Друк
Категорія: Історія школи
Перегляди: 4142

   Учителя трудового навчання та образотворчого мистецтва Ярослава Михайловича Полетку у Клубівцях давно називають Заслуженим вчителем України, хоч звання заслуженого не вдалося добитися виключно через паперову бюрократію. Він - заслужений, легендарний Учитель, із когорти тих учителів, які тримають на своїх плечах Школу. Знайти світлини Ярослава Михайловича непросто, хіба із семінарських занять, чи школярі крадькома на уроці задокументують своїми сотовими телефонами. На такі дрібниці у Ярослава Михайловича просто бракне часу. Він людина праці, у ній його життя, його зміст, його подвиг, натхнення і творчість.

     

   Привити дітям любов до праці, виховати їх працьовитими і наполегливими, навчити основ життєдіяльностві - першочергове завдання вчителя трудового навчання. Простими словами - обійняти все чим живемо, бо життя - це праця.

   Старчук Юрій відгукується про свого наставника:
   "Вчитель - непроста та благородна професія. Вчителі - це ті люди, які допомагають нам пізнавати світ день за днем. Вчителі докладають багато зусиль, щоб ми були дружніми, ввічливими, старанними та розвивали свої здібності, навички й таланти. Потрібно багато сил, терпіння і любові для того, щоб впоратися . А також вчителеві потрібно зробити свій урок цікавим та зрозумілим для всіх. Особливо це може зробити Ярослав Михайлович, вчитель трудового навчання. Кожен день в школі неможливий без нього.
 
   Кажуть, що для вчителя справжнє свято - це бачити успіхи своїх учнів. А також усвідомлювати, що наші старання і зусилля допоможуть нам в майбутньому, що вони не пропали дарма. Так само і мої успіхи у районній та обласній олімпіаді. Моя підготовка, старанність та наполегливість не пропала дарма. Для того, щоб досягнути мети необхідне терпіння, наполегливість та старання. Я впевнений, що ми теж не забудемо такого талановитого вчителя, як Полетка Ярослав Михайлович".
 
  Як пише учениця 9 класу Надія Сондей:
    "Ярослав Михайлович – легендарний вчитель нашої школи, його 45-річна трудова біографія у Клубовецькій школі – приклад для наслідування. Він – професіонал своєї справи, вимогливий і відповідальний, дуже організований і працьовитий, відданий школі, учням і своїй улюбленій праці. Він вміє все зробити, у нього просто золоті руки.   Три покоління моєї родини навчалися у Ярослава Михайловича. У Клубівцях багато таких родин. Честь і шана йому за важку і дуже потрібну працю. Ми школярами не можемо оцінити цю працю, але коли такі слова говорять дорослі, зокрема, мій дідусь, розумію, що без трудових навиків у житті не обійдешся. Життя – це праця".
З біографії Ярослава Михайловича Полетки.
    ПОЛЕТКА Ярослав Михайлович народився 1948 року в Тисмениці, тут здобув востмирічну освіту. Закінчив Івано-Франківське профтехучилище №41(1966), влаштувався вчителем трудового навчання Пшеничниківської школи.
 З 1970 року працює вчителем трудового навчання та образотворчого мистецтва у Клубовецькій школі. В 1985 році закінчив Тернопільський державний  педінститут і одержав диплом учителя загальнотехгнічних дисциплін. У 1995 році йому присвоєно звання "витель-методист2.
   У школі обладнав майстерні для обробки дерева і металу, веде гуртки технічної творчості та художньої обробки деревини. Творчі роботи дітей експонувалися на ройонних та обласних виставках. Учні Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів постійно займають призові місця на районних та обласних олімпіадах з трудового навчання. Як класний керівник Ярослав Михайлович зробив випуск одинадцятикласників у 1999 році. 
   До 50-річчя у 1998 році про вчителя методиста Ярослава Полетко вийшла книжка Йосипа Карпіва "Сонце в зеніті".
  Багато випускників Клубовецької школи продовжують справу Ярослава Михайловича, вчителями тудового навчання стали Турик Василь Васильович (викладає у ПНУ ім. В. Стефаника), Баб'як Сергій Мирославович (викладає у ВПТУ №21). А це найкраще визнання вчителя.
   Ярослав Михайлович Полетка - гордість Клубовецької школи, ветеран педагогічної ниви. Цього року святкуємо 45 річницю трудової діяльності Ярослава Михайовича у Клубовецькій школі. За ці роки Ярослав Полетка продемонстрував високі педагогічні здібності, талант педагога та майстра своєї справи. Майстерні обладнані усім необхідним для навчання і праці, робочі місця учнів взірцево облаштовані, всі верстати та інструменти в робочому стані, впорядковані, пронумеровані.  Тут все оптимізовано і продумано до найдрібнішого. Класи трудового навчання нагадують музей, милують око виставки учнівських робіт. Минувшина тісно поєднана іх сьогоденням. Майстерня облаштована комп'ютером, роздаткові матеріали видруковані в кольорі, зосередитися на роботі дозволить музика, над дошкою підсвітка. Стенди, інструктажі, заготовкии для роботи учнів є в достатній кількості. Навіть підготовлені спеціальні площадки для регулювання висоти робочого столу для учнів різного віку. Такі деталі вражають і наштовхують на думку: для вчителя важливе все до дрібниць. Він створює середовище, у якому дитина повина розкритися.
   Дякуємо Ярославу Михайловичу за приклад УЧИТЕЛЯ, за його золоті руки і дбайливе серце, за його відданість школі і дітям, за турботу і вболівання за долю дітей.
Многая Літа Вам, Ярославе Михайловичу!
Учительський та учнівський колективи Клубовецької школи