Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Андріївська калита

За давніми традиціями у ніч на святого Андрія дівчата ворожили, бо хотіли взнати, хто їх суджений, коли заміж вийдуть. Тепер рідко хто вже ворожить, а традиції зберігаються у театралізованих інсценізаціях. Таку забавну виставу про Андрівську калиту підготували учні дев'ятого класу з класним керівником Віктором Андрійовичем Дуридівкою та завдрамгуртком Світланою Ярославівною Слупською. Господинею на вечорницях була Адріяна Турик, а Вікторія Досюк розповіла нам про калиту.

 

 

  Калита  — то обрядовий хліб, який готували на Андрія (13 грудня). У цей день відбувалися великі молодіжні гуляння, дівочі ворожіння на пампушках тощо. Але найбільш поширеною була гра в "Калита". Дівчата випікали великого круглого коржа з діркою посередині, на якому витискали нехитрий орнамент, і підвішували його до сволока. Іноді місили тісто на відварі любистку: щоб хлопці любили. Сторожив калиту так званий "Пан Калитинський", тримаючи в руці квача, обмащеного в сажі. Інший учасник гри, осідлавши коцюбу ("Пан Коцюбинський"), скакав до нього, і між ними відбувався жартівливий діалог.

  Веселили зал та приповідали то жартами то гуморесками юнаки Валентин Досюк, Ігор Турик, Олександр Рев'юк, Віталій Андріїв та Богдан Попадюк. А дівчата Наталія Турик, Надія Ромах, Юстина Самборська тим часом вареники ліпили, ворожили на них. У котрому копійка, то на багатство, в котрому перстень - то на заміжжя. А потім  господиня калитою та варениками частували хлопців.

   Все було, як годиться на Андрівських вечорницях: співали, танцювали, жартували і пампухи смакували. А коли втомилися, то нам "Бувайте!" сказали.

Світлини Михайла ТУРИКА, 10 клас

 

6328377
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
501
5739
11243
6278707
119627
161599
6328377

Ваш IP: 34.204.200.74
Server Time: 2020-01-22 03:43:44
Счетчик joomla