П'ятикласники про лютий  

   Лютий – гарний місяць, є багато снігу, скрізь біло. Можна гратися в сніжки, ліпити бабу снігову. Лютий закінчує зиму. І скоро прийде весна. Тому хочеться насолодитися зимою.  Дерева, кущі, деякі звірі ще сплять, повільно прокидаються до весни. Здається, що я у білому сонному царстві. Лише ми гасаємо, як прудкі зайці.

 

Палагіцький Олег, 5 клас 

Лютий з снігом - земля з хлібом

   У лютому дуже гарні краєвиди, дерева, поля, городи. Все вкрите снігом. На білому дуже виразно видно все: ліс, гори, дерева, кущі, хати.  

  У цю пору я люблю гратися в сніжки, ковзатися по льоду. А ще дуже люблю, коли у хаті горить піч і тріщать дрова.

    Лютий холодний і веселий. Діти бігають, доганяють один одного з сніжками.

   Під снігом гріється і відпочиває земля. А коли вона гарно відпочине, то люди будуть садити і городи і буде гарний урожай. недарма кажуть, лютий з снігом - земля з хлібом.

Грушецький Іван, 5 клас

Лютий холодний і суровий

   Лютий місяць лютий. Він холодний і суворий. Особливо для звірят і пташок. Я живу біля лісу і бачу, коли є сніг, сліди диких кабанів. Вони йдуть до людських дворів у пошуку їжі. Ми не раз носили під ліс кормовий буряк, щоб годувати звірят. Також у мене є годівничка. Прилітають синиці, снігурі, навіть ворона прилітала.

   Дуже гарно дивитися на засніжений ліс. Він виглядає як казка.

   Лютий приніс багато снігу. Ця зима дуже довга і я вже хочу літа.

Кульков Богдан, 5 клас

Лютий прокладає стежку до весни 

   Пройшов лютий - останній місяць зими. Насипав снігу, вбрав дерева в іній. Я зранку прокинулася і побачила, що все навколо біліє. Невгамовний сніг падав і падав. Діти найбільше від усіх радіють снігу. У школі на перервах хлопці кидаються сніжками, на шкільному подвір'ї вирує радість і сміх. У лютому є гарне свято Стрітення, коли всі освячують свічки. А ще лютий прокладає стежку до весни. Коли закінчиться лютий з-під снігу виглянуть перші квіти весни - підсніжники. Ми будемо ходити до лісу на прогулянки. А поки летять пухнасті сніжинки  (такі, як ми намалювали на дошці), поспішімо кататися на санчатах.

Павлюк Тетяна, 5 клас

Я люблю лютий

   Я люблю лютий, бо у моєї мами день народження. Для мами я зроблю вітальну листівку з квілінгу. Лютий, хоч і має люту вдачу,  – веселий місяць, бо він приводить весну. А ще я люблю лютий тому, що мороз малює квіти на вікнах, тому що він вміє створювати справжні чудеса. Просте дерево одягає у пухнасту шубку, то покриває дерева і кущі інієм, тоді вони мовби засипані сріблястою пудрою.

   У лютому є такі свята: день Валентина, Стрітення, Міжнародний день рідної мови та день народження моєї мами Люби. Отакий цікавий місяць лютий. У нього найменше днів, зате найбільше снігу.

Вовк Ангеліна, 5 клас