Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Кольорові миті Володимира Березного

    29 березня 2018 року у Народному Домі м. Тисмениці відбулося відкриття персональної виставки живопису "Кольорові миті"  молодого художника Володимира Березного, уродженця села Павлівки нині Ямницької ОТГ, який проживає у селі Клубівці Тисменицького району. Організатор виставки відділ культури Тисменицької РДА. Духовні отці, керівники Тисменицької РДА, Ямницької ОТГ, сіл Павлівка та Клубівці, працівники культури, творча інтелігенція, родина, друзі прийшли привітати та ближче познайомитися з творчістю художника Володимира Березного. Офіційну частину зустрічі скрасили пісенними творами молоді артисти Тисмениччини. Присутні переглянули відеоролик про творчість автора у жанрі розпису стін, інтер'єрів та художнього ліплення. У короткому слові майстер пензля підкреслив, що найголовніше для людини час і запросив глядачів у кольорові миті часу.

  

  У просторій залі виставлено 36 робіт художника Володимира Березного. Роботи різножанрові, глибокі, з чуттєвою палітрою барв, красою та естетикою. Представлено багато духовних творів.  Картина "Страждання" (Полотно. Олія. 55х55) викликає сильні емоції, співпережиття Христових мук, пронизливу біль. З теплом художник малює портрети Блаженнішого Святослава Шевчука та світлої пам'яті о. Ореста Шеремети (1932-2015), пароха села Павлівки.  Серед портретних робіт автора вабить ніжним поглядом та ласкою портрет мами (Папір. Акварель. 30х40) та господаря, що клепає косу "Встану рано до схід сонця" (Полотно. Олія. 80х120). Височіють, виблискують на полотнах художника храми: церква Святого Миколая у селі Павлівка, катедральний собор Святого Воскресіння м. Івано-Франківськ "Біля катедри" (Полотно. Олія. 40х50), церква Успіння Пресвятої Богородиці у Крилосі " Проща в Крилосі" (Полотно, Олія. 50х50), церква Святої Покрови Божої Матері у с. Клубівці "Дорога до храму" (Полотно. Олія. 40х60).

   Карпати, карпатські мотиви домінують у пейзажних творах автора, тут справжнє розкрилля та джерело натхнення митця: "Бистра річка", "Міст у горах", "Вівці мої, вівці", "Косарі" - це ще не повний перелік робіт розкритих на полотні. Автор мистецько відтворює рапсодію асфальтової вулички у баварському містечку, припнутих човників венеціанської сієсти, поставну Ратушу та стародавній Станіслав. Кожен глядач на виставці знайшов своє, хто спогад, хто спокій, хто милувався натюрмортами, квітучими галузками, трояндовими квітами чи лелечою родиною. Задоволення отримали всі.

 Ми раді, що познайомилися ближче з творчістю Володимира Березного, побували у теплій, родинній атмосфері митця. Автору бажаємо нахтнення, якнайповніше розкрити себе  у сучасному світі, зберегти свій духовний почерк та погляд на життя, творити - робити життя кращим та барвистішим. Дякуємо відділу культури за організацію виставки. Радіємо, що багацько клубівчан прийшли підтримати та привітати художника.

   Світлини з презентації виставки Володимира Березного можна переглянути на сторінці "Шкільна правда" у Фейсбуці.

Оксана КУЗЬМА

Світлини Людмили ПАЛАГІЦЬКОЇ