Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player
Error
  • Error loading feed data

Серце б'ється, душа рветься, життя пречудове!

   Нашу книжкову полицю, яка називається «Творчість односельчан» цього місяця поповнила ще одна книжка – це збірки віршів Анастасії Герман «Спогади душі». 26 травня у бібліотеку зійшлися родина та друзі авторки, щоб представити книгу читачеві. Анастасія Федорівна Герман народилася у 1944 році, відійшла від нас у 2018 році, але залишила для родини і односельців свої спогади. Збірка вийшла друком у видавництві «Ярина» Івано-Франківськ, 2019.

 

   Цікава книжка тим, що вміщує автобіографічні розділи «Про себе» та «Родина Пронюків». Літературний редактор збірки Йосип Дмитрович Карпів. А ми вже знаємо добре, що книжка, з якою працює Йосип Дмитрович вартісна та літературно грамотна.  Упорядником книги є Оксана Пронюк-Кузьма, вона розповіла весь шлях, який пройшла книга від рукопису до сьогоднішньої презентації.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

   У збірці є присвяти дітям та онукам Анастасії Федорівни, яких вона дуже любила. Вірші бабусі набирав та готував до друку онук Михайло.  На презентації онуки Христина, Михайло Турики, Тетяна Герман розказували бабусині вірші.

 

 

 

 

 

 

 

 

   Анастасія Герман виросла у великій багатодітній сім’ї. З чоловіком Василем Германом виховали четверо дітей. Все життя працювала у поштовому відділені села Клубівці. Писати почала тоді, коли вийшла на пенсію. Онуки братів Яреми та Ярослава Анастасія Пронюк та Анастасія Палагіцька вибрали собі з збірки вірші "Пташка" та "Дуб" та задекламували на презентацїї. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Схвильованим було слово подруги-однокласниці Ольни Іванівни Карпової. Вони з Анастасією провели багато часу в останній рік життя. Їй авторка читала свої твори. Ольга Іванівна була першим слухачем та першим критиком. Багато ідей вони  виплекали разом.

    Авторка замилувана в красу. "Серце б'ється, душа рветься, життя пречудове", - пише  у вірші "Роки життя". Вона розуміє, що прощання близько, "що все треба покидати", але дуже любить життя до останньої миті: "Як би тяжко небуло, все хочеться жити" (А. Герман "Роки життя").   Зрозуміти жінку, яка на схилі літ взялася за перо спробувала родичка Марія Івасюк. Якнайкращою відповіддю були рядки Василя Симонена "Ти знаєш, що ти - людина?", які зацитувала виступаюча: "...Усмішка твоя — єдина,  мука твоя — єдина, очі твої — одні"   Пісенно наповнила захід юна співачка Анастасія Пронюк (4 клас), вона виконала пісні про маму та "Святу Марію".

   Донька Марія Турик пригадала багато творів, які не ввійшли в збірку, зачитала перший вірш мами Анастасії. Вірші не випадково приходили, кожен твір мав свою історію, своє пережиття. Родина була учасником їх, тому з такою шаною та любов'ю читають мамині слова.

   Книжка Анастасії Герман є на нашій книжковій полиці бібліотеки, з нею можуть познайомитися та  прочитати односельчани. Пам’ять про неї буде жити у її слові. 

Марія ПАЛАГІЦЬКА, бібліотекар

Світлини Михайла Турика, 9 клас

6082510
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
1227
4687
32613
6037591
35359
61000
6082510

Ваш IP: 3.231.229.89
Server Time: 2019-12-08 12:33:04
Счетчик joomla