Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Інформування для органів місцевого самоврядування: про поховання померлих від коронавірусної хвороби

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області 

АЛГОРИТМ ДІЙ

для органів місцевого самоврядування при похованні померлих від коронавірусної хвороби (COVID-19)

м. Івано–Франківськ  2020 р. 

   Коронавіруси (сімейство Coronaviridae) - РНК-віруси розміром 80-160 нм, що мають зовнішню ліпідну оболонку. За стійкістю до дезінфікуючих засобів відносяться до вірусів з низькою стійкістю. Механізми передачі інфекції - повітряно-крапельний, контактний, фекально-оральний. З метою профілактики та боротьби з інфекціями, викликаними коронавірусами, проводять заключну дезінфекцію. Для проведення дезінфекції застосовують дезінфікуючі засоби, зареєстровані в установленому порядку. В інструкціях по застосуванню цих засобів вказані режими для знезараження об'єктів при ентеровірусних інфекціях.

 

 

Правила поховання

1. Поховання померлих можна здійснювати як на загальних місцях на кладовищах, так і на окремо виділеній ділянці. Ділянка для поховання має бути розміщена на підвищенні, мати схил у протилежний бік від населеного пункту і відкритих водоймищ, які використовуються для господарсько – побутових потреб.

2. Тіла померлих, перед видачею для поховання, обробляються дезінфекційним хлормісним розчином працівниками лікарні та поміщаються у непроникний герметичний пакет-мішок та труну, яка щільно закривається і обробляється перед перевезенням дезінфікуючим середником.

3. Тіло із моргу перевозиться спеціалізованим транспортом прямо на кладовище де і здійснюється церемонія поховання.

4. При здійсненні церемонії поховання померлого дозволяється перебувати одночасно у приміщенні не більше як одна особа на 10 квадратних метрів та забезпечити відстань між ними не менше ніж 1,5м.

5. Для похоронної церемонії допускаються тільки близькі родичі, які повинні дотримуватись діючих правил карантину (використовувати медичні маски, гумові рукавиці, не наближатись до труни та один до одного на відстань менше 1,5 м.).

6. При похованні забороняється проводити тактильний ритуал прощання з тілом  померлого (торкатися труни, цілувати хрест, ікони, тощо).

7. Після опускання труни в яму – труна  і яма обробляється дезінфікуючим середником із гідропульта або засипається шаром хлорного вапна.

8. Органи місцевого самоврядування або спеціалізовані комунальні підприємства здійснюють облік осіб, які були присутні під час поховання із зазначенням дати і часу перебування: прізвище, ім҆ я, по батькові, адреси проживання, контактного номеру телефону.

8. Особи, які були присутні під час поховання підлягають медичному спостереженню протягом 14 днів.

9. Особи, які здійснюють процес поховання повинні бути захищені засобами індивідуального захисту (рукавиці, халат з довгими рукавами або комбінезон, маски або респіратори, резинові чоботи та інше).

10. Інвентар та засоби індивідуального захисту, які використовувались під час поховання, підлягають знезараженню хлорвмісними  розчинами.

   Для дезінфекції поверхонь у немедичних установах, де можливе інфікування COVID-19 рекомендовано  використовувати розчин з 0,2% гіпохлориту натрію. Для цього його необхідно розвести у пропорції 1:25 із використанням гіпохлориту натрію з початковою концентрацією 5% (0,4 л гіпохлориту натрію на 10 літрів води). Дезінфекцію проводять зрошуванням розчином гіпохлориту натрію в концентрации 0,2% по активному хлору із розрахунку 300—500 мл/м2 при експозиції 1 год.

       Розрахунок приготування інших розчинів гіпохлориту натрію

Вміст активного хлору в розчині натрію гіпохлориту, %

Кількість в мл розчину гіпохлориту, необхідне для приготування 10 л робочого розчину

 

 

0,25% по активному хлору

1% по активному хлору

 

17

150

600

 

12

210

840

 

10

250

1000

 

9

280

1110

 

8

315

1250

 

5

500

2000