Print
Category: Ціннісне ставлення до себе
Hits: 2159

   Нелегке завдання перед нами поставили учні 5-6 класів, під час опитування про шкільний сайт. Вони забажали відкрити на сайті рубрику про моду для школярів. Пропозиція слушна. Тільки маємо знайти охочих вести цю рубрику. Питання відкрите. А тим часом ми спробуємо поговорити про моду. Більшість психологів вважають, що смак і відчуття стилю необхідно прищеплювати з найранішого віку. Але як бути з відчуттям стилю у школяра? Адже консервативна шкільна форма аж ніяк не пропонює експериментувати з модою.

 

   Та, повірте, навіть в строгому вбранні школяр(ка) можуть виглядати стильно, акуратно і одночасно відповідати пресс-коду учбового закладу. Про це свідчать цьогорічні модні колекції шкільної форми. Ми підібрали з Інтернету деякі ідеї.

   Як бачите шкільний одяг не такий вже нудний, як може здатися на перший погляд. Різноманітність в одязі, безумовно, більше стосується дівчаток. У їх арсеналі плаття, спідниці, сарафани, брюки і укорочені капрі, жилети, пуловери, піджаки і жакети. Такої кількості речей обов’язково вистачить для створення яскравого образу, що запам’ятовується.

   Сукні і сарафани зазвичай виконані з однотонного трикотажу або вовняної тканини. Родзинку шкільного поряд надають незвичайні комірці, обробка подолу або манжет. До речі, зараз все більше і більше батьків зупиняють свій вибір на сарафані. У порівнянні з сукнею він більш практичний і функціональний. Адже сарафан можна поєднувати з блузками, сорочками і водолазками.

   Тими ж достоїнствами може похвалитися і комплект «спідниця + блузка», «сорочка+штани». Спідниця може бути як однотонною, так і в клітку. Останній варіант актуальний в усі часи і навіює асоціації з дорогими приватними школами. А що стосується блузок, то в цьому сезоні на піку моди фасони сорочкового покрою. Чоловічу строгість таких блузок згладять оригінальні декоративні деталі. Доповнити ансамбль можна жилетом, жакетом або кардіганом.

   З хлопчиками все трохи простіше, брюки і сорочка – оптимальне поєднання. Аби юнак виглядав стильним, варто вибирати брюки темно-синього кольору, чорного, бордового.    Яскраві картаті брюки будуть виглядати модно на п’ятикласнику, а ось хлопцям із старших класів варто вибирати клітинку спокійних відтінків, наприклад, світло або темно-сірих.

   Головне – грайте з кольором. Класичним як і раніше залишається поєднання чорного і білого кольорів. Темний низ і світлий верх, як це називають в стінах школи. Та варто пам’ятати про те, що світлий верх необов’язково має бути білим, можна зробити вибір на користь молочних, персикових, бежевих відтінків.В будь-якому разі, потрібно навчитися розставляти акценти. Носити яскраві портфелики, яскраве взуття.

   Найголовніше в шкільній моді залишається зручність і функціональність. Школярам має бути комфортно в одязі. Пам’ятайте, що в стінах школи, можна проявляти свою індивідуальність за рахунок кольору і правильно розставлених акцентів.

   Кілька невеликих рад. Який би комплект одягу ви не вибрали, пам'ятайте, що шкільна форма повинна бути зшита з матеріалів натурального походження. Адже учні носитимуть її значну частину дня. Тому віддавайте перевагу вовни, бавовни або льону. Допустимий вміст синтетики не більше 40-50%. Шкільна форма також не повинна сковувати рухи або сидіти занадто вільно. А ще  варто  поцікавитися думкою юної модниці чи модника.

Чекаємо ваших думок.