10 років школі  Перелистуючи сторінки шкільної історії, я зазирнула в те недалеке минуле, коли наша школа стала середньою. Це сталося у 1994 році. Щоправда мене ще тоді не було. І так цікаво стало.

 У 1994 році за бажанням клубовецької громади, зокрема батьків дітей, котрі навчаються в школі, у Клубівцях відкрито середню школу. Ці події описує у своїй книжці "10 років Клубовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів" колишній директор школи, а нині директор Клубовецького краєзнавчого музею Йосип Карпів. До цього часу у нас діяла восьмирічна школа, а наші бабусі ще добре пам'ятають семирічну школу. 

   Зупинюсь спершу на книжці Йосипа Карпіва, бо у ній зібрана вся десятилітня історія школи, трудові біографії чителів, досягнення випускників, багато цікавого історичного та дослідницького матеріалу.

   

   Вийшля ця книжка у 2005 році в видавництві "Сімик" м. Івано-Франківська, накладом у 300 примірників. І зараз вона є настільною книгою багатьох клубівчан. Велику у вагу  у цьому літературно-краєзнавчому виданні приділено національному та мистецькому вихованню. Бо власне на шкільній сцені відбуваються всі культурно-мистецькі заходи села, а учні і вчителі Клубовецької школи є найактивнішими учасниками. 

   Книжка умовно поділена на три розділи. Перший про вчителі - є 28 біографічних розповідей про вчителів. Другий роздір про десять випусків Клубовецької ЗОШ. Третій розділ, названий "Додатки" вміщує дуже цікаву добірку про ветеранів школи, колишніх директорів та вчителів, поетичні сторінки та добрі слова знаних людей про автора книжки.

Книга вміщує багато фотографій, вони допомагають мені легко мандрувати історією рідної школи, впізнавати батьків на світлинах і вчителів, які і зараз навчають нас. Виявляється, ми так мало знаємо про них. А вони такий нелегкий щлях здолали, щоб стати вчителем, здобути ту чи іншу категорію.

   Крім книги у нашій школі є презентаційний ролик, в якому зібрані фотографії всіх випусків школи, починаючи з 1942 року. Це так цікаво. На тих фотографіях воєнних і повоєнних років діти босі ходили до школи. Гадаю, варто частіше переглядати ці фотографії, тоді зовсім інакше дивишся на сьогодніщні проблеми.

Молощак Марія, 10 клас