Нас зацікавило, що сьогодні перший клас робив сьогодні у комп'ютерному класі. Ми гарненько розпиталися і довідалися, що вони  побували  на уроках у бабусі Сови. Учні мали змогу на великому екрані телевізора дивитися і слухати казки та повчання бабусі Сови – лісової вчительки. У неї багато мороки з маленькими непосидами-ведмедиками, яких  виховує бути охайними та відповідальними. Ці уроки називаються – основи здоров’я. Виявляється учні першого класу теж вивчають такий урок. Марія Василівна навчає першокласників, як дбати про своє здоров’я.

 

   Вчителька постійно наголошує учням про необхідність мити руки. А сьогодні учні побачили, що сталося з ведмедиком, який забував мити руки. Ведмедик-бруднуля заріс мохом так, що його не впізнала рідна мама. Учні дружно переповідали урок-казку бабусі Сови, обглядали свої руки і пообіцяли, що будуть дбати про їхню чистоту.

  Наступна казка-урок про невиконані обіцянки. Усім важливо дотримуватися слова: що пообіцяли, те потрібно зробити. Але ж у бабусі Сови був ведмедик, який не дотримувався слова. Невиконані обіцянки весь час ходили за ним, не давали заснути. А як хочеться спати уночі! Та обіцянки шарпали за носик, вушко, не дозволяли спати.

-         А ви виконуєте обіцянки? - запитувала бабуся Сова у першокласників і застерігала, - якщо ні, то обіцянки будуть бігати  за вами.

  Наступна розмова у першокласників була про воду. Учні повторювали урок з природи про якості води. Пригадали, які досліди проводили із водою, як вода змінювала своє забарвлення, коли попадала крапелька йоду, чорнила тощо. А маленькі краплинки води, які зрошують на світанку землю, травичку, квітку називаються росинки. Такі росинки збирав і розглядав допитливий Зайчик. Урок бабусі Сови «Про Зайчика і росу» вчив порозуміння.

   Ніхто не міг зрозуміти Зайчика, який бачив у кожній росинці відблиск сонця, неба, веселоньки. Усі насміхалися, мовляв це просто вода. Лише Білочка побачила іскринки та відбиток зображення у росинках на пелюстках квіток. Як зрадів Зайчик, коли хтось його зрозумів. Зрозуміти людину – це велике вміння. І таку велику мудрість намагалася донести своїм вихованцям на уроці основи здоров’я класовод першого класу Марія Василівна Павлів.

   На уроці випадково побував Йосип Дмитрович Карпів і зафіксував малят на великому фотоапараті. Нам сподобалася розповідь про урок-гру, так діти легше засвоюють матеріал. Вони будуть згадувати ведмедика, зарослотого мохом та невиконані обіцянки, котрі бігали за косолапим. Гадаю, учні тепер старанно будуть мити руки, особливо після туалету, щоб в організм не потрапили шкідливі бактерії. Думаю, такі уроки потрібно проводити  частіше.

Вісті з першого класу записала Мар'яна Лещук, 8 клас

Фото Йосипа Карпіва