Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Тримайтеся своєї віри, ходіть до церкви

   Нашій односельчанці Турик (дівоче прізвище Старчук) Марії Федорівні цього року виповнюється 85 років, вона з 1934 року. Її добре знають у селі, як хористку, яка має гарний голос і знає дуже багато пісень та мелодій до них. Вона співала у сільському хорі “Клубівчанка”, в церковному хорі, видала збірник народних пісень. З Марією Федорівною цікаво спілкуватися, вона повчає, вчить віри в Бога. Ми завітали до Турик Марії на весняних канікулах, гарно поспілкувалися і записали інтерв’ю з нею. 

– Маріє Федорівно, де Ви вчилися? Яку освіту здобули?

- Я навчалася в селі три класи, потім школа згоріла. І коли я вже мала своїх дітей, я ще ходила у вечірню школу. Завдяки цьому я отримала середню освіту.

  

– Чи здійснилися Ваші мрії? Ким Ви мріяли стати?

- Не здійснилися мої мрії. Мене дуже тягло до поезії. Я любила писати вірші, пісні. Я дуже багато писала в молодості, але тоді за це судили. Тому мій тато, коли побачив той зошит, в якому я писала, він взяв і викинув його в кухню. Але не зважаючи на це, я пам'ятала дуже багато пісень. І коли вже було дозволено, я ті всі пісні пам'ятала і переписала.

– Яким у Вас було дитинство?

- Моє дитинство було тяжким. Тоді була війна, голод і ми звідси тікали в Надорожну. Ми там були більше як місяць, бо тут був фронт.

– Який у Вас в школі був улюблений предмет?

- Улюблений мій предмет був українська мова. Я дуже багато віршів знаю Тараса Шевченка. Ще мені дуже подобались твори Лесі Українки.

– В цьому зошиті, що ви нам показували є ваші пісні?

- Ні, там є пісні, які я запам'ятала і переписала. Але є і такі, які я точно не пам'ятала, тому я додумувала і записувала деякі частини сама. Бо не можна було так все добре запам'ятати.

Ким Ви працювали?

- Я працювала на колгоспі, на ділянках сапала. Деякий час працювала в сільському побуті.

 – Чи є у Вас ще такий зошит, де зібрані лиш Ваші пісні і вірші?

- Ні, лиш цей. Мене діти попросили писати. Вони сказали, щоб я записала все, що знаю. Бо я багато пісень знаю і все може пропасти.

– Що найголовніше в житті на вашу думку?

- Найголовніше щоб людина росла чесно, побожною, з вірою в душі, вміла прощати тим, хто зробив їй щось погане.

– Які ваші поради молодим людям?

- Тримайтеся своєї релігії, своєї віри і ходіть до церкви. Не лінуйтеся, бо молитва це дуже сильна сила. Коли я була молода мала високий тиск і дуже боліла голова, біля очей повискакували щось таке, ніби бородовки. Я не знала, що з ними робити. Піша до Погоні посповідалася, помилася свяченою водою і пішла додому, через пару днів подивилася в дзеркало, а бородовок, як і не було ніколи. Яку сильну силу має молитва і свята вода. Тому діти не жалійте тих дві години, підіть до церкви , помоліться і Бог вас ощасливить на все життя.

– Ваші побажання учням Клубовецької школи.

  • Бажаю добре вчитися, здобути освіту і жити в себе на Батьківщині і не їхати в інші країни, не зраджувати свою землю.

    Марія Федорівна Турик дуже щира та відкрита людина, з нею було дуже цікаво спілкуватися. Вона дуже багато знає і пам'ятає. Вона дуже віруюча людина. Наша молодь має брати приклад з неї. У неї вдома ми побачили багато молитовників. Кожного дня вона звертається, не шкодуючи часу, молиться за мир і спокій для своєї родини. А ще пані Марія знає дуже багато пісень народних і церковних, деякі з них вона нам заспівала,. Знає вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки, і рівняючись на цих поетів, пані Марія згадує свої вірші. Вона люб'язно прочитала нам декілька віршів свого дитинства, в основному це вірші про дітей, звірят. Розказуючи про тяжке дитинство, Марія Федорівна дала нам зрозуміти, що люди повинні дякувати Богу за все, що ми зараз маєм. Адже все, що у нас зараз є, це не наша заслуга, а милість Господа Бога!

Марія-Анна ТУРИК, Богдана ШЕШУРАК, 9 клас

Пісенна царина Марії Турик. Читайте тут...

Війна очима дитини. Читайте тут...

 

 

5516835
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
4332
5021
4332
5479057
69468
150432
5516835

Ваш IP: 18.209.104.7
Server Time: 2019-07-15 23:50:12
Счетчик joomla