Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Відгук на книжку Оноре де Бальзака "Гобсек"

   Дорогі читачі «Шкільної правди», сьогодні я хочу поділитися враження про повість "Гобсек" Оноре де Бальзака, яку недавно прочитала. Цю повість нам задали прочитати на зимові канікули із предмету «Зарубіжна література». Я рідко коли розповідаю про книги, які задаються шкільною програмою, бо вони майже всім відомі і часто не розкривають серйозні проблеми суспільства. Однак ця повість дуже актуальна сьогодні. Головним героєм цієї повісті є Гобсек. Він є багатою людиною, але живе дуже скромно і не бажає, щоб хтось знав про його статки. Навіть коли чоловік став одним із найбагатших мешканців Парижу, Гобсек лише наймав квартиру і не мав власного будинку. Його життя є дуже впорядкованим, що, навіть, нагадує якийсь механізм. Також герой ніколи не виражає свої емоції, хоча одного разу зізнався, що любить розважатися, спостерігаючи за життєвими трагедіями позичальників.

 

 

   Сенсом життя головного героя були гроші та золото. Гобсек ніколи б за дарма не віддав шматок хліба. І це  було дійсно так. Адже всі кімнати були заповнені не тільки золотом, сріблом та іншими прикрасами, а й їжею, яка давно зіпсувалася, та все рівно наповнювала кімнати.

    На мою думку ця повість гідна уваги. Автор нам показує, що в деяких ситуаціях гроші псують людину і її життя стає нудним й одноманітним. У нашому світі теж люди стають такими і не бачать сенсу життя без грошей. Так гроші роблять життя людини зручнішим та комфортнішим , але  не зроблять людину щасливою. Раджу вам прочитати цю книгу і бути завжди щасливими, шукаючи радість у дрібницях!

Ангеліна ВОВК, 9 клас