У школі триває місячних шкільних бібліотек. Сьогодні дев'ятикласники говорили про заробітчанську поезію. Чи не у кожній родині хтось перебуває у трудовій міграції. Гостею бібліотеки була поетеса Ольга Струтинська з Калущини, яка працює в Італії. Ольга Василівна розповіла про антологію творчості заробітчан "Світло на чужих стежках", яка вийшла у Римі 2005 році, зачитала свої твори, які ввійшли в антологію.

 

   Значно більше віршів Ольги Струтинської ввійшли у  збірку  шести авторів "Журавлині ключі", яка вийшла у видавництві "СІМИК" у 2010 році. Літературний редактор збірки Йосип Дмтрович Карпів. А решту  віршів – у великому зошиті, з якого зачитувала гостя свої  вірші та гуморески школярам.

   Зустріч була змістовна, цікава та повчальна. Учні довідалися, що Ольга Струтинська дописувала в журнал "Дло Світла" в Італії, головним редактором якого був тоді о. Василь Поточняк. Зараз пані Ольга у вільний час організовує духовні та Шевченківські вечори при українській церкві Болоньї. Розмова торкнулася не лише творчості авторки, а великою мірою заробічанства, ціни заробітчанського хліба. Щиро, емоційно ділилася поетеса пережитим, свою розповідь пересипувала поетичними рядочками. Стежку до вірша протоптала у Італії, хоч любила писати з дитинства.

   Такі зустрічі корисні для школярів, у них змальовано спражніми кольорами розлука з Батьківщиною та заробітчанство.

.Бібліотекар Марія ПАЛАГІЦЬКА, бібліотекар