Мово українська, гордосте моя!   

 Із здобуттям Україною Незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку і утвердження української мови як державної. Указом Президента України Леоніда Кучми 1997 року було встановлено День української писемності і мови, який відзначається 9 листопада.

 

   Святкування Дня української писемності та мови 9 листопада не випадкове, адже саме цього дня церква вшановує пам'ять Преподобного Нестора-літописця. Він у 17 років прийшов у Києво-Печерську лавру послушником. Головним його послухом у монастирі була книжкова справа, яка стала змістом життя Нестора.

   "Повість минулих літ" Нестора Літописця - це перша пам'ятка Київської Русі, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Цей твір був і залишається найдавнішою пам'яткою літописання. Українською церквою встановлений орден "преподобного Нестора-Літописця".

   Свято День української писемності і мови спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвиток, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрація її краси і багатства, літературної довершеності.

   10 листопада учні сьомого класу: Данилюк Назарій, івасюк Божена, Кохман Вероніка, Бабій Тетяна, Лядик Олег, Чабан Христина, Медвідчук Яна та восьмого класу: Бойко Богдан, Марцінко Тетяна, Старчук Ірина, Турик Олександр, Мондей Надія, Лещук Мар'яна, Турик Христина, Овчарчин Оксана, Марцінко Юлія разом із вчителькою української мови і літератури Бруц Світланою Ярославівною провели виступ "Мово українська, гордосте моя", присвячений Дню української писемності і мови. Виступ поєднав у собі прекрасні вірші про мову Максима Рильського, Ліни Костенко з розповідями про історію розвитку української мови.

   Всі учні добре підготувалися, декламували напам'ять, з інтонацією, чітко і виразно намагалися донести зміст творів до слухачів. Учасники свята були одягнені у вишиванки, які додали святу краси.

   Такі свята гартують усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду. Адже кожен народ відбувся лишень тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

   На кінець свята ми всі сфотографувалися на пам'ять.

Божена Івасюк, 7 клас

Моя думка про День писемності і мови

   10 листопада у Клубовецькій школі відбувся виступ 7-8 класів. Темою виступу: День української писемності і мови. Ведучими свята були Івасюк Божена і Кохман Вероніка з 7 класу.

   У віршах закликалося любити мову, не забувати про мову і заглядати у словник.

   На мою думку, мова - це складова кожного народу, кожної нації. Без мови немає народу, без мови ми - ніхто.

   Нехай усі люди, що є на світі не забувають рідну мову, яка б вона не була.

Турик Олександр, 8 клас

Враження про святкування Дня української писемності та мови 

   День писемності та мови - це наше українське та головне свято. Цей день ми святкуємо 9 листопада. Леонід Кучма підписав договір про святкування цього свята. Чому саме дев'ятого? Тому, що цього дня вшановується пам'ять Нестора Літописця. 
  Учні 7-8 класів виступали з віршами перед учнями всієї школи. Всі були гарно одягнені у вишиті сорочки. Вероніка Кохман та Божена Івасюк були ведучими цього свята. Це було дуже радісне свято. Організатором цього свята була вчителька української мови і літератури Світлана Ярославівна Бруц. 
  Святкування розпочала заступник директора школи, вчитель української мови і літератури Наталя Василівна Івасюк. Вона коротенько та зрозуміло розказала нам про День української писемності та мови.

Спасибі Світлані Ярославівні за чудове свято.

Лещук Мар'яна, 8 клас