Друк
Категорія: Історія школи
Перегляди: 2779

    Наше інтерв'ю із завідувачем шкільного господарства Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Бойко Миколою Васильовичем, з людиною, яка завжди у школі. Він потрібен скрізь і всюди, від найменшого цвяшка до великої будови. Без нього просто не обійтись. Він знає у школі все, лише не веде уроки. Він дбає про чистоту, затишок, тепло і комфорт у школі. Та про нього і його працю ми дуже мало знаємо. Нам ледве вдалося запросити Миколу Васильовича на спілкування. За час інтрев'ю не вгавав телефон, але попри всю зайнятість шкільного завгоспа, ми просто чудово поспілкуалися.

– Миколо Васильовичу, з якого часу ви працюєте на посаді завгоспа школи? Хто ви за фахом? При яких директорах працювали?

 

– У школі працюю з 1991 року. За фахом я столяр-будівельник.  Працював я при трьох директорах Клубовецької школи: Горішному Зиновії Ірадіоновичі, Карпіву Йосипу Дмитровичу і теперішньому Пронюку Володимиру Ярославовичу.

– За що відповідає завгосп школи?

– Практично за все: прибирання школи та території, опалення, освітлення, ремонт та добудови, весь комплекс господарських робіт. Працюю практично без вихідних. Мій робочий день починається о сьомій ранку. Часто бувають перевірки. Часто з охорони приїжджають через те що спрацювала сигналізація. У будь-який час треба йти, перевіряти, усунути проблему. Чомусь таке здебільшого трапляється уночі. А причиною може бути просто незачинене вікно у класі. Я завжди напоготові, кожного дня до школи, на будівництво.

– У якому році котельню переведено на газ?

– Нашу котельню на газ перевели у 2001 році, якраз тоді велася газифікація села. До цього часу ми опалювали дровами та вугіллям. Роботи велися централізовано районним відділом освіли, за сприяння голови села Квасніцькго Василя Васильовича та голови колгоспу Богдана Дмитровича Рекетчука. На сьогоднішній день котли у доброму стані, рівня 100. Ми добре доглядаємо за ними і вони добре працюють. Завідувач капітального будівництва Тисменицької РДА Середюк Тихон Семенович, провіряючи технічний стан шкільних котелень району, дивувався як ми зберегли котли у такому доброму стані. У котельні працюють чотири оператори (сезонно). Для них складений спеціальний графік роботи, працюють добре, у школі тепло. Ще відповідаю за роботу технічних прибиральниць, кухарів.

– Як школа готується до нового навчального року? Що плануєте?

– Санітарні побілки вчительської, кабінет директора, комп’ютерний клас, підвальні приміщення. У решти класи ремонт роблять батьки. Це внутрішні роботи. Зовнішні  - цього літа плануємо викласти бруківку біля спортивного майданчика, біля старого копусу школи Буде знесено паркан і встановлено бардюри (стовпчики). Бруківка буде викладена від криниці до кінця спортивної площадки. Є також багато питань. У плані перенесення газових труб з даху школи у приміщення, щоб економити тепло.Та ряд інших.

– Як школа забезпечена водою?

– Забезпечення водою нормальне Три роки тому викопана нова криниця 20 кілець. Будівельники весь час працюють на цій воді, довозу води не було, вистачає своєї. У цій давній криниці 6 кілець, вона забезпечує столову. Санепідемстанція регулярно бере воду на аналіз, проводиться планова профілактика та очистка після дощів. Є спеціальні бактеорологічгі лампи, спеціальні таблетки. Раз на 2-3 місяці проводиться обов’язкова очистка. І перед літнім табором також.

– Який стан справ на добудові?

– Бригада працює. Сьогодні на добудові три бригади встановлюють пластикові вікна, викладають у залі під підлогу сізи. У добудованому приміщенні будуть: на першому поверсі душеві, кабінет інструктора, кабінет спортивного інвентаря, на другому – класи, правда площа їх мала, не така як у цьому копусі школи.

– Знаємо, що Ваш батько працював у на цій посаді у школі? Це у вас як династія шкільних господарників?

– Ні, це просто випадковість. Батько робив провідником. Просто директор Гаврилюк Степан васильович взяв тата у кочегарку на допомогу Посади завгоспа у школі просто не було. Першим завгоспом був Семанюк Микола, оформлений як майстер по техобслуговуванню (2-3 роки), потім був Шумигора (1-2 роки) . Аж тодіввели посаду завгоспа.

– У який період було найважче у господарському плані?

– Найважчий період – коли тріскали труби. Це вже Світлана Іванівна Шарабуряк працювала, при першій каденції нашого голови Богдана Рекетчука. Вийшов строк труб, потрібно було міняти всі труби. До початку опалювального періоду встигли провести заміну труб.

– Знаємо Вас як творчу особистість? Які ролі Ви грали у сільському театрі та мистецьких заходах?

– Першу роль я грав у виставі  сотника УПА, тоді ще грала Світлана Василівна Татарин, Ігор Іванович Павлюк, Світлана Ярославівна Бруц, Йосип Дмитрович карпів, Микола Федорович Турик. Десь 15 років тому. Співав шкільному у хорі. Ролі всі улюблені, радо згадую. Слова вчив поночах (сміється). А цього року заставили зіграти господаря у Розколяді. Якось зіграв.

– Що для Вас означає школа? Лишень робота чи щось більше?

– Півжиття.Четверть століття я в школі, на роботі, в думках, в снах. Казав, що книжку напишу про школу, діставало. Але без школи себе не уявляю.

– Ваші побажання школярам?

– Побажання дітям бути чемними, слухатися батьків, берегти шкільне майно, бо воно потрібне для наступних школярів. А головне вчитися, поновлювати свої знання і любити працю, вміти все зробити своїми руками.

Надія РОМАХ, 6 клас

   На завершення спілкування ми попросили Миколу Васильовича згадати якісь цікаві випадки. зі шкільного господарювання, які запам'яталися найбільше.

– Трафунків усяких, різних, алярмових, кумедних дуже багато, треба, як я жатую, книгу писати. Робота складна, відповідальна і непомітна. А інколи я просто, як муха в окропі, все терміного і враз потрібно зобити. Але зроблена робота приносить задоволення, коли бачу, що діти мають все необхідне у школі, забезпечені всім, зігріті і навчальний процес триває. 

   Ми вдячні Миколі Васильовичу за кропітку і добросовісну працю, за господарську опіку та людську доброту. Ми не знали, що у завгоспа стільки обов'язків. Його праця справді непомітна, але вона - гарантія нашого тепла і затишку. Бажаємо нашому завідувачу шкільного господарства міцного здоров'я, родинного тепла, енергії і завзяття набагато господарських літ. Дякуємо Вам за інтерв'ю.