Після закінчення 8 класу Клубовецької школи я вирішив поступити у фізико-технічний ліцей при Івано-Франківському університеті нафти і газу (ІФНТУНГ).  Цей ліцей заснований у 1992 році (тепер йому 23 роки). Навчаються у ліцею 3 роки - 9-11 класи, навчання з поглибленим вивченням математики, фізики та інфоматики. Місцезназодження ліцею: село Угорники, вулиця Тополина, 6. Одногрупників маю з цілої області ма міста Івано-Франківська. За період навчання я побував на екскурсії в Старому Угриневі - батьківщині Степана Бандери та у Нагуєвичах - батьківщині Каменяра Івана Франка.

  

   У Старому Угриневі ми побували в хаті батька Степана Бандери. Біля хати розташований музей Степана Бандери і його пам'ятник. У музеї є портрети рідних Степана, його документи, а також речі, якими користупався провідник ОУН УПА.

   У Нагуєвичах (Львівська область Дрогобицький район) є музей Івана Франка, де вміщені його реліквії, а на другому поверсі музею - багато картин: портрети Каменяра, ілюстрації до його творів, картини відмомих зудожникві, друзів поета.

   Ми побували у хаті, де народився Іван Якович, побачили побутові речі, якими користувався поет та його родина. А ще ми пройшлися "стежкою Франка".

   Мені дуже запам'яталися ці поїздки. Я хотів би, щоб учні нашої школи також побували у цих місцях.

Олександр Турик, ліцеїст ФТЛ