Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Вірити в себе і в свої сили

   Упродовж тижня редколегія газети «Шкільна правда» намагається розповісти про учнів, які представляли нашу школу на олімпіадах, конкурсах, змаганнях різного рівня та здобули гарні результати. Ці учні – активісти школи, відмінники навчання, яскраві творчі особистості. Сьогоднішня зустріч з ученицею 9 класу Боженою Івасюк. Нам вдалося віднайти Божену, вона саме готувалася до наступного уроку, але змогла викроїти хвилинку часу для невеличкого інтерв’ю. Божена відмінниця навчання. Вона активна і старанна дівчина, представляла Клубовецьку школу на ІІ етапі всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, учасниця літературних конкурсів ім.Т.Г.Шевченка, Петра Яцика тощо, показала гарні результати. Ведуча усіх заходів, організованих школою. Гарно декламує вірші.

 

 

– Божено, ти часто береш участь у олімпіадах, різних конкурсах. Які враження залишаються від подібних заходів?

- Враження позитивні. Я набуваю нового досвіду, нових знань і вмінь, які мені пригодяться при майбутньому виборі професії. Ну і звісно це нові знайомства з учнями інших шкіл.

– Вивчення української мови тобі дається легко чи потрібно докладати зусиль?

– Вивчення дається легко. Мені подобається вчити українську мову, вона моя рідна мова. Постійно удосконалююся, вчу правила. Все це потрібно, щоб грамотно писати і говорити, ставити правильні наголоси.

– Чи мрієш піти по стопах мами і стати вчителем української мови та літератури?

– Остаточного рішення ще немає, але я не відкидаю такого варіанту.

– Ти спробувала свої сили у багатьох конкурсах і олімпіадах з української мови та літератури. Можеш порівняти і сказати як ти оцінюєш рівень викладання української мови та літератури у нашій школі?

– Рівень викладання дуже добрий, доступний, з цікавими підходами. Викладачі заохочують учнів до навчання. Скажу чесно, деякі учні хотіли б викладати українську мову та літературу у школі.

– Дякую тобі за відвертість. Скажи, що ти хотіла б побажати учням нашої школи?

– Хочу побажати наполегливості, віри в себе і в свої сили. Добре вчитися, бо це запорука хорошого майбутнього!

   Божена відповіла на мої запитання і знову опинилася у вирі навчання, спілкуванні з друзями. Аналізуючи внесок головних «голосів» у розвиток школи і презентацію школи за її межами, виникає питання чи встигають дівчата і вчитися і брати активну участь у конкурсах та олімпіадах, виступати і готуватися до виступів, бути учнями і просто дітьми. З цим питанням ми звернулися до вчителів, які вчать та організовують шкільні заходи:

 «Божена Івасюк надзвичайно відповідальна. Жодного разу не підвела, не відмовляла в проханнях. Старанно готується до виступів, завжди йде на зустріч. Без перебільшення – це еліта школи, активна, артистична, творча. Ось з кого варто брати приклад!» - відгукується Світлана Василівна Татарин, заступник директора з виховної діяльності. – «Сумлінно виконує усі доручення. У неї правильна дикція, розвинутий естетичний смак. Такі мають бути кращі учні школи».

   Погоджується зі словами Світлани Василівни і педагог-організатор Олеся Романівна Марцінко: «Божена і Таня завжди готові виступати, зранку отримали завдання, репліки – після обіду виступають. Вони завжди в творчому тонусі! Спонтанні та несподівані виступи сформували сміливість, вміння знаходити швидке рішення, і звісно завжди гарно виглядати, адже ніколи не будеш певним, коли настане «раптовий» виступ».

   «Мені випала нагода навчати Божену,» - відповідає Світлана Ярославівна Бруц, вчитель української мови та літератури, на питання як вчиться учениця. – Дуже талановита і розвинута дівчина. Їздить на олімпіади з української мови та літератури ще від 5 класу. З кожним роком у ннеї все більше-і-більше досвіду, вони знають у якому напрямку треба допрацювати, удосконалитися". 

Класний керівник Божени Віктор Васильович Ткаченко"Дуже зрадів, коли мені запропонували написати декілька слів про Івасюк Божену. Ця дівчина дійсно талановита, всебічно розвинута дитина, яка повсякчас прагне і надалі розвиватися, готуючи себе до майбутнього, дорослого життя.Старанність та систематична наполеглива праця надають їй можливості легко орієнтуватися у важкій шкільній програмі. Пам'ятаю як на відкритому уроці з англійської мови вона презентувала свій проект про улблену музичну групу "Linking Park". Стояв, слухав та радів, що так вдалося навчити цю дитину. А що ще далі буде ?! Дуже хотілось би, щоб Божена пов'язала своє життя з англійською мовою.

   Багато ще чого можна сказати про Божену, згадати, як вона декламує вірші, як інтонація кожного рядка проникає прямо в серце. Багато чеснот має моя учениця Божена Івасюк. Прагнеш допомоги в чомусь, потребуєш підтримки чи поради – звертайся до неї."

Ірина Жданюк та редакція газети "Шкільна правда"