Володимире Ярославовичу, коли у нашому ліцеї закінчується 2020-2021 навчальний рік? 

 – Навчальні заняття в ліцеї закінчуються 28 травня. Лінійку плануємо 29 травня, в суботу.

– Чи буде у наступному році 10 клас?

– Наступного навчального року 10 клас буде. Вважаю, що правильно буде прийняти рішення залишитися навчатися у стінах Клубовецького ліцею. Результати Зовнішнього оцінювання свідчать, що якість навчання у нашому закладі не поступається альтернативним варіантам.

– Які шанси того, що ЗНО відмінять?

– Мінімальні. Річ у тому, що вони є важливими для вступу у ВУЗи. Без результатів ЗНО провести вступну компанію неможливо.

 

– Як ви ставитеся до того що ДПА відмінили?

– Вважаю це рішення правильним з огляду на специфіку навчання в останні два роки пандемії. Близько 30% навчального часу було проведено у дистанційній формі. Додаткове навантаження на випускників у вигляді ДПА вважаю зайвим.

 – Чи буде урочиста лінійка Останнього дзвоника?

– Плануємо. Але гарантувати не можу. Пріоритетом залишається неухильне дотримання протиепідемічних заходів!!!

– Які зміни відбулися після того як ми стали ліцеєм?

– На даний момент це зміни лише формальні, зміна назви. Далі очікуємо змін більш структурних. Тобто, ліцей набуватиме нових прав і обов'язків. Це означає поетапне впровадження принципів академічної свободи, кадрової та фінансової автономії, громадсько-державного управління.

– Як вплинуло дистанційне навчання на учнів?

– На мою думку, дистанційне навчання нічого хорошого не дало. На дистанційному навчанні з боку батьків, вчителів та учнів були зроблені висновки, що очне навчання є набагато кращим. Немає альтернативи, та воно є непродуктивним.

– Чи є ризик знову потрапити на дистанційне?

– Звичайно є, адже пандемія триває. Ми всі втомилися від неї, але ігнорувати не маємо права, адже мова йде про життя та безпеку кожного з нас.

– Після Великодніх свят піднялася захворюваність в школі?

– Дякувати Богу, нових випадків серед учнів та персоналу немає. Відвідування ми моніторимо щодня, зараз цілком благополучна ситуація. Вважаю, що вакцинуватися потрібно, вірю що в найближчий час пандемію буде подолано.

– А це запитання до Вас, як депутата від села до Тисменицької ОТГ. Що за цей рік корисного було зроблено для села, і що планується?

– Активно працюю на всіх засіданнях міської ради. Прийнятий бюджет та програма соціального розвитку. Щодо нашого села то бюджетні вкладення були зроблені у ремонт доріг, водовідведення. Налагоджено збір сміття, вуличне освітлення. Також виділено 170 тисяч гривень на капітальне будівництво дитячого садочка. Розраховую на включення проєкту в одну з державних програм розвитку. У цьому році на теренах Тисменицької громади планується завершити два проекти, а саме - дитячий садок в Чорнолізцях та Будинок культури в Пшеничниках. Ще є один такий цікавий проект, як обладнання в кабінет хімії. Якщо ми виграємо цей проект, то нам фінансують нове обладнання у кабінет хімії. Для цього потрібно особам, яким виповнилося 18 років, заповнити форму. Чим більше буде заповнено таких форм, тим більше шансів на перемогу.

– Нас цікавить, чи виділили кошти на тротуар?

– Проблема полягає в тому, що ні колишня сільська рада, ні теперішня міська рада немає права фінансувати ці роботи, оскільки це перебуває у відомстві дорожніх служб. З цього приводу готую депутатське звернення.

– Володимире Ярославовичу, ми дуже дякуємо Вам за оперативну та дуже потрібну інформацію.

– Дякую вам. Усім бажаю міцного здоров'я, миру, радості та оптимізму!

Ангеліна ВОВК та Тетяна ПАВЛЮК, 9 клас