Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Ой, писали писанку!

   Знесла курочка яєчко. Ні, не золоте. Та й не просте.  Якщо взяти до рук писачка, то стане яєчко писанкою. Звичай робити писанки дуже давній. Наші прадіди  й прабабці вважали яйце символом  Всесвіту. Писанка, як тоді вважали, має особливу силу, бо малюнки на ній - чарівні. Дарунок писанки - є виявом симпатії і прихильності. А ще він означає, що всі образи, які були протягом року, слід великодушно забути .

   Освячену писанку  з давніх – давен клали до першої купелі немовляти, щоб зростало сильним. Писанку приорювали в полі, щоб краще родило жито - пшениця. Наші предки вірили, що писанка охороняє оселю від пожежі, блискавки та різних неприємностей.

 

    Згодом на нашу землю прийшла християнська віра. Та звичай писати писанки не зник. Але тепер розписане яєчко стало означати воскресіння  Ісуса Христа. День коли Ісус Христос воскрес, -незвийни й , великий день. Його та називають – Великдень. І святкують що року на весні. До великодня випікають святковий хліб - паску. А ще фарбують крашанки пишуть  писанки. Малюнки на писанках, які колись, мають неабияку силу . Тому писанка в Україні здавна є найщирішим дарунком . А візерунків писанкових придумано так багато. Що голі й розказати.  Тож не випадково зявився в Україні навіть окремий  Музей пусанки, споруджено його в місті Коломия  на Івано- Франківщині. Він має вигляд яйця – писанки, і є найбільшою писанкою в світі.

Гарна писанка у мене, я нікому не віддам,

Мама тільки помагала, малював її я сам.

Змалював я дрібно квіти, вісім хрестиків малих ,

І дрібнесеньку ялинку, й поясочок поміж них…

Хоч не зразу змалював я, зіпсував аж п'ять яєць –

Та як шосту я закінчив, тато мовив: “ Молодець!”

Я ту писанку для себе, для зразочка залишку,

А для мами і для тата  ще дві кращих напишу.

Віталій БІЛУНИК, 3 клас

4479134
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
9692
5876
41627
4402058
86705
142476
4479134

Ваш IP: 54.163.42.154
Server Time: 2018-12-16 14:27:39
Счетчик joomla