Різдво - особливе свято. Все у ньому чарівне, казкове і таємниче. Різдво Христове - це день народженням Ісуса Христа. Його святкує весь світ.  Кожен народ вкладає в це свято щось своє. Але лише в  Україні є так багато колядок та гарних різдвяних традицій. "Христос Рождається! Славімо Його!" - ми, християни, вітаємося на Різдво. В моїй родині серед зимових свят дуже шанується Новий рік, але Різдво Христове для мене то особливе свято, воно має велику історію і приходить до нас від Бога. В українській колядці "Добрий вечір тобі, пане господарю" є такі слова: "бо прийдуть до тебе три празники в гості": перший - то Різдво Христове, другий - то святого Василя, третій - святе Водохрестя. За таким порядком святкуємо різдвяні свята.

 

 

   Різдво Христове - для нас це родинне свято. На Святвечір ми з мамою і бабусею готуємо дванадцять пісних страв, а тато з дідусем приносять в дім дідух - ставлять його на стіл, а також сіно, яке кладемо під столом. Також тато з братиком натирають насіння (мак) і товчуть горіхи для куті. Після того, як на небі зійде перша зірка, сідаємо до Святої вечері. Дідусь хрестить кутю, дякуючи Богові, що ми дочекали цього року Різдва Христового, і ми по черзі пробуємо смачненьку кутю. Зранку, як годиться, ми ідемо на Богослужіння до церкви. Там є шопка, у ній маленький Ісусик на сіні, Пресвята Богородиця, святий Йосип, три царі та пастушки.

   Різдвяні свята в нас супроводжуються колядками, які в моїй родині добре знають усі. Ми самі колядуємо, приймаємо колядників, відзначаємо це свято в кращих традиціях, які прищепили мені з дитинства мої батьки та дідусь з бабусею. Використовуємо всі атрибути Різдва, які ще збереглися. У Різдвяні свята ходимо в гості до друзів, кумів колядувати, а вони - приходять до нас.

   Взагалі, Різдвяні дні для мене  дуже особливі, і тому хочеться їх провести в колі друзів та близьких мені людей. Хоч цього року не було снігу на Різдво, але святкування було врочисте і гарне. У нас було три вертепи, з церкви колядували. 13 січня перед Старим Новим роком селом буде ходити Маланка, а на Новий рік хлопчики будуть засівати. Мій братик Вячеслав цього року буде засівати, він вже першокласник. На другий Святий вечір будуть щедрувати. Отакі багаті у нас різвяні свята. Ми маємо зберегти всі різдвяні традиції і передати своїм дітям, як це роблять наші рідні.

Нехай народженний Син Божий Ісус Христос обдарує всіх і нашу Україну миром і добром!

Христос Рождається! Славімо Його!

Ангеліна ДРЕМБЕЙ, 7 клас