Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Про криївку

   13 березня 1951 року снігу вже не було. Вранці група енкаведистів на краю села від Тисмениці пішла в ліс. Машина з іншими чекістами поїхала через село в напрямі до церкви. Зупинилася кого великого моста. Чекісти взяли з собою Дмитра Монюка й Івана Пронюка. Коли підійшли до місця події (туди доїхати машиною неможливо), з-поміж них один у плащ-палатці показав вхід до криївки. Це був замаскований ящик із землею, з якого росли три грабки, один був стятий на певній висоті. Чекісти примусили Дмитра Монюка й Івана Пронюка під загорозою смерті розкопувати вхід, а самі стояли на сторожі з автоматами. Коли відкривався вхід до криівки, енкаведисти запропонували бандерівцям здатися, на що не одержали відповіді. Тоді почали силою запихати туди цивільних хлопців, аби вмовляли повстанців скласти зброю. Пострілів не було.

Read more...

Сьогодні був на криївці

   Сьогодні був на криївці. Там ми вшановували пам'ять Героїв УПА. Ми молилися за їхню пам'ять. Найпотужніше для мене було - це виступ генерала, він так круто говорив, що в мене аж мурашки  по тілі пішли. Деякі його вислови я запам'ятав. Він казав: "Де б ти не був, під час того, як ти гуляєш чи лежиш, почувши мелодію гімну, зупинись, поклади руку на серце і підспівуй, стій доти, доки не закінчиться пісня". ще він казав, що мама - це слово, яке потрібно писати з великої букви, не зважаючи, де воно стоїть на початку, в середині, чи в кінці речення. з цими словами я повністю згідний, адже МАМА - це найдорожча людина кожного. Ще говорив генерал за Україну, яку колись відвойовували, а зараз ми маємо берегти і відстоювати те, що маємо. Ми повинні пам'ятати своє минуле, бо без нього немає майбутнього.

Read more...

Молитва біля криївки УПА

   Напередодні свята Покрови та 76-річниці створення Української Повстанської Армії ми вшанували пам'ять полеглих героїв України біля клубовецької криїівки УПА. Організованою колоною з прапорами України та армії УПА ми пройшлися від школи до криївки, яка знаходиться в урочищі "Провал" десь 800 метрів від сільської церкви. Учні, вчителі, сільська влада спільно молилися панахиду за душі полеглих героїв, яку відправляв отець-декан Петро Скрипник.  Школярі, особливо молодших класів, гарно співали молитви. Голова сільської ради Богдан Іванович Рекетчук подякував усім за присутність. Історію криївки розказав краєзнавець Йосип Дмитрович Карпів.

Read more...

До криївки велосипедами

   Як повідомляє газета "Репортер", прикарпатські енергетики завершили велосезон походом до криївки УПА у с. Клубівці. Два десятки велосипедистів АТ "При карпаттяобленерго" організували веломандрівку населеними пунктами Хриплин- Черніїв-Марківці-Тисмениця-Клубівці. Ціллю походу було відвідати відкритий музей під небом - повстанську криївку у селі Клубівці. Історія криївки справила велике враження на екскурсантів. Учасники велопробігу вшанували пам'ять полеглих борців за волю України.

Read more...

Сховок героїчної пам'яті

   Друга світова війна принесла для України зміну одного поневолення на інше. Український народ був змушений стати на захист і створити для відсічі усім і всяким поневолювачам власну збройну силу. Так утворилося УПА - Українська Повстанська Армія. Я дуже рада, що мала можливість дізнатися про це не з інтернету, а з вуст екскурсовода Йосипа Дмитровича Карпіва. У честь річниці УПА 14 жовтня вихователька 10 правничого класу Купчак Ірина Антонівна організувала виховний захід для вшанування пам'яті визначної події. Вона підійшла до цього досить оригінально, взявши за основу збірку поезій української сучасної поетеси Лариси Омельченко "Парубоча колискова". Мені дуже сподобалося, що декламування патріотичних віршів поетеси з Дніпра вібувалося біля клубовецької криївки УПА.

Read more...

А пам'ять вічна, пам'ять не вмира

“А пам'ять вічна, пам'ять не вмира, хай і з роками тривожить наші душі і серця, зцілює рани, “ - під такою назвою у рамках проекту “Україна — це я, Україна — це ти,  Україна — це ми, українці”, в рамках декади військово-патріотичного виховання, як проходила з 4 по 12 жовтня в Івано-Франківському обласному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей із сільської місцевості, відбулася патріотична година у селі Клубівці Тисменицького району.

Read more...

Біля криївки УПА

 Газета "Галичина" №80 (5229) від 18 жовтня 2016 р.

У Клубівцях на Тисмениччині поезією й піснями вшанували пам’ять про полеглих героїв-повстанців

   Напередодні християнського празника Покрови Пресвятої Богородиці, коли відзначаємо і День захисника України й українського козацтва, у лісі біля криївки УПА, що неподалік Клубівців Тисменицького району, відбулося вшанування захисників України — і вояків УПА, і тих, які у наш час боронять українські терени від непрошених зайд.

Read more...

Патріотичні читання біля криївки

   Напередодні Дня Захисника Вітчизни та 74 річниці створення УПА відбулися патріотичні читання біля клубовецької криївки, які провели вихованці Івано-Франківського обласного ліцею для обдарованих дітей з сільської місцевості спільно з школярками з Клубовецької ЗОШ. Розпочав читання місцевий краєзнавець та поет Йосип Карпів розповіддю та своїм віршом про криївку. Кульмінацією заходу була презентація збірки поезій Лариси Омельченко "Парубоча колискова", присвяченої воїнам АТО.  Справжнім сюпризом для школярів став приїзд авторки. Знайомство з нею принесло море задоволення. Учні вслухалися в авторське почитання творів - проживали з нею кожне слово, відкрили для себе творчість талановитої поетеси та волонтерки.

Read more...

Екскурсії до клубовецької криїівки

   22 квітня учні 7-9 класів Тязівської школи разом зі своїми наставниками здійснили цікаву патріотичну, пізнавальну та оздоровчу мандрівку до Клубівців.  Насамперед тязівчани зупинилися біля сільської школи, де їх радо зустрів знаний не тільки в нашому районі краєзнавець Йосип Карпів. Йосип Дмитрович найперше ознайомив гостей з нещодавно відкритим в Клубівцях музеєм, коротко розповів про унікальні експонати та рідкісні знахідки у своєму селі. Наступною зупинкою подорожі стала мандрівка до клубовецького лісу, де знаходиться відновлена криївка та  пам'ятний хрест на честь героїчно загиблих 13 березня 1951 року воїнів УПА.

Read more...

Сколихнули пам'ять

   65 років тому, 13 березня 1951 року, восьмеро відважних вояків УПА полягли у Клубовецькому лісі, у криївці, яка знаходиться в уровищі "Провал". Відколи знайдена клубовецька криївка, відколи стали відомими події та імена вояків, щорічно 13 березня клубівчани молитовно поминають полеглих героїв, які віддали свої життя за Україну. Імена вояків викресані на гранітній стелі та у людській пам'яті. Цієї неділі на панахиду приїхали вояки із районного Братства УПА та військові, які захищають Україну на сході (в АТО). Панахиду відправив отець-декан Петро Скрипник, слово до громади мав голова села Богдан Рекетчук, історію криївки  розповів сільський краєзнавець Йосип Карпів.

Read more...

Дорога до криївки

   Під ногами шарудить листя. Ліс угорі шумить вже майже голий – розгорнув свої багаті золотаві шати. Стежку повністю накрило листом, потопаєш по котики у невагомому килимі. І так солодко тобі від того, що аж запирає дух. А ще теплом застилає груди, бо йдеш по тій листяній дорозі не сам. Кольорова вервичка дитячих постатей розтягнулася аж ген-ген попереду і позаду. То клубовецькі учні квапляться, аби віддати шану пам’яті загиблих воїнів-повстанців. Справа у тому, що тутешній ліс ховає у своїх обіймах криївку УПА.

Read more...

Якщо пам'ять жива…

   Минулого тижня учні середніх класів  Милуванської ЗОШ І-ІІ ступенів зі своїми наставниками Мар.яною Пазько, Світланою Зінько, Василем Завацьким відвідали святині нашого патріотичного духу й  національного утвердження, зокрема відновлену криївку УПА в селі Клубівці і музей Небесної Сотні в Івано-Франківську.    Чиста голубизна неба прозирала крізь верхівки старого букового лісу, що губив свою позолоту. Пересохле листя шурхотіло під ногами. В цій глибокій тиші думалося про тих, хто в 40-50-х роках ХХ століття ходив оцим лісом, виборював волю Україні, хто в останню хвилину – а їх було 8 – героїчно віддав життя 13 березня 1951 року, щоб не здатися ворогові живцем.

Read more...

До Клубовецької криївки прийшли учні Стриганецької школи

  6 листопада до Клубовецької криївки завітали учні Стриганецької школи. Директор краєзнавчого музею села Клубівці Йосип Карпів провів екскурсію та розповів гостям історію криївки. про героїчний вчинок восьми вояків УПА, які 13 березня 1951 року полягли у цьому схроні, але не далися живими в руки енкаведистів. Осінь дарувала ще лагідне тепло, довкола листя цвіло невгасимою пам'яттю, а юні українці перелистували сторінки недалекої історії, списані патріотизмом наших краян - борців за волю та незалежність України.  Все, що так старанно і упродовж багатьох десятків років ховала більшовицька влада  від людей, сьогодні оживає і промовляє вражаючою правдою. Ми - нація нескорених і непереможних.

Read more...

Де відвага, там і наснага

   9 жовтня, напередоні 73-річниці створення УПА, клубовецьку криївку відвідали вихованці Майданського навчально-виховного комплексу. Екскурсію для гостей провів директор краєзнавчого музею села Клубівці Йосип Дмитрович Карпів. Відомий краєзнавець розповів історію криївки, відважних вояків, які не здалися в руки НКВС, а гідно померли за Україну 13 березня 1951 року. Їхні імена викарбовані на пам'ятній плиті.

Read more...

День геройської слави

   В неділю 11 жовтня клубовецька громада святкувала День захисника України, 73-річницю створення УПА та День українського козацтва біля сільської криївки, яка знаходиться у клубовецькому лісі в урвищі "Провал". Після недільного богослужіння сільська громада, учні та вчителі Клубовецької школи процесійно з місійним хрестом вирушили до сільської криївки. Отець-декан Петро Скрипник відправив панахиду за полеглими вояками УПА, які загинули 13 березня 1951 року у криївці.

 

Read more...

Криївка - музей під небом

   По-особливому традиційно вшановують героїв свого краю на свято Покрови Богоматері жителі с. Клубівці. Саме в цьому селі на Тисмениччині збереглася криївка УПА, у якій 13 березня 1951 року загинули за волю України восьмеро молодих вояків віком від 17 до 30 років. Не стало винятком і цьогорічне відзначення 72-ї річниці від дня створення УПА. Після недільного Богослужіння у храмі Святої Покрови жителі села та гості процесійно відправилися до криївки, де парох о. Петро Скрипник відправив панахиду за душі погиблих, а учасники художньої самодіяльності декламували поезії та співали повстанські пісні. 

Read more...

Вшанування 72-річниці створення УПА

   У неділю, 12 жовтня 2014 року, ми вшановували 72-річницю створення Української Повстанської Армії. Святкування розпочалося о 11.00 - Службою Божою в церкві святої Покрови Божої Матері. Після Літургії ми процесійно відправилися до клубовецької криївки, яка знаходиться недалеко в лісі, в уровищі "Провал".  Біля криївки отець-парох Петро Скрипник відправив панахиду за загиблими воїнами УПА.

Read more...

Клубовецька криївка

В клубовецькому лісі, в уровищі «Провал» знаходиться повстанська криївка. До місця цієї історичної пам’ятки від сільської асфальтової дороги, від Могили, близько кілометр. З криївкою пов’язані сумні події 13 березня 1951 року. Цього дня енкаведисти ще вдосвіта приїхали в село, зробили облогу, перекрили лісові дороги.

Read more...

День пам’яті Героїв

Вам дзвонять дзони, плачуть молитви,
І Вам співають "Вічна добра пам'ять",
А ми - ми Незалежності сини,
Ми синьо-жовтої доби - ми пам'ятаєм!
 
    У неділю, 17 березня 2013 року, в селі Клубівці відбулося богослужіння за померлих воїнів УПА, які загинула в  криївці, яка знаходиться у клубовецькому ліс в уровищі "Провал".

Read more...

Уроки пам'яті

УПА   Пам'яті Героїв УПА
   Щороку, 13 березня у селі Клубівці вшановують Героїв УПА і віддвідують криївку у лісі, яка знаходить неподалік сільської церкви. З цією датою пов'язані сумні події 1951 року. Цього дня у Клубовецькій криївці загинуло вісім вояків УПА, щоб не далися в руки червоним катам з НКВС. В цей день у Клубівцях відбуваються  процесійна хода та поминальні заходи біля криївки.

Read more...