Головний редактор учнівської газети “Шкільна правда” у 2015-2017 н.р. Юлія ШЕШУРАК:

     У травні виходить сотий тираж нашої газети… Так, я, справді, досі називаю «Шкільну правду» нашою газетою, адже все, пов’язане з газетою, дуже рідне та близьке.

Правду кажучи, коли мене попросили згадати період розквіту газети  “Шкільна правда” і мій перший досвід досить важливої та відповідальної професії журналіста, я довго сиділа у роздумах… Знаєте!? Словами важко описати всю ейфорію того часу, але чому б не спробувати?

 

 

    Перенесемось п’ять років назад… Після довгих зимових канікул я була ініціатором зібрання учнівської редколегії. Звісно, це не було перше зібрання, але саме цей час закарбувався у моїй пам’яті не на один рік. Здавалося б, ми тоді поставили перед собою завдання, яке на перший погляд нам не під силу, проте це був щасливий та плідний творчий рік.

   На мою думку, саме цей період дав зрозуміти мені, що таке журналістика і для чого вона мені потрібна. На той час заняття шкільною журналістикою загартувало мене. Я навчилася бути відповідальною, впевненою, комунікабельною та сміливо брати ініціативу у свої руки. У нас була гарна команда однодумців. Ми, як уміли, творили учнівську газету, брали цікаві інтерв’ю у мешканців села, проводили  різноманітні опитування, подавали спортивні новини, робили великі проектні роботи “Батьківська криниця”, “ Бабусина школа”, “ Клубівчани-вчителі”, літературні зустрічі з поетесами Прикарпаття Адель Станіславською, Лесею Геник, Наталею Данилюк , дитячою поетесою Олесею Овчар та поетесою з Дніпра Ларисою Омельченко, співачкою Оксаною Винницькою, казкаркою Віталією Савченко. Вели активне листування з захисником України Дмитром Євдокимовим під час його перебування на фронті та зустріч з ним у нашій школі. Пробували себе у наставництві, незабутній наш проект—концертна програма до Дня сміху. Уроки журналістики нам проводили журналіст Ігор Лазоришин з обласної газети “Галичина”, краєзнавець та літератор Йосип Карпів. Ми мали сильну підтримку дирекції школи. На засідання редколегії завжди приходив і давав цінні поради директор школи Володимир Пронюк, тісно співпрацювали з заступником директора по виховній роботі Світланою Татарин, активним дописувачем була заступник директора школи з навчально-виховної роботи Наталія Івасюк (рубрика “Методична робота”). У листопаді 2015 року нами сформовано і видрукувано перший збірник творчості учнів нашої школи, куди ввійшли казки, байки, оповідання,  розповіді та перші вірші учнів. Об’єм 88 сторінок. Серед авторів Мар’яна Лещук, Надія Сондей, Тетяна Марцінко, Оксана Овчарчин, Юлія Шешурак, Юлія Сондей та Палагіцька Анастасія. 

   Усі наші подальші роки у “Шкільній правді” тільки збагачували «скарбничку знань». Звісно, були і невдачі у нашій справі, але ми змогли подолати усі труднощі, адже за чорною смугою завжди йде біла.

   Я дуже вдячна усім колегам, друзям, вчителям та особливо нашому наставнику Пронюк Оксані Ярославівні – за чудове та незабутнє шкільне життя.

   Сподіваюсь, друзі-журналісти “Шкільної правди, ви й надалі плідно працюватимете над сферою шкільної журналістики і продовжуватимете радувати наших читачів свіжими новинами, новими випусками газети « Шкільна правда».

Юлія ШЕШУРАК