Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Творча зустріч з Олесею Франко

11 грудня ми мали нагоду побачити та поспілкуватися з Олесею Франко. Хто вона така? Її прізвище підказує, що вона родичка Івана Франка. Дійсно, Олеся Мирославівна правнучка брата Івана Франка. Олеся Франко дуже талановита, енергійна і гармонійна особистість. Вона ж педагог, музикант, а конкретно піаністка. Все своє життя присвятила музиці. Гостя розповідала нам про життя своїх нащадків, про умови їх проживання в Підгірках (Калуш). Зараз у цьому будинку музей родини Франка. Завдяки відео-презентації ми побачили всі музейні кімнати та експонати. Дуже цікаво, там є давній віденський рояль, на якому Олеся вчилася грати, велике дерево родоводу Франка. Усі глядачі були зацікавлені і уважно слухали її розповіді. Також учні мали змогу задавати їй питання. Ведучою цього заходу була Марія Дмитрівна, наш бібліотекар. Олеся Мирославівна ступає по кроках Івана Франка, вона теж почала писати вірші.

 

   Авторські пісні Олесі Франко виконала її учениця маленька Олександра Остапчук. А ще ми слухали пісні інших авторів, музику до них написала Олеся Франко. Олеся зачила свої вірші-присвяти Івану Франку та декілька ліричних поезій.   

   Дякуємо Вам, Олесю Мирославівно, за те, що продовжуєте розцвітати роду Франковому. Цим  Ви збагачуєте українську землю! Дякуємо за книжки, які Ви подарували нашій школі.

   Для себе я зробила висновок, що саме ми, діти повинні продовжувати справу своїх нащадків, ми повинні добре знати і пам'ятати про них. Хочу, щоб такі заходи проводились частіше. Також велике дякую організаторам цього свята.

Юстина САМБОРСЬКА, 8 клас

У нас була Франкова родичка −
Просто бомба! – самого ФРАНКА!!!
Така мила, тендітна Дюймовочка,
Музиканка Олеся Франко.
Десь Франко любувався із неба
Як правнучка його вірші
Нам читає й показує хату,
Де жили і мужніли Франки.
І у ній розбудилися гени,
Заставляють щодень віршувать,
Ото мусить тепер Олеся
Свої рими до купки збирать!