"Зробіть так, щоб людям було добре", - написав хтось з учнів в графі опитування, проведеного нещодавно у нашій школі з приводу визначення місця для будівництва нової церкви у селі. Опитування було, як завжди анонімним, щоб учні були відвертішими, але відповідь нам сподобалася, вона дуже вдала у цій ситуації. Зараз у селі широко обговорюється це питання, і ми, як парохіяни церкви, вирішили також відреагувати, лиш запізнилися.

   

   Ми ще не вспіли видрукувати результати опитування, як довідалися, що цього тижня на сесії депутати сільської ради вже проголосували за приватизацію земельної ділянки біля сільської ради для будівництва церкви. На сесії були присутні вихідці з Клубовець Досюк Василь Дмитрович та Малець Роман Іванович. Очевидно їхній  приїзд у село засвідчує, що вони будуть опікуватися будівництвом  нового храму.

А ми подаємо результати свого опитування, проведене серед учнів 4-10 класів. Ініціювали опитування члени редколегії, зокрема учні 9 класу.

  Думки учнів поділися. Найбільше підтримано дві пропозиції: біля сільської ради (чи "біля школи", як учні написали) та на старому місці (на тому самому місці або поряд). Пропозицію біля стадіону "Маяк" (біля комбікормового заводу) учні не підтримали, натомість запропонували вибрати інше місце.

  Зрозумілим було, що учні це питання обговорювали з батьками вдома. Бо вони озвучували деталі розмови: що багато молодих мам мріють про дитячий садочок у селі, щоб не водити дітей в інші садочки району; що у селі потрібна нова школа, бо старий корпус в аварійному стані. Потрібне приміщення під сільський клуб для молоді, під краєзнавчий музей і відновлення другої кімнати криївки. Одним словом біля розмови про церкву, згадалося про всі потреби села.

  Деякі учні не бажали заповнювати анкету, мотивуючи: не час, в Україні війна. А найактивнішими респондентами були учні 4 класу.

   Тож, за результатами оптування: місце біля сільської ради (біля школи) - обрали 23 респондентів, на страму місці - 16, біля стадіону "Маяк" - 4, на іншому місці - 8. Є ще пропозиція перетворити місце біля діючої церкви на місце, як у Погоні, з Хресною Дорогою під лісом.. Наш Боголів названий Богородичним ім'ям і  має таку ж прадавню історію, як і Погоня (колись назва її була Богоня).

Опитування було проведене у 18 жовтня 2014 року.

Церкву любимо, церкву хочемо. Хай все буде по-Божому.

Опитування провела ініціативна група редколегії газети "Шкільна правда", підрахунок провела Юлія Шешурак  з 9 класу.