено кількість предметів. Додався ще один, та обов'язковим екзаменом стала математика. Я вважаю, що це правильне рішення.

10 . Ваші побажання та поради нам?

– Навчання передбачає вихід з зони комфорту. Навчання -  це важка праця. І сучасні реалії показують ,що фаховість, компетентність, знання, зараз набувають значної ваги. Тому раджу вам і бажаю із розумом витрачати час, який ви проводите у школі. Для власного збагачення знань. Часто ми ці речі розуміємо після закінчення школи. Тому хочу вам побажати частіше задумуватися над цими речами. Та думати про своє майбутнє.

Тетяна ПАВЛЮК та Ангеліна ВОВК з 9 класу 

   Сьогодні ми взяли інтерв'ю у директора  Клубовецького ліцею. Для нас воно було цікаве і  пізнавальне. Адже ще недавно, ми навчалися у Клубовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, а зараз вже у ліцеї . Звичайно, було цікаво дізнатися, які зміни несе ця онова та що нам очікувати у ІІ семестрі. Ми отримали вичерпні відповіді на запитання. Віримо, що разом зі зміною назви до нас прийдуть чудові зміни. Як добре, що у нашій школі  (тепер вже ліцею!) директор Володимир Ярославович. Він завжди радий нас прийняти та поспілкуватися, навіть, коли у нього багато справ. І ми дуже вдячні йому за це.