Учень 3 класу Іван Турик тиждень спостерігав за ростом та розвитком квасолі. Його експеримент доказує, що квасоля, посаджена у ґрунт проростає значно швидше, аніж та, що посаджена у пісок. Для свого дослідження учень взяв різні сорти квасолі. Дослідник зрозумів, що квасоля вибаглива до ґрунтів. За сприятливих умов і у доброму ґрунті вона швидко розвивається, сім’яна шкірка тріскає і з’являється корінь, який розвивається із зародкового корінця. Це можна побачити на світлинах Івана Турика. Важливим є вплив світла на рослину. Іван розмістив свої рослини на підвіконні, де є достатньо світла. Юний дослідник зробив такі висновки: щоб успішно виростити квасолю потрібен поживний ґрунт, тепло, світло, вода та догляд за ними.

Екологічна тривога!!!   

Сьогодні була чудова погода. Світило сонечко, співали пташки і я зі своїми рідними вирішила піти у ліс. Можу сказати, що ліс це чудове місце. Там завжди свіжо, затишно та цікаво. А також ліс розслабляє, і особисто мене надихає, щось творити. Я вирішила навіть відобразити цю всю красу на відео; барвисті квіточки, швидкий струмок, спів пташок. Але, знаєте, багато чого залишилося за кадром. Це гори сміття, пляшки від алкоголю пластикові банки їх повно у лісі! Якщо так далі буде продовжуватися, то у лісі буде повне сміттєзвалище. Невже людям не хочеться, щоб їхні близькі і діти могли бачити цю красу? Де ще можна так відпочити, якщо не у лісі? Сміття шкодить не тільки лісу, а й його жителям. В інтернеті часто зустрічаю світлини на яких зображено тваринок, які заплуталися у поліетиленових пакетах чи з'їли їх. Звичайно, не хочеться, щоб через декілька десятиліть ліс став пустим місцем без життя.

16 березня у Клубовецькому ліцею стартувала екологічна акція «Збережи первоцвіти». Мета заходу: збереження червонокнижних першоцвітів, недопущення та припинення торгівлі ними. Проведена виставка малюнків "Захисти первоцвіт!", учасниками якої були учні 1-7 класів. Гурток «Натхнення» провів майстер-клас з виготовлення первоцвітів з паперу своїми руками, Михайло Турик з гуртка журналістики підготував відеозвернення до школярів, використавши в ньому свої фотороботи первоцвітів нашої місцевості. На виставку надійшло 53 учнівських малюнки. Афішою акції став малюнок Пронюка Максима Віталійович з 1 класу.

    Я дуже давно мріяла про кішку. Завжди просила батьків, щоб купили мені кицю-дівчинку. І одного дня це сталося. Тато привіз мені мою Дусю. Ім'я ми вибирали всією сім'єю. Їй 10 місяців. Ми всі дуже любимо її, піклуємося про неї. Моя Дуся завжди чистенька, охайна. Ще вона дуже розумна, бо вміє проситися на вулицю коли їй хочеться, тихенько сидить і слухає як ми її купаємо. Дуся спить в своїй хатинці, яку купив їй мій тато, грається іграшками, які мама купила їй в зоомагазині. Я дуже люблю свою кицю і хочу, щоб вона народила кошенят таких гарних, як вона.

   У мене є улюблена  тваринка - це мій кіт. Він  має дещо дивне ім'я - Чуча. Ми з ним зустрілися, коли мені було сім років . Кошеня мені  дуже сподобалось. Чуча був маленьким, пухнастим, грайливим та потішним  кошенятком. Зовнішній вигляд кота  чудовий. Зараз Чуча  вже дорослий  кіт . Я його доглядаю і особливу увагу приділяю його шерсті - вона у нього  м'яка-прем'яка, як у плюшевого ведмедика та ніжна на дотик. Колір  шерсті чорний  і де-не-де проявляються  білі смужки. На кругленькій мордочці виразні жовті, блискучі, гарненькі оченята, маленький  носик  і   довгі вуса. Чуча має малесенькі  вушка, якими дуже гарно чує. Їсть він добре, тому й трохи товстенький.  Його  лапки довгі, а хвостик гарненький. 

   22 лютого у Клубовецькому ліцею розпочався конкурс дитячих малюнків "Весна" серед учнів 1-4 класів. Роботи учасників конкурсу висвічуються на сторінці "Шкільна правда" у Фейсбуці та шкільному сайті. Станом на перше березня на конкурс надійшло 17 робіт. Відповідальна за організацію конкурсу педагог-організатор Олеся Романівна Марцінко. Проаналізувати та оцінити конкурс запрошуємо вчителя художньої культури Ірину Дмитрівну Жданюк.

    Оце зима! Cкоро кінець лютого, а нас так засипало. Сильні вітри, великий лапатий сніг, морози і зимове сонечко. Таке гарне сонечко, але, на жаль, воно не гріє. Це все про лютий 2021 року. Жаль, що такого класного снігу не було на зимові свята. Зовсім скоро весна, надіюсь, вона буде теплою. Цікаво, а у березні також буде так багато снігу, чи він вспіє розтанути, чи зможуть весняні підсніжники вилізти із-під землі!? Всім нам хочеться літа, тепла, сонечка, яке гріє. Але зараз так гарно, ніби в казці. Тому потрібно насолоджуватись цією красою, яка є навкруги.

   Нарешті ми дочекалися справжньої зими. Вдарили йорданські морози, випав пухкий сніг, замерзли річки та озера.  Температура впала до -15 градусів. Для теперішнього покоління це досить холодно. Але як мені розповіли бабуся з дідусем колись зими були ще більш суворіші. Морози були до -25 градусів. Було дуже важко дихати, через таку низьку температуру. Часом, як йшли до школи, чи на роботу волосся замерзало та покривалося інієм. А снігу випадало настільки багато, що діти робили фортеці. Могли кататися на лижах та санчатах. Робити совганки та тунелі. Незважаючи на сильні морози, все рівно всі були на дворі, адже тоді не було чим зайнятися у будинку. Найбільше дивує те, що люди не хворіли зовсім. Навіть коли перебували цілий день на такому холоді.

Фотоетюд Михайла ТУРИКА

11111

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Листопад - останній місяць осені і він дуже особливий.  Може і морозом потягнути, і  снігом притрусити, а може, ще рясно цвісти хризантемами. А цьогорічний листопад всіх здивував - він обдарував нас грибами, справжніми білими. Погляньте, який гриб в об'єктиві позує! 

   Я запрошую вас у мандрівку місяцем вереснем. Знайдіть час і придивіться до нього. А коли у ваших руках фотоапарат, впевнений, що ви побачите те, чого раніше не помічали. Спробуйте вгадати, де зроблена моя перша фотографія. Погляньте, яка це казкова дорога! Вересень лагідний місяць і квітучий місяць. Його люблять бджілки і їжачки. Вони якраз попали у мій об'єктив. А найбільше, гадаю, його люблять художники. Бо у вересня дуже багата палітра барв.

   Безперервні дощі і зливи, які тривають більше місяця, принесли велику біду на наші землі. Повторилося жахіття, яке було у нас в 2008 році. Від повені найбільше постраждала наша Івано-Франківська область. Ріки Бистриця, Дністер, Ворона та інші не втримали води, які рвалися стрімкими безжальними потоками з гір, змітаючи все на дорозі. Зливи з ночі 22 на 23 червня спровокували масштабну повінь. У Клубівцях води скупчилися в Берегах та на Лугах, перетворивши береги, городи та людські подвір'я на стави. Найсильніших стихійних ударів зазнали населені пункти, через які протікають ріки. У сусідньому місті Тисмениця зараз жахлива картина, люди лодками надувними добираються до помешкань. Центр міста, де міст через ріку Ворону, перекрито.

   Я почав фотографувати вперше тоді, коли брав інтерв'ю для "Шкільної правди" і, скажу чесно, мені дуже сподобалося, тому що це дуже цікаво! Потім захопився серйозно фотографуванням. Мій телефон робить гарні фотографії, а тепер вже маю фотоапарат.  Кожний день прокидаюся і дивлюся у вікно. Яка гарна природа довкола! В любу пору року природа гарна, особливо ліс! Так і хочеться піти і сфотографувати все. У мене з’являються багато різних ідей. Я навчився дуже багато. Спочатку робив багато фотографій, вибирав кращі, оригінальні. Тепер намагаюся зловити гарні кадри, мені це подобається. І я хочу  надалі продовжувати фотографувати для «Шкільної правди».

   Ранок 13 травня приніс нам справжню біду: через мороз уночі, який у деяких районах сягав 3−5 градусів, померзло усе: яблуні, вишні, полуниця, горіхи, які саме почали цвісти… А ще обмерзла та зів’яла практично уся картопля, яка встигла зійти. Якщо говорити про ран­ню картоплю, то це не значить, що вона загинула. Картопля відросте, але її розвиток піде з великим запізненням. Урожай ранньої картоплю буде значно пізніше. Більші проблеми у тих, хто займається полуницею. Уся зав’язь, яка уже була, — обмерзла. Зверху вигля­дає, наче все нормально, але середин­ка квітки почорніла, отже, ягоди там уже не буде.

Шестикласники з педагогом-організатором Олесею Романівною Марцінко та завклубом завклубу Романом Середюком зреалізували відеопроект «Люблю весну, та хто її не любить».

 

 

 

 

 

 

   Повернулись до рідної землі з далекого вирію журавлі. Про цю радісну подію розповіли у своїх малюнках учні першого класу. Журавлі долають дуже велику відстань, летять через океани, гори та ліси. А коли приліталіть до рідного гнізда, довго кружляють у небі. Так вони радість зустрічі з рідною батьківщиною. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   21 березеня весна засніжила. Журавлі принесли на крилах сніг. Лапатий білий непроханий гість розлігся на перших весняних квітах.

   26 лютого учні Клубовецької школи відвідали Івано-Франківський національний технічний університет Нафти і Газу, де дізнались багато цікавого та нового. Нам вдалося побувати на трьох екскурсії. Спочатку нам розповіли про особливості та переваги даного університету та коротко переповіли як відбуваються пари у студентів та чим вони займаються. Було цікаво слухати та розглядати різні матеріали. Другою екскурсію була зала музею із різними порадами та видами каміння. У цьому музеї були дуже гарні та загадкові експонати. Там навіть був камінець щастя, отримавши долоні над яким, обов'язково будеш щасливим.

На уроці трудового навчання ми, учні 6 класу, виготовляли годівниці для птахів. Вчитель Ярослав Михайлович вчив нас любити птахів, дбати про них та робити для них користні справи. Щоб зробити годівницю, треба знати про деревину, яку ми використовуємо в роботі, про інструменти та техніку безпеки в роботі з ними, а найголовніше мати схему роботи. Перші три годівнички готові! Ми довідалися, що таке фанера, як її розпилюють. Підготовлені деталі збивали  цвяхами "сороківкою". Працювали в парах.

   Кожна пора року по-своєму гарна. Зараз весна і я хочу поділитися з вами  своїми враженнями про весну. Весна - це така пора року, коли все оживає,  люди більше часу проводять на вулиці. Дерева, квіти, кущі цвітуть. Йдеш вулицею і насолоджуєшся чудовим ароматом цвіту. А пташки так гарно щебечуть у цю пору. Погода чудова, аж хочеться погуляти, посидіти в колі друзів, поспілкуватися.  Весна багата святами. У квітні ми освячували шутку (вербу), а через тиждень був Великдень. Всі святили паску, діти водили гаївки біля церкви. У величне свято Воскресіння природа святкувала разом з нами, сади рясно вбралися у білий цвіт. Весна - квітуча пора, вона дає натхнення і енергію нам. Мені весна подобається тим, що вже можна гуляти,  а не сидіти в дома. Коли все цвіте, аж серце радіє!

 

 

 

 

 

 

 

 

   21 березня  – Міжнародний день лісів. Цей день започатковано у 2013 році для того, щоб привернути увагу суспільства до важливих екологічних проблем. У цей день найкраще, що можна зробити, – це піти в ліс, що й зробили учні 9 класу Михайло Турик та Руслан Безнос. Озброївшись фотокамерами телефонів юнаки зробили цікаві фотографії, які наштовхують на розмову про красу і користь лісів, та про людське ставлення до лісу, про забруднення та вирубку лісу. Подивіться на світлини: першими прибирають ліс у красу підсніжники. Це сильні квіти, вони з-під снігу рвуться до сонця.

   Учениця 5 класу Вероніка Романів побувала у берлінському зоопарку - найстарішому та найвідомішому зоопарку в Німеччині. Вероніка зробила багато чудових світлин і радо ділиться з нами. Берлінський зооопарк відкритий у 1844 році, він займає 35 га у парку Тіргартен Берліна. У зоопарку представлені понад 19 400 тварин близько 1 380 різних видів, тому він має одну з найбільш повних колекцій видів у світі. Частиною зоопарку є акваріум. Крім риби та інших водних організмів, він є домівкою для більшості рептилій, амфібій і безхребетних зоопарку.