Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Екопроект "Збережімо свій край"

   У четвер, 22 травня, в Міжнародний день біологічного різноманіття учні 6 класу Клубовецької школи з класним керівником Ткаченком Віктором Васильовичем підняли дуже важливу тему сьогодення – забруднення навколишнього середовища. Насправді біологічне різноманіття скорочується. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде як до втрати біологічного різноманіття, так і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть стати катастрофічними. Багато із цих руйнівних факторів є результатом діяльності людей.

   

   Тому шестикласники мовою поезії, пісенної імпровізації, театральними сценками, щирістю промови та вже не дитячою пересторогою закликали кожного зупинитися, берегти природу, повітря, воду, усіляку живність та рослинність.

У цьому важливому екологічному заході активну участь взяли всі шестикласники та двоє учнів із 7 класу. Бойко Богдан та Марцінко Тетяна люб'язно погодилися допомогти 6 класу та були ведучими на цьому святі чистоти та відповідальності. Хоч цвіли вишиванки і підігравав баян, та атмосфера була дуже серйозною і переконливою. Бо учні демонстрували усім, що через людську байдужість та екологічну злочинність ми незабаром можемо купувати в банках свіже повітря та живу чисту воду. «Сумно, сумно аж за край» співали шестикласники вплітаючи в куплети всю реальність сьогодення.

Сценку зіграли Назар Данилюк, Кохман Вероніка та Івасюк Божена. Запам’яталося, як Вероніка розпитувала в продавця про парасольку від радіоактивних дощів. Ми добре розуміємо про що мова, бо велике горе приніс нашій землі Чорнобиль. Багато добрих, цінних слів та порад звучало на заході.

А завершилося дійство чудовими віршованими закликами творити добро рідному наколишшю – нашій земній оселі. «Хай завжди буде сонце!» співали виступаючі і роздавали промінці надії кожному присутньому. Ми повинні спасти планету Земля! Дбати про неї щоденно! Почнімо вже зараз – не забруднюймо ліс, галявину, стежку!...

 Юлія Шешурак, учениця 8 класу. Фото автора.

Радимо заспівати разом із шестикласниками і задуматися над цими словами.

СУМНО, СУМНО АЖ ЗА КРАЙ

(імпровізація)

Сумно, сумно аж за край,

Ріки висихають.

Плаче рідний край.

Гірко, гірко на душі

Все живе зникає

Наче міражі.

Приспів:

Одна земля у нас, одна,

Хай чистою буде вона,

Людська рука нехай не нищить

Рідний край.

 

В нас небувалої краси

Озера ріки і ліси

Одна земля у нас одна

Оберігай.

приспів

Брудно, брудно навкруги

Знову в атмосфері

Викиди й дими.

Тяжко дихати у нас,

Бо навколо тільки

Вуглекислий газ.

приспів

Плаче, плаче вся земля,

Захисту благає, наче немовля,

За природу ти подбай,

 В нас вона єдина -

Це запам'ятай!