Другий семестр гуртківці «Натхнення» розпочали знайомством із квілінгом. У кожного в руках тоненькі смужки кольорового паперу, який потрібно терпеливо намотувати і формувати з нього кружечки, листочки, ромби, сердечка тощо. Робота досить кропітка. Вона потребує багато часу. Займає пальчики рук, зате вивільнує очі і дає можливість спілкуватися одне з одним. Перші заняття гуртку відбулися у різдвяну пору, тому кожен гуртківець мав нагоду заколядувати свою колядку, защедрувати та завіншувати. Коляда додавала натхнення. Юні умільці вибудовували свої квіткові композиції та сердечка. Як на перше знайомство з квілінгом, роботи у кожного досить гарні. Квілінг вчить терпінню, акуратності та посидючості. 

 

 

    Точної дати походження такого виду мистецтва як "квілінг" немає: хтось каже, що він з’явився після винайдення паперу в Китаї в 105 р. н.е., а хтось вважає, що цю техніку застосовували ще в Давньому Єгипті. Проте відомо, що колись використовувався не папір, а дротики. Скручуючи золоті та срібні дротики, на початку нашої ери виготовлялися прикраси і для жінок, і для оздоблення дому. Уже пізніше, в 1200 роках, коли метал перестав бути доступним і дешевим матеріалом для цього мистецтва, його замінили на папір.

   Колись тільки дами вищого класу мали можливість займатися ним – вони, на відмінно від жінок робочого класу, використовували вільний час саме на це мистецтво.

   Техніка квілінгу – це робота з папером і клеєм. Необхідно мати чітке уявлення, чітку картинку в голові, що саме хочеш побудувати і наполегливо вибудовувати композицію.

Богдана ШЕШУРАК, 10 клас