Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Четвертокласники побували у краєзнавчому музеї села

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   У п'ятницю наш клас ходив на екскурсію у краєзнавчий музей. Коли ми зайшли, на зустрів директор музею Йосип Дмитрович Карпів, який колись був директором нашої школи. Він запросив нас у першу кімнату. Там були речі наших прапрадідів та прапрабабусь. Йосип Дмитрович нам розказував як робили нитки колись, коли не було електричних приладів. Спочатку брали стебла льону або коноплі, вимочували їх у воді, потім сушили, вичісували волокно, намотували клоччя на куделю, з якої тягнули і пальцями скручували нитки і намотували на веретено. 

   Готові нитки намотували на мотовило, нитки рахували,  аж тоді мотали у клубки, вони були одинакові. З готових ниток  на ткацькому верстаті (ми бачили його у другій кімнаті музею) ткали полотно на сорочку, простирадла, килими. У музеї є багато давніх сорочок.

   Ще у першій кімнаті є старий плуг, батіг, жорна, глечики глиняні, тарілки, праски і багато великих образів. Це все належить минулим рокам.

   У другій кімнаті є багато книжок, шкільних підручників, ручок, велика рахівниця. а ще ціла полиця старих грошей. На другій полиці експонати з війни, стара зброя і теперішня, солдатська форма. У музеї багато фотографій, різних документів, вишитих речей. Є кубки, медалі, табелі.

   Ми з цікавістю усе розглядали. Йосип Дмитрович цікаво розповідав, дозволяв доторкнутися, потримати у руках.

   

 

   

 

   

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

    Екскурсія була надзвичайно цікава. Ми дізналися багато нових слів, назв інструментів та предметів побуту.

Анастасія ПАЛАГІЦЬКА, 4 клас

Світлини Оксани КУЗЬМИ

6357827
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
1339
5021
6360
6317134
149077
161599
6357827

Ваш IP: 34.204.200.74
Server Time: 2020-01-28 08:12:34
Счетчик joomla