На світі є мальовнича країна, яка відома нам усім. Ця країна має назву Україна. Про красу України складають вірші, співають пісні. У нашій країні є багато полів, лісів, є гори та різні краєвиди. Але на превеликий жаль, ліси, а зокрема і наш ліс, засмічені купами сміття та різними речами, які не потрібні для такої мальовничої природи. Часто проходячи лісом ми бачимо великі звалища, де люди (наші!) привозять та викидають сміття та непотріб з дому. Всі окраїни лісу, особливо яри, засипані мусором так, що неможливо пройти. Через халатність та нерозуміння людей повітря забруднене поганим запахом і різною хімією, від цього ми часто хворіємо.

 

   Кожного місяця у нашому селі проводиться вивіз сміття. Багато людей складають мішки зі сміттям біля свого подвір’я, а сміттєвоз проїджає  і усе забирає. Однак, чомусь є такі люди, які нехтують правилами співіснування і викидають сміття на природу. Хочу попросити всіх людей: - "Будь ласка,  не засмічуйте нашу природу, бо  наша Україна є найгарнішою країною!

Богдан КОХМАН 8 клас 

   Як не прикро ці фотографії із нашого лісу. Вони зроблені у жовтні цього року. Картина вражаюча, та є ще гірші. Ми вирішили взяти коментар у сільського голови Б. І. Рекетчука.  

– Богдане Івановичу, у нас є дуже важливе питання, яке потребує роз'яснення. Ми знаємо, що Ви займалися вивозом сміття з лісу, але люди далі засмічують ліс. Як Ви прокоментуєте таку поведінку людей?

– Насамперед я би хотів, щоб до цього підключилися діти і пояснили батькам, що не можна  викидати сміття де попало. Потрібно, щоб вони подумали про екологію, що залишають своїм дітям і онукам. 

– Чи буде здійснюватися ще вивіз сміття із лісу?

 – Так, у наступному році, як тільки держава виділить гроші ми займемось вивозом сміття. Це важливо, що ви піднімаєте таке питання!  Я дуже прошу щоб наші односельчани не викидали сміття у лісі і не залишали його після різних пікніків і т. д.

 – Дуже дякую Вам, Богдане Івановичу. 

   З цієї розмови я зрозумів, що питання з засміченням лісу є глобальною проблемою. Думаю нам усім потрібно дотримуватися таких правил:

 – прибирати за собою після пікніка;

 – не вивозити сміття у ліс;

 – стежити за чистотою лісу, а також за тими, хто завдає шкоду природі.

Ігор ІЛЬНИЦЬКИЙ, 8 клас