STEM-заняття: "Виготовлення годівничок для пташок своїми руками з підручних матеріалів (фанери, картону, пластикових пляшок тощо)".

     Надворі холодно, мороз. У лютому зима особливо лютує. Вже тиждень тримається температура від -6 до -14 градусів. Для птахів зима важка пора. Вони страждають від холоду і голоду. Важко всидіти маленьким пташкам і на землі, і на гілці, холонуть лапки. Зараз пташкам дуже потрібна наша допомога. Облаштувати годівничку для птахів можна у будь-якому вигляді і з підручних матеріалів (з фанери, з картону, пластикових пляшок тощо). Годівниці можна підвісити на найближчу біля хати гілку. Місцем для неї може стати і підвіконня. Годівницею може бути будь-яка конструкція. Для годування використовуємо: соняшникове насіння, просо, овес, пшениця, сало, шматочки яблука тощо. Пам’ятаймо, хто ситий, тому холод не страшний.

    

Змайстрували годівничку,

На дно всипали пшеничку.

 Крихти хліба, трішки сала,

 Щоб синичка прилітала.

 Бо зима, мороз надворі,

А в мороз пташині горе.

Треба їй допомагати,

 В люту зиму виживати.

   Про птахів є багато казок, лененд, оповідань, пісень, віршів, Пригадайте казку про птахів.

   Пригадаймо собі приказки і прислів'я про птахів, їх є багато  у нашого народу. 

Видно птаха по пір'ю. Всяка пташка свої пісні має. 

Ліпше пташці на зеленій вітці, ніж у пана в золотій клітці. 

Всяка пташка своє гніздо знає. Своє гніздо найтепліше. 

Горобець маленький, а серденько має. Краще синиця в жмені, ніж журавель у небі. 

Всяка сорока від свого язика страждає. Вороні і мило не поможе - все чорна буде. 

Всяка птиця своїм пером пишається. Старого горобця на полові не проведеш.

 Пригадаймо собі, які птахи зимують в Україні.

   Це: синиці, снігурі, горобці, дятли, сойки, омелюх, щиглик,  яструб, голуб, ворона, сорока, граки та галки, чорний дрізд, малий підсоколик та інші.

   Інструкція для виготовлення годівнички розміщена в Classroom. Макети годівничок в текстовому редакторі Word розробили, використовуючи геометричні фігури (прямокутник, овал, прямі лінії), Іван Турик та Ангеліна Андріїів з 3 класу.

 Виготовлення годівничок

   Учні познайомилися з технологією виготовлення годівничок з різних підручних матеріалів. З картонних коробок (упаковок) годівнички виготовили: Вячеслав Дрембей з 1 класу, Каріна Вовк з 2 класу та Денис Данилюк з 3 класу. З пластикової пляшки - Яна Койді з 2 класу. З фанери - Святослав Палагіцький з 2 класу.

Фото та відеоспостереження.

   

 

   Сфотографувати синичку у своїй годівничці вдалося Святославу Палагіцькому з 2 класу.  

 

Висновок.

   Завдяки проведеному STEM-заняттю "Виготовлення годівничок для пташок своїми руками з підручних матеріалів" учні набули знань та навиків з таких предметів, як природа, математика, інформатика, технології та екологія. А також пригадали собі приказки і прислів'я про птахів, згадали казки, легенди та вірші про пернатих друзів.