Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Відкриття і освячення пам'ятника великому Кобзарю

   Цьогорічна Провідна неділя для громади села Клубівці стала не просто ще одним святковим днем у циклі Великодніх свят. В цей чудовий вже по-літньому теплий день клубівчани мали нагоду вітати високоповажних гостей – Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина та новопризначеного міністра культури свого земляка Євгена Нищука.    Візити не були випадковими. Митрополит Івано-Франківський відслужив урочисту Архієрейську Божественну Літургію, приурочену 25-річному ювілею виходу української греко-католицької церкви з підпілля.

    

  Переповнена столітня церква Покрови Пресвятої Богородиці давно не чула такої величної і багатоголосої молитви, адже святу Літургію співслужили священики з багатьох церков області у супроводі хору семінаристів з Івано-Франківська. 

   У своїй проповіді Митрополит Володимир Війтишин згадав ті нелегкі часи тоталітарного радянського режиму, коли кожен прояв побожності розцінювався діючою владою як антидержавний злочин, Божі храми були зачинені на замки, а священиків переслідували, виловлювали, засуджували і знищували.

 Старожили Клубовецької громади добре пам’ятають ті страшні часи. Попри переслідування і заборони Боже слово і Божа правда все одно жили, бо відправи відбувалися підпільно в хатах, навіть у лісі. І саме 25 років тому у Провідну неділю Митрополит Володимир Війтишин, будучи тоді ще в чині священика, відслужив першу легальну Літургію у Клубовецькій церкві. Це були часи «горбачовської перебудови» - початок кінця безбожницької імперії. Пройшло зовсім небагато часу і за Божим провидінням найбільша імперія зла безкровно припинила своє 70-літнє існування без єдиного пострілу і людських жертв. Багаторічна боротьба священнослужителів і вірян закінчилася повною легалізацією Української греко-католицької церкви.

    З того часу пройшло 25 років, і парафіяни села Клубівці склали щиру подячну молитву Господові, що дав їм сили вистояти і не зламатися у цій нерівній боротьбі з безбожницьким режимом.

Після завершення Божественної Літургії і Архієрейського благословення парафіяни процесуальною ходою вирушили до школи, де мала відбутися ще одна велика для села подія – урочисте відкриття і освячення пам’ятника Тарасу Шевченку, приурочене 200-річчю від дня народження великого Кобзаря. Пам’ятник урочисто відкрив Міністр культури України Євген Нищук. «Наш Євген», як його з гордістю називають клубівчани, голос Майдану, справжній патріот Української революції гідності, який у ті холодні зимові дні днював і ночував на Майдані, під бурхливі оплески громади з рук Митрополита отримав Почесну грамоту, як найвище визнання його безкорисливої праці в ім’я вільної України.

   В церемонії урочистого відкриття і освячення пам’ятника Кобзарю взяли участь представники обласної, районної та місцевої Рад, вчителі, учні, громадськість та співочі колективи села. Знаменний той факт, що в цей нелегкий і непростий для України час Клубовецька громада спорудила цей пам’ятник на власні пожертви, не на словах, а на ділі ушанувавши великого генія і пророка української нації.

    Пам’ятник роботи скульптора Володимира Довбенюка  розміщено на шкільному подвір’ї , і це не випадково, бо і сьогоднішнє, і наступні покоління клубівчан відчувають і відчуватимуть погляд Шевченка через століття, його велич духу і його геніальність. Його поетичне слово безсмертне, як безсмертна наша Україна, бо вона має справжніх велетнів українського духу і гідних продовжувачів української слави.

Пронюк Іванна, 11 клас

Автор фотографій Йосип Карпів.

Репортажі про відкриття пам'ятника можна переглянути в цих розділах: http://kluedu.if.ua/index.php/ua/zhyttya-sela/istoriia-sela/440-zaproshuiemo-na-vidkryttia-pam-iatnyka-shevchenku

 Інфориація про жертводавців та осіб, які працювали чи жертвували матеріали на спорудження пам'ятника: http://kluedu.if.ua/index.php/ua/oholoshennya/418-pro-zbir-ta-vykorystannia-koshtiv-na-sporudzhennia-pam-iatnyka-shevchenku