kluedu.if.ua

Клубовецький ліцей Тисменицької міської ради

Get Adobe Flash player

Різдвяна листівка українським родинам. 1945 рік

За Українську Самостійну                                                                                    Воля Народам !

Соборону Державу!                                                                                               Воля Людині !

 

У   к   р   а   ї   н   с   ь   к   а     Р   о   д   и   н   о ! 

Х р и с т о с   Р о ж д а є т ь с я !

         Українська революція покотилася ділом по всій українській землі. Скорострільний ритм зливається з маршевим кроком виструнчених лав Української Повстанчої Армії і співає пісню слави українському народові.

         А свят вечірня зірка Різдва Христового опромінює боєві лави УПА. Український партизан зустрічає Свят Вечір з крісом в руці в бою з московсько-большевицьким ворогом за Українську Родину, за Українську   Державу.       

         В супроводі скоростріла грімко лунає коляда Української Повстанчої Армії по всій Україні. ‘’Бог предвічний народився. . ."

 

 

         А дома колишніми літами і віками засідала любов біля столу до святої вечері: сивий дідусь зі старенькою бабусею, струджений батько, запопадлива мата і лютезні діти,- надія і запорука української майбутності. За першою ложкою куті старенький дідусь: ‘’ Благословлю святу вечеру, весь рід і бажаю всім вам в щасті і здоровлі отсі свята опровадити та других дочекати’’

         Так було від віків, та є й до сьогодні, але вже не на всіх українських землях. Московський хижак налетів вихром на святу нашу Україну і грабить її з синів, доньок, з добробуту, з краси, з культури, з духовних святощів, з традицій. В завзятій не рівній боротьбі з хижаками московськими і німецькими прорядилися ряди твої борців, Українська Родино. Н_іздник насильно вирвав з українського родинного гнізда міліони синів і дочок. Одних замордував і мордує в тюрмах, других повивозив і вивозить на далеку мерзенну північ, інших силоміць пірвав на фронт і насильством заставляє їх кервавитися і гинути на неволю одиниці і народів, за садизм Сталіна і його опричників.

         Прорідилися українські ряди . . .

         Не засяде на свят вечір уся найблища родина до спільної вечері. Батька большевик заловив і на фронт пігнав, підлітка відірвав від мами і забрав десь у свої московські нетри, жжж ж жжжжжж жжжж, доньку німець на роботу пірвав, а тільки молоденький син здобув кріса на НКВД-истові і пішов в Українську Повстанчу Армію боронити Тебе, Українська Мамо.

         Хвала і Слава Тобі, Українська Родино, за Твої жертви. З цих жертв народиться нове українське життя.

         Хвала і Слава Тобі, Українська Родино, за Твоїх синів і доньок, що в голоді, холоді, серед недостач, з невигоєними ранами, з неповним озброєнням кидаються на ворога і громлять його на всіх                       українських землях.

         Хвала і Слава Тобі, Українська Родино, що не жалієш майна і непосильних трудів трудів для          України.

         Провід ОУН- УПА з вдячністю клонить в глибокій пошані свої голови перед Тобою, наша Українська Родино.

         Провід ОУН – УПА дякує Тобі за Твоїх мужів, синів, доньок, яких Ти посвятила для святої справи, за Твій труд, працю і за співучасть в боротьбі.

         Український нарід творить тепер великий воєнний табор у великій завзятій боротьбі. Тому рад національних обов’язків тяжить на Тобі. Українська родино: будь здисциплінована і готова на важний наказ свого Проводу, будь точна і солідна у виконуванні національних обов’язків, будь сторожкасна кожнім кроці, заховай гостру тайну перед ворогом у кожній справі, великій чи малій, викривай й винищуй всіх національних зрадників, донощиків, шпигів, сексотів. Всі вони працюють на твою погубу і загибіль України. Не винищиш Ти їх, то вони Тобі смерть заготовлять.

Ще багато жертв доведеться зложити нам в боротьбі за наше існування. Ворог ще лютує на наших землях. Ціна крови видасть стократний плід. Скільки невинної діточої крові полилося з приказу боязливого Ірода ! Та Ірод все одно злочином не запевнив собі панування. Малий Ісус переміг . . .

           Українська Родино, будь горда, що вирощуєш героїв – борців за українську справу.

         Безпроглядні українські  ряди за рядами, лази за лазами збільшуються і кріпнуть. Росте українська сила – сила духова і збройна.

         За нами діло і кріпка віра в перемогу. Одностайне збірне змагання всієї нації – непоборна сила. Міць духа й волі дає нам силу витримати і побороти.

         Різдво Христове – народилася Правда на землі!  ПостанеУкраїна за свою волю, за свою душу, за дім Божий – родиться Правда на Україні!

         З Різдвом Христовим вінчуємо Тебе, здоровлям і кріпкою силою ‘’витримай та дочекати другого Різдва і засісти до Свят Вечері у Вольній Незалежній Українській Державі. 

С  л  а  в  а    У  к  р  а  ї  н  і   ! 

Постій,в.січні 1945 р.                                                                                                Обласний Провід ОУН.

Підготував Євген ПРОНЮК, 11 клас