Друк
Категорія: Історія школи
Перегляди: 2183

   Кожна людина у своєму житті згадує свою першу вчительку. Для кожного перша вчителька – це частинка його душі. Доброта, співчутливість, лагідність – усі ці риси характеру притаманні першій вчительці. Моя перша вчителька Марія Василівна Павлів. 25 років Марія Василівна трудиться на педагогічній ниві. Цього року вона випускає своїх четвертокласників. Отож приводів для інтерв’ю з своєю першою вчителькою є дуже багато.

– Маріє Василівно, скажіть, будь ласка, коли Ви прийняли рішення стати вчителем, хто вплинув на ваш вибір? Де здобували педагогічну освіту? 

– Стати вчителем це мрія, напевно, кожної школярки, це мрія ще з дитинства.  А здійснити цю мрію мені допомогли батьки, адже вони перші мене підтримали, а також на мій вибір вплинула моя вчителька математики. Педагогічну освіту здобувала спершу у Коломийському педагогічному училищі, а потім навчання продовжила у Прикарпатському університеті імені В. Стефаника, який закінчила у 1995 р.

 

– Вам подобається учительська праця? Де Ви працювали крім нашої школи?

– Школа і діти займають важливе місце в моєму житті. Почала я свій учительський шлях  у Клубовецькій  школі.

– Солдат мріє стати генералом, а Ви, як учитель чого прагнете?

– Кожний вчитель прагне бачити плоди своєї праці, Щасливих і успішних дітей.

– 25 років учительського стажу це багато?

– 25 років назад, я б напевно, сказала, що це дуже багато, а сьогодні я бачу скільки нового і цікавого на ниві праці, дуже багато хочеться досягти, навчити і самому навчитися.

– Ви - учитель початкових класів. Скільки випусків школяриків у вашій біографії?

– У моїй біографії це сьомий випуск.

– Маріє Василівно, Ви пам’ятаєте кожен свій випуск? От наш клас чим запам’ятався Вам?

– Кожен клас я пам’ятаю, навіть можу сказати, хто за якою партою сидів, і взагалі, маленькі дрібнички із життя класу. Ваш клас улюблений, як і всі інші.

– Що найголовніше у роботі з дітьми? Яких принципів ви дотримуєтесь?

– На це запитання я напевно тобі відповім такими рядками:

Перш ніж зайти до учнів в клас

Я завмираю на хвилину

І прошу в Бога сорок раз:

Дай кожну зрозуміть дитину…

  – Над яким проблемним питанням працюєте зараз?

– Проблемне питання, над яким я працюю “Інтегрований урок, як засіб формування життєвої компетентності”. Це якраз зараз в НУШ дуже актуальне питання.

– Учитель - він і вдома учитель. Як відносяться у родині до вашої праці?

– Учительська праця дійсно забирає багато часу, тому, що вчитель є доти вчителем, поки сам буде вчитися. Це розуміє моя родина і мене підтримує.

– Чим стали для Вас Клубівці? Клубовецька школа?

– Клубівці для мене стали другим рідним селом.

– Життя – це долання перепон та випробувань. Хто Вам допомагає у житті? Хто перший порадник і друг?

– У житті мені допомагають рідні та близькі люди, друзі, колектив. У шкільному житті першим порадником є син, адже він ще студент і розуміє проблеми учнів.

– Маріє Василівно, що найголовніше у житті?

– Найголовніше в житті, якщо спіткнешся вміти втриматися, не впасти на коліна, а якщо ненароком впав, знайти сили і йти далі.

– Кажуть, що математика – цариця всіх наук. Як на мене Ви – математик, віддаєте перевагу точним наукам?

– Я дуже любила математику в школі, в училищі, в університеті, але крім неї є багато інших і цікавих наук, головне знайти, відчути улюблений предмет і проявити себе в ньому.

– Так  склалося, що усі Ваші класи активно творять шкільну журналістику, творять казки, навіть повісті. Що таке Ви їм привили?

– Напевно, навчила полюбити українську мову, традиції. Моя випускниця Марія Молощак, перша проявила себе в журналістиці.

– Цього року Вас чекають великі зміни. Ви випускаєте свій четвертий клас, ще попереду ДПА. Що у вас на душі?

– Мені завжди боляче випускати четвертий клас. Як кожна мама, я дуже хвилююся за маленьких випускників, але водночас я впевнена, що вони в мене найкращі!

– Ви – перша вчителька, яка початкує перший клас Нової української школи. Ви готові? Що нас чекає з новими змінами?

– Вчитель не повинен переставати вчитися, що я і зараз  роблю. А якщо нас підтримає влада, зрозуміють і підтримають батьки, то Нова українська школа дасть свої плоди.

– Маріє Василівно, ми Вам бажаємо бути з нами завжди, щастя великого Вам і родині, найбільше Божої ласки. Ми Вас дуже любимо і дякуємо за все, що засіяли у наших серцях. Просимо у Вас декілька побажань для школярів нашої школи.

– У кожної дитини ще все життя попереду, тому використовуйте всі шанси, надані життям, і досягайте успіху, не тільки майте мрію, але всіма силами наближайтесь і йдіть до неї.

Ігор ІЛЬНИЦЬКИЙ, 8 клас