Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Відгук на книжку "Перехідний вік моєї мами"

{jcomments on}Всім привіт! Недавно прочитала цікавенну книжку Ірини Мацко «Перехідний вік моєї мами» і хочу поділитися враженнями. Повість дуже сучасна про нас підлітків. Головну героїню звати Аля, якій виповнилося 13 років. Їй приваблює і насторожує загадкова дорослість. Тіло, погляди, думки і кругозір змінюються так швидко, що обертом йде голова. Несподівано для себе Аля, відчула перше кохання, поцілунки. До неї прийшли зовсім недитячі думки про життя цінність кожної людини. Найсильніше вразило Алю, що перехідний вік буває не тільки у підлітків. Виявляється, в її мами – також перехідний період і в неї є свої таємниці.

Read more...

"Матильда" - цікава книга з різними пригодами

   Я взяла в бібліотеці книжку «Матильду». Це дуже цікава книга з різними пригодами. В ній розповідається про маленьку дівчинку на ім’я Матильда. Вона в півтори  року чудово розмовляла і знала багато слів, а у чотири роки вона вже читала швидко та легко. Потім дівчинка навчилася сама рахувати й знала таблицю множення. У неї був брат Майкл, батько містер Вормуд та мати місіс Вормуд. Батьки не розуміли і не підтримували дівчинку, яка була з особливими здібностями. Багато зусиль та боротьби прикладає Матильда, що змінити ставлення батьків. Цю книгу написав Роальд Дал. Я думаю, шо кожному буде цікаво прочитати цю книжку, тому що в ній багато цікавих та хвилюючих подій.  

Read more...

Моя улюблена книжка "Чарлі і шоколадна фабрика"

   У мене є улюблена книжка. Вона дуже цікава, її написав Роальд Дал, називається «Чарлі і шоколадна фабрика". Я взяла її в бібліотеці. Головний герой книжки Чарлі. Він  живе в бідній родині, в нього велика сім'я. В його містечку є велика шоколадна фабрика. Директор фабрики Містер Вонка закрив її. А через декілька років він сказав: хто знайде 5 золотих квитків в батончиках, то й відвідає фабрику. І Чарлі виграв останній золотий квиток і він був дуже щасливий. Я раджу прочитати  цю книжку, бо вона є дуже захоплива Мені сподобалося все те, що Чарлі побачив всередині великої фабрики.

 

Read more...

Відгук на книжку "Леля з будиночку на дереві"

   Я прочитала книжку "Леля з будиночку на дереві". Вона стала моєю улюбленою книжкою. Її надруковано у 2017 році. А написала її Юлія Лящинська. Головна героїня книжки дівчинка Леля. Вона з батьками жили в маленькому будиночку на дереві. Це дерево росло на подвір'ї, де був будинок і до якого приїхали нові сусіди. Леля з мамою з гостинцями пішли знайомитися з новими сусідами. Вони привітали їх з новосіллям. Коли сусіди дізналися, шо Леля з сім'єю живуть на участку, що належить їм, захотіли заволодіти ним. Леля була дуже сміливою дівчинкою, тому вона завжди знаходила вихід з ситуації. У них був підземний хід, там героїв чекають багато несподіванок. Вже наприкінці ті сусіди поїхали, бо виявилося що вся ділянка належала Лелі та її сім'ї, то був спадок від її прабабасі. Думаю, ця книжка для вас буде цікавою і захопливою, в ній багато повчальних вчинків. Один із них як Леля замість цукерків взяла у хлопчика кошеня.

Read more...

Вважаю, що любов до читання дітям мають привити батьки

Раджу прочитати

   За період карантину (квітень-вересень) я прочитала сім книг: О. Грін «Пурпурові вітрила», О. Грін «Та що біжить по хвилях», А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц», Р.Л. Стівенсон «Острів скарбів», Данієль Дефо «Робінзон Крузо», Р. Кіплінг «Мауглі», Ч. Вільсон, Дж. Макспедден «Робін Гуд» і  розпочала читати Жуль Верна «Діти капітана Гранта». Це все класика, яку я вважаю повинен прочитати кожен мій ровесник. Щоб заохотити вас, розкажу коротко про кожну з прочитаних книг.

   Розпочала цю серію книгою Р. Кіплінга «Мауглі». Це історія про індійського хлопчика, якого викрав тигр від батьків, це було під час пікніку. Хлопчик виріс у джунглях, вивчив їхню мову, спосіб життя і став ватажком вовчої зграї. Є мульфільм і фільм за мотивами книги, але я раджу прочитати книжку, бо вона розвиває фантазію і читач сам змальовує героїв, з прочитаного тексту та пережитих емоцій. Здебільшого уявлений герой не співпадає з запропонованим у фільмі чи мульфільм. Іноді у книзі навіть ілюстрації заважають. Джунглі небезпечні для людей, а у оповіданнях Кіплінга людська дитина Мауглі дружить з ними. Вважаю, що цю книгу варто читати вже з 8-9 років. Книга вчить шанувати своїх батьків, цінувати дружбу, захищати друзів.

Read more...

Заохочую всіх до читання

Раджу прочитати  

 Ось уже і розпочався 2020-2021 навчальний рік. Усі радіють, що пішли до школи, адже дистанційно вчитись нудно. У нас розпочалося справжнє навчання, уроки, перерви, шкільний гамір, домашні завдання. Ой, як мені подобається уся ця атмосфера! А ще я люблю в цю осінню пору сісти з чашкою гарячого чаю чи какао та читати книги про підліткове життя. Мені здається, що можу читати їх постійно, і це мені ніколи не набридне, адже мені справді цікаво. Тому заохочую всіх до читання, та хочу порекомендувати декілька дуже цікавих та повчальних книг, які допоможуть зрозуміти себе та своїх ровесників. 

   Моїми фаворитами стали книги Малгожати Кароліни Пекарської ,,Клас пані Чайки" та продовження ,,Лотерея". Ці книги є дуже цікавими для підлітків. У них розповідається про негаразди у школі та вдома, але насамперед про перші почуття та розчарування. Знайомства, дружба і перше кохання - це лише декілька питань роману. Автор майстерно показує молоді світ, та зачіпає складні питання, що хвилюють підлітків, які дорослішають.

Read more...

Відгук на книжку "Поліанна виростає"

   Я прочитала книжку "Поліанна виростає". Її написала письменниця Елеонор Портер. Це є друга книга після випуску "Полліанна". У ній розказується, що Поліанна стає дорослішою, сумніваючись у використанні своєї гри у радість. Вона знайомиться з новим другом Джеймі та з його ріднею. З ними вона пробуде впродовж цілої книги. Стає ближчою зі своїм давнім другом Джимі. А Джимі, в свою чергу, дізнається про своїх батьків, які, виявляється, були тією самою родиною з якою познайомилася Поліанна - родиною Джеймі. У кінці книги персонажі діляться на три чудові пари.
   У книзі 312 сторінок, але це зовсім не багато, тому що це дуже цікава книга і час з нею пролетить незамітно. Раджу прочитати всім п'ятикласникам, а особливо тим, хто вже прочитав першу книгу про Поліанну - "Полліанна".

Read more...

Дякую учасникам проекту «Кольоровий світ книги»

   У травні відбувся бібліотечний онлайн-проект "Кольоровий світ книги" для учнів молодших класів. За умовами проекту кожен учасник мав представити свого улюбленого героя з прочитаної книжки та свою улюблену книжку. Учні 1-3 клас активно підтримали проект і представили свої фото-презентації, які розміщувалися на сторінці "Шкільна правда" у Фейсбуці та шкільному сайті.

Read more...

Відгук на книжку Бруно Ферреро "365 коротких історій для душі"

   У книжці Бруно Ферреро "365 коротких історій для душі" зібрано короткі, але повчальні історії на кожен день. Ці історії життєві і до них варто прислуховуватися. Ця книга розрахована рівно на 365 днів. Кожна з них має мораль та невеличкий висновок. Книга надихає замислитись і побачити, як над нами відкривається небо. Тоді стає легко жити і з'являються сили, щоб змінити на краще себе і весь світ довкола. Також тут є деякі цитати над якими варто замислитись. Ось деякі з моїх улюблених: "Ми повинні знайти час на те, щоб вислухати одне одного, щоб подивитися одне одному в очі, щоб разом поплакати, посміятися, поспівчувати, погуляти..." "Людина завше знаходить те, чого прагне." "...нам бракує відваги полюбити. Її треба мати стільки, щоб прийняти любов інших."

Read more...

Книга - світ, книга - серцю привіт!

"Книга - міст у світ знань" - каже  українське прислів'я. "Дім без книги - день без сонця" - говориться у другому. Бібліотечний проект "Книга - світ, книга - серцю привіт" має на меті заохотити школярів до читання,  познайомитися з домашньою бібліотекою дітей, дізнатися, які книги люблять діти, їхні улюблені герої. В простій, доступній формі засобами фотографування помандруємо у кольоровий світ дитячої книги. Запрошуємо до участі всіх школярів.

Read more...

Чорнобиль…Трагедія…Пам'ять…

   26 квітня 1986 року - сумна дата в календарі. Чорнобиль… Минуло багато років. А слово "Чорнобиль" знає весь світ. Чорнобиль - це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам”ять, це наш нестерпний біль. Серед природних і техногенних катастроф, які склалися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. Вона засвідчує всемогутність і безсилля людини. Наслідки цієї трагедії ми пожинаємо зараз. Згадуємо цю сумну дату, щоб більше не повторилося такого. Згадуємо і вшановуємо пам'ять ліквідаторів страшної катастофи. Зараз, коли пандемія коронавірусу, зачепила глибоко увесь світ, ми глибше розуміємо і переживаємо події сумного квітня 1986 року. Вічна пам'ять полеглим ліквідаторам ЧАЕС. 

Read more...

Раджу прочитати книжку "Дівчина Онлайн"

Нещодавно я прочитала дуже цікаву книгу ,,Дівчина Онлайн''.  Автор книги англійська флеш-блогер Загг Зої. Головна героїня книги дівчина Пенні, їй шістнадцять. Вона теж блогерка з ніком "Дівчина Онлайн". У Пенні, як і в багатьох підлітків, життя не таке просте. Дівчина захоплюється фотографуванням. У неї є найкращий друг Елліота, який розуміє її та підтримує і завжди допомагає в будь яких ситуаціях. У книзі Пенні розповідає про те, що вона не може порозумітися з однолітками. Про свої розчарування, стосунки з хлопцями та панічні атаки вона чесно й відверто розповідає у своєму блозі. Пенні має багато підписників, її читаються та підтримують багато дівчаток всієї країни. 

Read more...

Відгук про книжку "Кава з кардамоном"

   Мені подобається читати книги Йоанни Яґелло, особливу увагу хочу звернути на серію книг "Кава з Кардамоном". У якій розповідається про ще зовсім юну дівчину Лінку, життя якої кардинально змінилося. Багато проблем з якими вона бориться навчають її розуміти себе і весь світ навколо. Запальна вдача дівчини не дозволяє їй сидіти склавши руки після того, як вона знаходить загадкову фотографію у своєї бабусі, де як виявилося мама чекала на ще одну дитину. У пригоді їй стає Адріан який допомагає і підтримує дівчину. Але хлопець до якого вона відчуває лише дружні стосунки, ставиться до неї якось дивно. Після того, як матір Лінки зникла, вона почуває себе дуже самотньо і на плечі дівчини падає ще більше обов'язків.

 

Read more...

Відгук на книжку "Гаррі Потер і таємна кімната"

   Я дуже сильно захопилася Гаррі Поттером. Можу читати та переглядати фільми по декілька разів і мені це не набридає. От недавно прочитала другу частину "Гаррі Поттер і таємна кімната". В цій частині розповідається про таємну кімнату у Хогвортсі, яка була зачиненою п'ятдесят, а можливо й сто років, але сталося так що після появи Гаррі Поттера у школі чаклунів її хтось відчинив. Троє друзів Рон, Герміона та Гаррі не можуть пропустити таку можливість пошукати пригод і починають розслідування. Звичайно це була небезпеки для простих другокласників , адже там живе якась страшна істота яка своїм поглядом убиває чаклунів.  

   Спочатку було дуже багато загадок і речей, про які, навіть, не розказували в книгах. Потрібно було здогадуватися або придумувати власну теорію чому кімната відчинилася і хто її відчинив. Ця розповідь про таємну кімнату є дуже цікавою, бо тут трапляються такі події, які не очікує читач. 

Read more...

Відгук про книгу «Неймовірні детективи»

     Я прочитала книгу «Неймовірні детективи». Чому неймовірні? Чому не сміливі, не відважні, а власне неймовірні? Мені здається, що то не тільки детективи і є насправді неймовірними, але і сама книга. 

   Її написав український письменник Всеволод Нестайко. Книга має п’ять розділів. Але вони великі. В кожному розділі повторюються герої як от капітан Горбатюк та капітан Попенко (поліцейські), Вітасик Дорошенко та Женя Кисіль (найкращі друзі та неймовірні детективи). А є такі герої, що ніби другорядні, бо прийшли до нас не з першого розділу, але також повторюються нерідко і бувають у великих та малих діалогах дальше цілу книгу. Це наприклад дружини  капітанів, або батьки хлопців. Є такі, що є головними лише у одному розділі, тому що один розділ це ціла загадкова і таємнича пригода. Нерідко, але й не часто є книги, у яких автор звертається до нас. Ця книга, на мою думку, є однією із тих на пів унікальних. Я це замітила за фразами від автора: «Але давайте знову повернемося до капітана Горбатюка…», або вкінці кожного розділу є цілі абзаци від автора до нас. Один навіть так починається: «Оце все, дорогі друзі, що я вам хотів розказати…».

Read more...

Лесині читання в школі

   25 лютого 1871 року народилася Леся Українка. Її добре знають і шанують на нашій землі. У цей день всі намагаються доторкнутися до слова української поетеси, почерпнути сили з її слова, надихнутися з її лірики. У другому класі був проведений урок позакласного читання, присвячений Лесі Українці. А шкільна бібліотека відчинила двері і запросила школярів на Лесині читання. Кожен, хто приходив знайомився з книжками Лесі Українки, які є у бібліотеці, вибирав собі вірш поетеси і зачитував вголос. 

Read more...

Світ очима юної художниці

   Виставка картин – це завжди свято.  Це можливість зустрітися з прекрасним, а особливо, якщо автор цих картин знаходяться серед нас. Таке свято для користувачів Тисменицької РБ зробила юна , талановита художниця, учениця Тисменицької дитячої школи мистецтв імені Йова Княгиницького –  Наталія Турик. Сьогодні, 13 лютого, у читальном залі районної бібліотеки відбулося відкриття її виставки «Світ, яким я його бачу». Підтримати юну художницю прийшли її мама п. Світлана і братчик Владислав, який, до речі, також малює, викладач Надія Василівна Теличкан, директорка школи мистецтв Кароліна Олександрівна Секрета з колегами,  подруги, однокласниці та всі шанувальники прекрасного.

Read more...

Забезпечимо безпеку в режимі онлайн разом!

    19 лютого з ініціативи Тисменицької районної бібліотеки відбувся круглий стіл "Безпечний Інтернет" з участю шестикласників Тисменицької спеціалізованої школи з поглибленим вивченням окремих предметів та старшокласниками Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.. Захід проходив у читальному залі районної бібліотеки. Модераторами були клубівчани-старшокласники Євген Пронюк, Тетяна Кохман, Андрій Гудзовський з 10 класу, Ігор Самборський з 11 класу та керівник гуртку журналістики Оксана Кузьма. Відбулося гарне спілкування. Учасники круглого столу були відверті, активні, технічно грамотні і щирі.  

Read more...

Розмова доросліє

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 З кожним наступним класом доросліє розмова про безпечний Інтернет. Сьогодні у нас зустріч з п'ятикласниками. З них більша половина класу є користувачами Інтернету, зокрема, мають свої сторінки у соцмережах.

Read more...

Триває бібліотечний тиждень безпечного Інтернету

У шкільній бібліотеці триває Тиждень безпечного інтернету. Сьогодні розмова відбулася у четвертому класі, класний керівник Оксана Ярославівна Самуляк. Поділитися своїми думками з цього приводу бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька запросила експертів - старшокласників Євгена Пронюка, Андрія Гудзовського та Богдану Шешурак (10 клас). А також вчителя інформатики, директора школи Володимира Ярославовича Пронюка. Розмова була цікава і корисна для школярів, вони активно брали участь в обговоренні, ділилися своїм досвідом, розповідали про ігри та програми, якими користуються в Інтернеті.

Read more...

Дітям - про безпечний Інтернет

   До Дня безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day), який традиційно відзначається у вівторок другого тижня лютого, бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька та керівник гуртку журналістики Оксана Ярославівна Кузьма провели відкритий урок у 3 класі на тему «Дітям-про безпечний Інтернет». Школярі ознайомилися з правилами безпечного поводження в мережі, охоче відповідали на поставленні запитання, розповідали свої історії, пов’язані з використанням Інтернету. Цікаві та корисні  інформаційні  повідомлення для третьокласників підготували також  і учні десятого класу.

Read more...

Український винахідник Х-променів

02 лютого 1845 року народився український фізик та електротехнік, винахідник, організатор науки, публіцист, перекладач Біблії українською мовою, громадський діяч Іван Пулюй. До 175-річчя від Дня народження Івана Павловича Пулюя захід для старшокласників провели бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька та вчитель фізики Віктор Андрійович Дуридівка.

Read more...

Мовою Неба і Землі

Маємо гарну новину. Нещодавно у видавництві "ЯРИНА" підприємця Майданчук І.І. вийшла друком книга Йосипа Карпіва "Мовою Неба і Землі. Вікові завбачення погоди у народних прикметах". Народні прикмети про погоду зібрав і для практичного користування уклав Йосип Карпів. Книга об'ємна 304 сторінки, двадцять розділів: "Місяці року у прикметах", "Пори року", "Про хліборобську працю", "Провіщають небесні світила", "Умійте читати небо", "Стан атмосфери провіщає", "Добовий хід температури", "Звідки вітер, звідти й погода", "Вогонь і дим прогнозують", "Спостерігайте за хмарами", "Коли ліг туман", "Погоду підказують атмосферні опади", "Грім і блискавка провіщають", "Якщо веселка п"є воду", "Лід і вода провіщають", "Живі барометри", "Рослини-провісники", "Різні прикмети", "Прислів"я про погоду  і про прикмети", "Цікавинки про погоду і прикмети". Вступне слово до книги написав член НСПУ, НСЖУ Василь Лесів "Із доробку творчо-краєзнавчих віх Йосипа Карпіва..." Десятки років Йосип Дмитрович Карпів збирав та опрацьовував народні прикмети, про це він пише у передмові "У прикметах - весь розмаїтий світ".

Read more...

Відгук на книжку "Пригоди Тома Соєра"

Я прочитала дуже гарну книжку «Пригоди Тома Соєра», написану американським письменником Марком Твеном. Сама назва нам передає про що тут йдеться, а тобто, про пригоди головного героя Тома Соєра. Його виховує тітка Поллі, тому що мами у Тома не було. Також у Тома був напіврідний брат Сід і кузина Мері. Том сміливий хлопець, але тітонька Поллі його не витримує. Але крім Тома є ще один персонаж, якого теж можна назвати головним. Ці два персонажі – анантюристи потрапляють у різні захопливі та небезпечні пригоди. Цей персонаж є Гекльберрі Фінн. Разом вони були піратами, які стежили за злими людьми. Натрапили вони на них випадково. Насправді хлопці шукали скарб. Потім вони були розбійниками. Захотіли стати ними після того як уже знайшли скарби, аде злодії ті померли. Мені дуже сподобалася сміливість Тома. Коли він з однокласницею Беккі загубилися в печері, то Том, шукаючи виходу, ненароком натрапив на індіанця Джо.   Він і був один із тих, кого переслідували головні герої книжки.

Read more...

Відгук на книжку "Сонце і місяць, сніг і лід"

     Сьогодні я завершила читання книжки «Сонце і місяць, сніг і лід». Її написала американська письменниця Джесіка Дей Джордж. Це чудова книжка. Вона поділена на чотири частини, всього тридцять два розділи та епілог.  У цій книзі розповідається про село, про яке подейкують, що воно стоїть у зимі сто років. У тому селі живе велика сім’я дроворуба Ярла. Він має дружину Фріду та дев’ятеро дітей. Коли Фріда народила останню дитину, то, розлючена, що народилася дівчинка, віддала її в руки найстаршої доньки Йорун нехрещеною. Оскільки ім’я мала давати матір, то дівчинка залишилася безіменною. Фріді злилася, що має годувати багато ротів, тому їй було байдуже до тієї дитини. Вона не дуже любила не тільки ту найменшу дівчинку, а й усіх дівчат в сім’ї (а їх було чотири), мовляв, що від них ніякої користі. Вона любила хлопців. Чоловік Ярл дуже хвилювався за цю безіменну дівчинку, тому,  що говорили, що безіменну дитину забирали тролі. Щоб їх піддобрити, кожного разу, коли в них з’являлася хоч якась їда, Ярл відносив їду тролям у ліс. На той час було важко здобувати їжу, тому що сніги вкрили все.

Read more...

Юні читачі з першого класу

Сьогодні велика подія у житті першокласників - вони стали читачами бібліотеки.

Минуло три місяці, як вони прийшли до школи. за цей період вивчили весь алфавіт та навчилися читати по складах, знають голосні і приголосні звуки. З учителькою Світланою Ярославівною Турик юні школярики наполегливо йшли до цієї події. У бібліотеці вони вибрали собі першу книжку для читання.

Read more...

Урок-свято "Похвала книгам"

   Третьокласники на уроках з літературного читання  працювали над темою «Книга вчить, як на світі жить». Учні пригадували прислів’я про книгу,  відгадували загадки, говорили про історію книг, про першодрукарів. На уроці з позакласного читання «Бібліотека – затишний дім для зустрічі читача з книгою» говорили про дитячі бібліотеки, знайомилися з Національною Київською бібліотекою для дітей. А завершилося знайомство з книгою уроком-святом «Похвала книгам», яке провели у понеділок 09 грудня у сільській бібліотеці. Учні підготували лялькову виставу «Як берегти книжку».

Read more...

Бібліотечний урок-квест "Подорож стежками казок"

20 листопада -  Всесвітній день дитини. У 2 класі відбувся бібліотечний урок-квест "Подорож стежками казок", який провели вчитель Марія Василівна Павлів та бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька. Всесвітній день дитини - це добре і радісне свято. Разом з тим це один з найважливіших днів, який покликаний нагадати нам про відповідальність за благополуччя і щастя дітей. Діти - найдорожче багатство кожної людни, вони - майбутнє держави, надія на щасливе майбутнє українського народу.

Read more...

Відгук на книжку "Дівчина Онлайн"

   На осінніх канікулах я прочитала книжку «Дівчина Онлайн». ЇЇ написала англійська письменниця Зої Заґґ. У книжці 424 сторінки. Головна героїня дівчина Пенні, їй шістнадцять років. Дівчина веде свій блог під ніком «Дівчина онлайн». У книжці йдеться про людей, які підписані а її канал. Пенні переживає різні складні ситуації. У неї непрості відносини з ровесниками, вона свариться з подружкою і врешті випадково закохується. Це було на Різдво. Про все це вона розповідає у своєму блозі. Після аварії Пенні охопила паніка. До того ж її зняли на відео і виклали в Інтернет. Вона знеславлена ледь не на весь світ.

Read more...

Дивний світ бібліотек

   Триває місячник шкільних бібліотек. Значення і роль бібліотек в освітньому процесі  вагома і невід'ємна. В рамках місячника бібліотека працювала над темою "Бібліотека Нової української школи - простір для освітніх можилостей кожного учня". У співпраці з першокласниками та вчителеми Світланою Ярославівною Турик організовано бібліотечне свято "Цей дивний світ бібліотек", яке охоплювало знайомство з книгозбірнями, поетичну мандрівку "Сонячними каруселями" поетеси Олесі Овчар та веселими пісеньками, у яких закружляли першокласники. Школярики знайомилися з бібліотекою, розглядали полиі з книгами, відкривали для себе світ бібліотеки. Бібліотека- це установа, з якої починається життя кожної людини. Вона супроводжує людину впродовж життя. Книга та інформація потрібні щодня.

Read more...