12 листопада 2014 року у Клубовецькій школі відбувся літературно-тематичний вечір «ЗУНР – провісниця держави», приурочений 96-річниці створення ЗУНР. Ведучими заходу були Бойко Богдан, Турик Олександр, Марцінко Тетяна з 8 класу та Івасюк Божена з 7 класу. Учні стисло подали хроніку історичних подій 1918-1922 років, переплітаючи історичні дати віршованими куплетами.

 

   Це були важкі але доленосні події для України. Чудовим доповненням до теми став історичний документальний фільм про ЗУНР, який учні переглянули по телевізору. Вчитель історії Володимир Федорович Сидорик підсумував захід, підкреслюючи що кожен учень повинен добре знати історію України, знати якою ціною будувалася держава, здобувалась незалежність.

   Організатори заходу Олеся Романівна Марцінко, педагог-організатор та Володимир Федорович Сидорик, вчитель Захисту Вітчизни. Захід відбувався на шкільній сцені, слухачами були всі учні та вчителі навчального закладу. Вважаю такі заходи дуже потрібно, особливо зараз, коли ми всі переживаємо за долю України.

Сондей Надія, 8 клас

      Нам потрібно знати історію України, знати звідкіля ми походимо, хто ми є. Нашу історію не раз перекручували і переписували. Росія намагається доказати, що ми від них походимо, але це не так. Тому є дуже важливо знати свою історію і відстоювати її. Важливим є те, що вчителі нагадують нам про це, показують фільми, дбають про наші знання.

   Я вирішив поспілкуватися з заступником директора школи Наталею Василівною Івасюк, яка теж була присутня на цьому заході.

- Наталіє Василівно, мене цікавлять Ваші враження про сьогоднішній тематичний захід.

- Такі заходи потрібні, тому що вони містять багато історичної інформації для дітей. Особливо запам′ятався відеофільм, який чітко, змістовно розповів нам про утворення ЗУНР.

   Ми повинні пам′ятати всі історичні події, які відбулися в нашій країні. Бо це наша історія і хто як не ми, українці, маємо її знати, вивчати і шанувати.

   Дякую Наталії Василівні за важливі слова. Вважаю, цінним той захід, який залишає по собі глибокі роздуми.

Олександр Турик, 8 клас

Такими віршованими рядками завершився літературно-тематичний захід. Їх хочеться повторити, бо вони пробуджують кожного українця. 

Живи та міцній, Українська Державо! –
Вмирали у битвах мільйони борців, 
Щоб стяг синьо-жовтий піднявсь величаво
Й над Києвом стольним віки майорів.