Друк
Категорія: Випускники
Перегляди: 2460

   Нещодавно у Клубовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася зустріч випускників школи 2005 року, колишніх учнів 11-Б класу. На зустрічі були присутні: їхня перша вчителька Катерина Турик, класний керівник Василь Палагіцький та колишній директор школи Йосип Карпів. Катерина Петрівна дуже ніжно і емоційно привітала своїх учнів, згадала, якими малими і безтурботними вони переступали шкільний поріг, як вчила їх сидіти за партою, тримати ручку, писати перші букви, читати, малювати і якими ці діти вийшли зі стін школи у доросле життя.

  

   Перша вчителька наголосила на тому, що робота вчителів початкових класів найважча, найважча в тому розумінні, бо тільки звикнеш до дітей, а вони - до вчительки, навчиш їх грамоти - аж ось приходить час розставання, діти ідуть у 5 клас. А вчителька знову бере нових малих невмійок-першачків.

   Із привітальним словом до своїх учнів звернувся також класний керівник Василь Палагіцький. Васил Дмитрович запевнив, що цей клас для нього наймудріший, найкращий, одним словом, особливий. Бо за свій педагогічний стаж він тільки в одному класі був класним керівником - саме в цьому. Він пригадав своїм учням, як запроваджував елементи демократії в учнівському самоврядуванні школи.

Тодішній директор школи Йосип Карпів виступив із такими словами: "Зустріч знаменна тим, що співпадає із 120-річчям шкільництва у Клубівцях. 1895 року вчителька Броніслава Ольшевська вперше здійснила випуск учнів першого класу однорічної Клубовецької школи. З того часу світло науки осявало не одне покоління клубівчан. Йосип Дмитрович, узявши шкільний журнал провів перекличку учнів колишнього 11-Б класу, так як це відбувалося колись. Після цього випускники 2005-го розповідали, як склалося їхнє життя протягом десятиліття після завершення школи (з 24 учнів 7 здобули вищу освіту, 10 мають постійну роботу).

   Учні зі словами привітання, вдячності та поваги звернулися до своїх вчителів, які їх навчили та виховали і дали дорогу в доросле життя.

" Життя летить, не стримує галопу". Немов зовсім недавно вони танцювали випускний вальс, але вже через десятиліття. За цей час із дітей стали дорослими людьми, 13 з них вже мають свої сім'ї. У приємних спогадах шкільних років зустріч підійшла до завершення. Всі були раді побачити вчителів і одне одного.

   Учасники подякували організаторам зустрічі Інні Меринді (Павлюк) та Оксані Сташків (Проценко), а також доручили Галині Панкратовій (Пентелюк) організувати наступну зустріч.

Іван АНТОШКІВ,

випускник 2005-го

Стаття друкована в газеті "Вперед" №24 від 19 червня 2015 року