Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Інтерв'ю з Марією-Анною Турик

    Найактивнішим творцем учнівської газети «Шкільна правда», згідно підсумку за 2017 року,  стала учениця 8 класу Марія-Анна Турик. На другій сходинці рейтину ще четверо членів редколегії. Та наша сьогоднішня розмова про переможцю. Марія-Анна займається у гуртку журналістики третій рік. Відповідальна, добросовісна, щира. За  три роки набула досвіду інтрев'ювання, показала свою здатність оперативно висвітлювати події, пройшла добрий гарт, навчилася переборювати страх, переживання, несміливість. Багато читає, працює над словом. Марії-Анна ведуча рубрики «Краєзнавство», провела близько двох десятків інтерв'ю з цікавими людьми. Користується повагою та авторитетом серед колег, вболіває за газету, приносить свіжі ідеї, заохочує друзів та однокласників до співпраці.

 

   Попереду ще багато недосягнутого, є над чим працювати, розвиватися. Та цей успіх Марія-Анна здобула своїми силами. Тому я вирішив взяти у неї інтерв’ю. Моїм помічником був Турик Михайло.

– Маріє-Анно, спочатку скажи, як ти себе почуваєш у ролі респондента, зазвичай ти ведеш інтерв’ю?

– Поки що нормально.

– Тоді запитання перше: чому ти вступила в гурток журналістики «ініціатива»?

– Пару років тому десь половина, можливо, третина нашого класу була у цьому гуртку, це був вересень, тоді встановлювали тренажери. Усі гуртківці брали інтерв’ю у майстрів, мені також захотілося брати інтерв’ю. Я дивилася новини, як журналісти беруть інтерв’ю. А потім пішла до Оксани Ярославівни і сказала, що теж хочу навчитися інтерв'ювати. Взяла з собою подругу Богданку. Це було моє перше інтерв’ю. Саме слово «інтерв’ю» мене лякало. Коли я відважилася, у мене виникла ще одна проблема: мій респондент не хотів  фотографуватися. Я скористалася моментом, поки майстер працював і не бачив, моя напарниця Богданка сфотографувала мене з моїм першим респондентом. Таким був першим крок у гурток.

– Скільки років і чим ти займаєшся у гуртку?

– Три роки. Висвітлюю різні події, але віддаю перевагу краєзнавчо-пошуковій роботі. У мене приблизно 15 краєзнавчо-пошукових робіт, ще багато експрес-опитувань. Мої респоденти - мешканці села Клубівці, здебільшого старшого віку. Багато інтерв'ю ми провели разом з подругою Богданою Шешурак.

– Яке інтерв’ю тобі найбільше запам’яталося? Які найцікавіші?

– Мені всі інтерв’ю по-своєму запам’ятались. Цікавих інтерв’ю було багато  Наприклад, спілкуваня із Ганною Миколаївною Палагіцькою навчило ставити мету і йти до неї, незважаючи на різні перешкоди. З інтерв'ю з Слупською Михайлиною я дізналася багато про наше село у другу світову війну, про її дитинство, про жорстокий голод. Дуже кумедним інтерв’ю було з Пивоварчуком Ігорем. Він відомий у селі як жартівник, але у його житті сталася трагедія. Він був учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АС. Так можна розповісти про кожне інтерв'ю, вони незабутні.

–  Маріє-Анна, ти  стала найактивнішим творцем учнівської газети, яка твоя наступна мета?

− Хочу ще більше познайомитися новими цікавими людьми різних поколінь, дізнатися про їх життєвий досвід, почерпнути багато цікавого і корисного для мене і читачів. Краще писати, вдосконалюватися.

− Щоб ти побажала журналістам-початківцям і учням нашої школи?

− Початківцям хочу побажати терпіння, натхнення, ніколи не зупинятися на досягнутому, а учням вчитись на відмінно, обрати хорошу професію і наполегливості.

– Дякую тобі! Натхнення та успіху!

Ігор ІЛЬНИЦЬКИЙ, Михайло ТУРИК, 8 клас.

І рак свисне - і я повернуся в Україну. Читайте тут... 

Війна очима дитини. Читайте тут...

Мама одну картоплю ділила на тиждень. Читайте тут...

Таке не забувається. Читайте тут...

Бджоли не кусають - життя кусає. Читайте тут...

Класти мету і йти до неї. Читайте тут...

Зустріч з книгою - це свято. Читайте тут...

Треба вміти у житті бути людиною. Читайте тут... 

Співаю, відколи себе пам'ятаю. Читайте тут... 

 

4508146
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
1280
6350
16434
4437507
115717
142476
4508146

Ваш IP: 54.163.19.57
Server Time: 2018-12-19 03:19:23
Счетчик joomla