Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

ОТГ. Добровільно чи примусово?

   Редколегію учнівської газети "Шкільна правда" стурбувало повідомлення про створення Тисменицької ОТГ, яке вони випадково прочитали на сторінці користувача Фейсбуку Андрія Рев'юка. Ніякого офіційного документу вони не знайшли, окрім коротенької інформації на сайті Тисменицької райдержадміністрації. З цим та іншими питаннями, які стурбували старшокласників,  звернулися до сільського голови Богдана Рекетчука.

  

– Богдане Івановичу, з Фейсбуку від користувача Ігоря Рев’юка ми довідались, що наше село входить до Тисменицької ОТГ, ніякої офіційної інформації  про це ми не знайшли. Чи правда це?  

–  Є багато сільських рад, в кожній з них є штат працівників. Вони мають певну зарплату. Умовно кажучи, що на місяць ми беремо зарплату приблизно 30 000 грн, як мінімум, плюс якщо є відпускні, преміальні і тд. За рік це входить 500 000 грн. Всього є сорок сільських рад і разом це виходить 20 мільйонів гривень лише на зарплату працівникам сільських рад. Якщо ці сільські ради скоротити, той витрати стануть у декілька разів меншими. Саме тому держава створила такзвану адміністративну реформу. Було запропоновано громадам сіл на добровільній основі об'єднатися, ми на добровільній основі не об'єдналися. Були різні варіанти, Клубівці Вільшаниця, Миловань, Стриганці - центр Клубівці. Тут уже більшу роль насправді грає людський фактор. Держава давала нам час на добровільне об'єднання, але ми його втратили. Тепер є перспективний план, згідно з яким Клубівці об'єднують в Тисменицею. 

–  Коли ви вперше почули про вхід нашого села в ОТГ,  як ви поставились до цього? 

– Я поставився до цього негативного.

–  Коли ОТГ прийде в рух, що буде з нашим навчальним закладом, медпунктом, сільською радою і т.д.? Це все залишається на місці, чи ні?  

– Як воно буде,я не знаю. Але те, що школи повної у нас не буде, це однозначно.

– Ми будемо 11 клас ще доучуватись тут, у нас?  

– Так. Вибори по цьому лише у жовтні. Так що вашому року ще повезло.

– В ОТГ входить 19 сіл, кожне село буде мати свого депутата? Яка система?

– Система така:  на 900 чоловік повинен бути один депутат. Наприклад, якщо село має 3000 мешканців, то село буде представляти три 3 депутати. А якщо у селі не проживає 900 осіб,  все одно один депутат буде представляти цей населений пункт. Тепер дуже багато буде залежати від обраних депутатів.

– Богдане Івановичу, ми дякуємо Вам за роз'яснення. Ще багато питань відкритих. Багато змін. Багато невідомого. Ваші побажання учням. 

   – Бажаю вам успішно здати екзамени і щоб добре склалась ваша життєва дорога!

З сільським головою спілкувалися Богдана ШЕШУРАК, Тетяна КОХМАН, Євген ПРОНЮК, Андрій ГУДЗОВСЬКИЙ з 10 класу

Світлини Андрія ГУДЗОВСЬКОГО