Літературно-музична композиція "Така її доля". Піготували учні 9 класу до 207-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, вчитель Світлана Ярославівна Бруц.

 

 

 

 

  

 

 

Поетичний флешмоб у 5 класі до 207-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка

   На уроці, присвяченому 150 річниці з дня народження Лесі Українки, учні 2 класу ознайомились з біографією поетеси. Працювали в групах, парах. Дітей захпили завдання лабіринт, де треба було знайти вірний шлях, який приводив до правильної відповіді на запитання про життя і творчість Лесі українки. Складали речення, встановлюючи правильну послідовність за допомогою цифр. Розгадували кросворд і з задоволенням декламували напам'ять вірші Лес Українки.

Українська хустка - вічна і красива, то жіноча гордість і дівочі крила...

 Фотороздуми "Шепіт колосу", присвячені Дню пам'яті жертв голодомору в Україні 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Голодомор — акт спланованого знищення українського народу, організований керівництвом ВКП та урядом СРСР у 1932—1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. День пам'яті жертв Голодомору проводиться щорічно в четверту суботу листопада. Вперше вшановувати пам'ять загиблих почали в 1998 році за указом Леоніда Кучми. В церквах цього дня проводяться поминальні богослужіння, де померлих вшановують молитвами. Найбільш поширеною є акція "Запали свічку" - на підвіконня ставлять запалену свічку на згадку про жертв голоду. Долучитися до цієї акції може кожен українець. Окрім того, свічки традиційно запалюють на центральних площах міст та біля міських пам'ятників жертв Голодомору.

9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Щорічно 9 листопада ми святкуємо День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом президента України Леоніда Кучми у 1997 році на честь українського літописця, преподобного Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Саме з Нестора літописця і починається писемна мова. Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам'ятника Несторові - літописцю. Крім цього, українці пишуть радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано у 2000 році. Усі охочі можуть взяти участь у написанні аудіодиктанту та не тільки перевірити знання української мови, але і продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

#klubivtsi500

  Цікавий проект до 500-річчя рідного села Клубівці підготували учні 5 класу з класним керівником Людмилою Михайлівною Сенко. Учні представляли розповіді про село на англійській мові, ілюстровані фотографіями та малюнками. З особливою любов'ю та пошаною розповідали п'ятикласники про свою маленьку дорогу Батьківщину. Важливо, що презентували її на англійській мові, так весь світ може довідатися, що на землі є мальовничий куточок, де живуть цікаві і дружні школярі, а називається він - Клубівці.

Місцеві вибори 2020

   У неділю 25 жовтня 2020 року відбудуться місцеві вибори. Ми їх називаємо доленосними. Бо вже з 25 жовтня Клубівці входитимуть у Тисменицьке ОТГ. Розуміємо, що від представництва нашого села в Об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) дуже багато залежить. Тому для нас важливо, хто відстоюватиме інтереси села в ОТГ. Наше село не має клубу, дитячого садочку, є велика проблема з водопостачанням та водовідведенням, у школі бракує приміщення під майстерню та багато іншого. Думка про те, що наш директор школи Володимир Пронюк подав свою кандидатуру в депутати від села в Тисменицьке ОТГ, нас тішить, бо він добре знає потреби села, школи і молоді.  А ще ми бачимо, як він дбає про школу, він вимогливий і відповідальний, розумний і справедливий, дбайливий і уважний. Він йде в ногу з часом, вболіває за освіту, за розвиток села. Напередодні виборів ми завітали до Володимира Ярославовича, щоб поговорити про вибори.

  Вітальну онлайн-композицію підготували учні восьмого класу з класним керівником Марією Василівною Дуткою. Учні декламували вірші про вишиванку, про символи і гордість України. Їхні записи скомпановані у фільм, який переплетений слайд-шоу з святкувань, де всі учні одягнені у вишиванки.

 Зі святом, з Днем вишиванки! Українські традиції – одні з найкрасивіших в світі. І в наших з вами силах поширювати їх, розповідати про них всьому світу. Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна і її символи!

Дивіться тут...

   Учні першого класу з вчителькою Світланою Ярославівною Турик підготували мистецьке онлайн-вітання з Днем вишиванки. 

 

 

 

 

 

 

 

 

   34 роки тому за 100 кілометрів на північ від Києва сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС, яка призвела до радіоактивного опромінення великої кількості людей, забруднення води та значних територій. 26 квітня проголошено “Днем чорнобильської трагедії”. Цього дня люди вшановують пам’ять загиблих під час трагедії, згадують про героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу станції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, водіїв, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. З Івано-Франківського автобусного парку відправили у Чорнобиль возити ліквідаторів нашого односельчанина Пивоварчука Ігоря Йосиповича, 1953 р.н. Ми взяли коротеньке інтерв'ю в Ігоря Йосиповича. Ці слова нас вразили найбільше: "Насправді, це дуже страшно. Як війна, лишень ворога не видно"...

   Сьогодні у нашій школі відбулася інформаційна лінійка, присвячена 102-річниці бою під Крутами, який був взимку на залізничній станції Крути. Чотири сотні юнаків стояли проти добре озброєного чотиритисячного війська. Більшість документів україїнських частин в ході цих боїв було знищено. Визначили дату крутянського бою зі слів його учасників. Ми переглянули документальних фільм. Учні восьмого класу підготували короткий виступ. Вчитель історії розповів про художній фільи про Крути, переглянули фрагменти фільму. Бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька підготувала тематичну книжкову виставку. Лінійка завершилася спільною молитвою за Героїв Крут.

   День Соборності - свято України, яке відзначають щороку в день проголошення УНР та ЗУНР. Офіційно день Соборності відзначають з 1999 року після наказу президента Леоніда Кучми. Вшанування цієї дати дуже важливе у сьогоднішній день. Кожен з нас повинен розуміти значення та цілісність своєї Батьківщини. Учні 8 класу підготували лінійку на честь Дня Соборності, де детально розповіли про тодішні події. Так сталося що протягом багатьох століть Україна не була цілісної державою, тому саме у день підписання УНР та ЗУНР у 1919 році ми стали цілісної державою. На жаль, закон про підписання Злуки довго не проіснував, але українці перед усім світом показали про цілісність своєї країни та солідарність свого народу. Що Україна - це єдина країна, держава та сім'я. Хорошою традицією вшанування цього свята є "Живий Ланцюг". Люди по всій Україні беруться за руки, цим самим показуючи неподільність нашої країни. Українці символічно об'єднують береги Дніпра "живим ланцюгом". 

   Першого січня цього року виповнюється 111 років від дня народження Степана Бандери – одного з найбільших борців за незалежність України і до цього часу однієї з найконтраверсійніших постатей в модерній українській історії. Таких історичних постатей небагато у будь-якого народу. Кожен, хто намагається витлумачити українцям життєпис їх власної нації, не може замовчати ні цього імені, ні подій, з цією історичною особою зв'язаних. Мало хто є байдужим до його імені - бо живі ще соратники і послідовники, та й ідеї, за які він віддав життя, запалюють багатьох українців, народжених після його смерті.

   21 листопада в Україні ми відзначаємо  День Гідності та Свободи. Це день, коли згадують всі події Революції Гідності, які відбувалися в 2013-2014 роках на Майдані у Києві. А також події, які відбуваються зараз на Сході - війну з російським окупантом. У нашій школі проведено інформаційну лінійку та перегляд документальної хроніки тих подій. Бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька підготувала тематичну виставку літератури. У 2013 році відбулася Революція Гідності. Саме тут українці продемонстрували свою європейськість, гідність та своє прагнення свободи.

   1 листопада 1918 року на теренах України постала незалежна держава Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР). Хоч і проіснувала недовго, проте стала яскравою сторінкою героїчної боротьби українського народу за незалежність. Цей день по праву можна назвати Днем волі та національного державотворення. Найтриваліше столицею ЗУНР був саме Івано-Франківськ (тодішнє Станіславів). У січні 1919 року до Станіславова переїхав уряд Західноукраїнської Народної Республіки. Також у місті в той час були прийняті основні закони ЗУНР. 

    16 вересня учні 8-11 класів нашої школи дивилися фільм "Заборонений" у кінотеатрі "Космос" м. Івано-Франківська. В одинадцятій годині шкільний автобус вже був біля школи. Дорога, як завжди, була весела. Спочатку ми помолилися за щасливу дорогу, а потім всі дружно привітали дев'ятикласника Валентина Досюка з днем народження, заспівали йому вітальну пісню " Happy Birthday"українською та англійською мовами. Приїхавши до "Космосу" ми сфотографувалися і зайшли  в кінотеатр. Там купили собі попкорн, воду і т д. Наші ряди були під номерами 11-12,  тому фільм було дуже зручно дивитися. В основі сюжету фільму - життя та діяльність поета-дисидента Василя Стуса, за яку він був репресований радянською владою і відбував термін у колонії суворого режиму аж до своєї смерті.

 У десятому класі Перший урок нового навчального року був на тему «Олена Теліга – честь і символ нації». Ми познайомилися з життєвим та творчим шляхом талановитої української поетеси й публіциста, громадської діячки, палкої патріотки, члена ОУН, розстріляної німцями у Бабиному Яру 22 лютого 1942 року  Так сталося, як і писала авторка. «Я палко мрію до самого рання, щоб Бог зіслав мені найбільший дар: гарячу смерть, не зимне умирання…». Ми переглянули відеопрезентацію, яку підготувала класний керівник Надія Богданівна Самборська, з якого довідалася багато цікавих фактів про життя та творчість Олени Теліги.  

   Уже літо попрощалося з нами. Прийшов шкільний вересень – розпочався новий 2019-2020 навчальний рік. 1 вересня ми зустрілися всі в церкві, де була Свята Літургія і благословення учнів та вчителів на новий навчальний рік. У понеділок 2 вересня о 9 годині розпочалася урочиста лінійка Першого дзвоника. Головними героями на лінійці були першокласники, їх 21, а їхня вчителька Турик Світлана Ярославівна, та випускники-одинадцятикласники, їх 6, всі футболісти, їх класний керівник Сенко Людмила Михайлівна. Ще 14 п'ятиліток прийли у групу дошкільної підготовки "Сонечко", їх вихователь Антошків Наталія Романівна. Ведучими на лінійці були Самборська Юстина та Євген Пронюк. Виступали сільський голова Богдан Рекетчук, директор школи Володимир Пронюк. Благословив та окропив свяченою водою о. Олег Каськів. Після лінійки у кожному класі розпочався Перший урок "Україна понад усе". 

    Другого вересня учні, школярі і вчителі зібралися на урочисту лінійку в честь Першого дзвінка. Після закінчення свята усі учні прийшли у клас, щоб провести свій перший урок цього навчального року. Темою уроку у восьмому класі була: " Живи, Україно! Живи для краси, для сили, для правди, для волі!". Наш класний керівник Дутка Марія Василівна розповіла, що кожен повинен цінувати свою Батьківщину, адже вона у кожного одна. Символами нашої країни є Верба і Калина, вони відіграють важливу роль у житті нашої країни. Це ніби її візитна карта. Окрім народних символів існують державні символи - Герб, Прапор і Гімн.