Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Спогади душі

 Родинні реліквії

У березні 2019 року вийшла друком збірка віршів Анастасії Герман (1944-2018) "Спогади душі", видавництво "Ярина", м. Івано-Франківськ. Набір текстів здійснив учень 9 класу Михайло Турик, літературний редактор Йосип Карпів. У збірці вуміщені спомини, роздуми, присвяти, ліричні подиви на красу – дерева, квіти – на все, що серцю миле і дороге. Бажання говорити віршами прийшло у пізньому віці, коли вийшла на пенсію. Тому ця промова радше сповідна, повчальна, душевна. Для дітей, онуків - родинна реліквія, для читача - знайомство з святом жінки, яка довірила перу свою сповідність. У книжці 5 розділів: "Шкільні роки", "Рідний край", "Спогади душі", "Пісні", "Діти мої, онуки мої". Багата збірка автобіографічними розповідями "Про себе" та "Родина Пронюків". Книга ілюстрована фотографіями із родинного архіву.

   

    Назвою для книжки послугував однойменний вірш " Спогади душі".

... Приснився сон мені осінній,

Що скоро вже прийде зима.

А я у сні тебе питаю,

Чи ще повернеться весна. ("Спогади душі")

  "Як пише авторка у біографічному нарисі "Про себе": "На пенсії відчула дар писати вірші. слова самі приходять до мене. Пишу про все: про квіти, дерева, пташок, про дітей, онуків, згадую молодість, шкільні роки". 

    Анастасія Федорівна любила життя, про це писала у своїх віршах: "Серце б'ється, душа рветься, життя пречудове!" Про творчість бабусі розповідали та писали замітки онуки Христина та Михайло Турик. У червні 2017 року в Анастасії Геман побувала наукова експедиція з Львівського університету імені Івана Франка (факультет фольклористики). У лютому 2018 року учні Клубовецької школибрали інтерв'ю в Анастасії Герман для газети "Шкільна правда".

   Збірка "Спогади життя" вийшла через рік після смерті авторки. Тепер кожне слово має іншу вагу і вартість - вони неоціненні родинні скарби. "Я люблю життя, ціную розум, дуже мила мені природа, рідне село. Життя багато навчило мене, хочу свої думки залишити дітям і онукам" - написала Анастасія Герман.

Літа мої молоді пройшли дуже швидко... Читайте тут...

5516815
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
4312
5021
4312
5479057
69448
150432
5516815

Ваш IP: 18.209.104.7
Server Time: 2019-07-15 23:43:45
Счетчик joomla