Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Чорнобиль…Трагедія…Пам'ять…

   26 квітня 1986 року - сумна дата в календарі. Чорнобиль… Минуло багато років. А слово "Чорнобиль" знає весь світ. Чорнобиль - це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам”ять, це наш нестерпний біль. Серед природних і техногенних катастроф, які склалися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. Вона засвідчує всемогутність і безсилля людини. Наслідки цієї трагедії ми пожинаємо зараз. Згадуємо цю сумну дату, щоб більше не повторилося такого. Згадуємо і вшановуємо пам'ять ліквідаторів страшної катастофи. Зараз, коли пандемія коронавірусу, зачепила глибоко увесь світ, ми глибше розуміємо і переживаємо події сумного квітня 1986 року. Вічна пам'ять полеглим ліквідаторам ЧАЕС. 

 Біль у пам'яті... Біль у слові...

СУЧАСНІ КНИГИ ПРО КАТАСТРОФУ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

   Сергій Трохим "1986. Чорнобильські хроніки". У книзі розповідається про те, як через об’єктиви телекамер українських журналістів світ дізнавався, що ж реально відбувалося в зоні відчуження. Автор не тільки торкається фактів з історії трагедії Чорнобиля. Він доводить, що ця масштабна катастрофа стала саме тією безповоротною подією в історії Радянської імперії, що призвела до її розпаду. Зоря Полин — прикінцевий акорд сумної мелодії, що передує остаточному фіналу. Далі — агонія величезної країни.
   Галя Аккерман "Пройти крізь Чорнобиль"Це подорож письменника крізь драму Чорнобиля в різноманітних її людських, соціокультурних, професійних аспектах. Ця книжка також про Чорнобиль як про один з найстрашніших злочинів радянської системи. Незаперечна цінність видання і в тому, що це погляд людини з іншої культури, з інших культур – адже авторка суміщає в собі єврейську, російську і французьку культури, родинно пов'язана з Україною.

   Олександр Єсаулов "Мамо, а що це було?" Це видання 2016 року, обсягом у 160 сторінок. Жах раптової евакуації накрив Прип'ять разом із хмарою радіоактивного пилу. Ось про ці перші, найстрашніші після аварійні дні автор і розповідає. 

   Світлана Алексієвич "Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього" Роман створено на основі розлогих інтерв'ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами "зони", посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.

   Іван Драч "Чорнобильська мадонна" – поема про аварію на Чорнобильській АЕС.

   Євген Гуцало "Діти Чорнобиля" – розповіді про трагічне життя дітей, які постраждали внаслідок катастрофи.

   Любов Ковалевська "Довгі руки біди: Розповіді" – оповідання української журналістки про трагедію на Чорнобильській станції.

   Микола Луків "Сади цвітуть під небесами" – Добірка віршів про аварію на ЧАЕС.

   Володимир Матвієнко "Монолог у дорозі з Чорнобиля. Пекло" – вірші про Чорнобиль.

   Надія Мельник "Рідні береги: Поезії та оповідання" – вірші, оповідання про Чорнобиль.

   Людмила Павленко "Невидима смерть" – повість розповідає про трагічні події Чорнобильської аварії.

   Володимир Яворівський "Марія з полином в кінці століття" – роман написаний на основі кореспондентської роботи автора в тридцятикілометровій зоні під час аварії.

   Вірина Л. "Тієї вогненної ночі: Чорнобильська оповідь". В книжці розповідається про лейтенанта пожежної частини Володимира Правика, якому за подвиг під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС посмертно надано звання Героя Радянського Союзу.

   Возняк В. "Чорнобиль: події та уроки" – питання та відповіді. В довіднику подано відповіді на запитання, пов’язані з аварією на Чорнобильській АЕС. В основу відповідей покладені висновки урядової комісії, яка розслідувала наслідки аварії.

   Гейл Р. "Останнє попередження: Спадщина Чорнобиля" – документальна повість. Повість присвячена ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і особистій участі американського вченого Гейла у лікуванні потерпілих.

   Глазко В."Популяційно-генетичні наслідки Чорнобиля". Про наукові дослідження та генетичні наслідки Чорнобильської катастрофи.

Даєн Л. "Чорнобиль – трава гірка" – документальна повість. Ця повість про Героя Радянського Союзу, начальника воєнізованої пожежної частини Чорнобильської АЕС Леоніда Петровича Телятникова та його товаришів-пожежників, які першими гасили пожежу на станції.

Ковалевская Л. "Чорнобильський щоденник (1986-1987 рр.) – замітки публіциста. Автор аналізує причини аварії та різні аспекти функціонування атомної енергетики в країні.

Ковтун Г. "Я писатиму тобі щодня..." – повість у листах. Повість про особисте життя ліквідатора чорнобильської аварії Володимира Правика.

Медведєв Г. "Чорнобильський зошит" – документальна повість. Повість про мужність, скорботу людей, які опинились в Зоні страшної стихії, про конкретні факти Чорнобильської трагедії.

"Сталкери" – документальна розповідь. Ця книжка написана на основі свідчень постраждалих від катастрофи на ЧАЕС.

Тараканов М. "Особлива зона" – документальна повість. Автор — учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — проникливо розповідає про нелегкі випробування, які випали на долю солдатів, сержантів, офіцерів.

"Чорнобиль. Дні випробувань: книга свідчень" – вірші, розповіді, уривки з романів та повістей, інтерв'ю. Збірка творів про аварію на ЧАЕС та перспективи розвитку атомної енергетики в Україні.

"Чорнобиль. Три з половиною роки потому". Книга російських та японських журналістів про розвиток енергетики, про Чорнобильську аварію та заходи з ліквідації її наслідків.

Чешко В. "Глобальні трансформації адаптивної стратегії техногенної цивілізації. Чорнобиль як проблема практичної філософії". Філософсько-світоглядні аспекти соціально-культурного контексту трансформації адаптивної стратегії сучасної техногенної цивілізації, що були запрограмовані Чорнобильською катастрофою.

Шугарт Е. "Голоси дітей Чорнобиля: Історія тихої революції". Про лікування та долі дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Бібліотекар Марія Дмитрівна ПАЛАГІЦЬКА