Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Футбол - справа всього життя

   Є люди, які стають легендою ще за життя. Бо їхнє життя настільки багате, яскраве, насичене, активне та продуктивне, що розумом все це охопити нам не під силу. Лишень дивуєшся, як одна людина змогла скільки за життя всигнути. І це ще не все, попереду нові горизонти. Навіть, якщо тобі сімдесять. Героєм нашої розмови є Павліcький Ярослав Михайлович – тренер з футболу Тисменицької дитячо-юнацької спортивної школи.

 

   Футболом у нашій школі захоплюються усі учні. А відколи споруджено спортивний майданчик у школі, просто футбольний бум. Однак, одна справа захоплюватися, а інша – професійно освоювати футбол. Юнацька футбольна команда школи, яка вже має неабиякий досвід змагань, гостро відчула потребу професійного вишколу. Тому поява тренера Ярослава Михайловича буквально окрилила юнаків. А для нас, журналістів учнівської газети «Шкільна правда», нове знайомство з людиною, яка досягнула великих успіхів та перемог у футболі завдяки наполегливій, титанічній праці та тренуванням. Свій талант професійний футболіст завзято прищеплює молодому поколінню. 

Футбол - справа всього життя

   Народився Павліський Ярослав Михайлович 8 жовтня 1948 року у селі Угринів, тоді це був Лисецький район Станіславівської області. Закінчив 8 класів у сільській школі та перейшов на навчання в Івано-Франківську школу-інтернат. Вищу освіту здобував в Інституті нафти і газу 93 курси) та Тернопільському педагогічному інституті. Одружений, має троє дітей, двоє онуків, і правнука.

   Свою спортивну біографію розпочав у рідній Угринівській школі. Змалку брав активну участь у спортивному житті школи. Івано-Франківська школа-інтернат дала більше можливостей займатися футболом. Став збірником району по футболу серед школярів Лисецького району. Виступав на першості Радянського Союзу у віковій групі 45 р.н., хоч був значно молодшим (з 48 р.н.). Попав у збірну України по футболу. Через важку травму змушений залишити збірну. Після одужання у 1967 році запрошений у Івано-Франківську команду «Спартак» клас Б. У 1969 році Івано-Франківський «Спартак» став чемпіоном України, Ярослава Павліського запросили в місто Красний Луч Луганської області, грав у команді «Шахтар» Красний Луч ІІ ліга.

   1971 року повертається в м. Івано-Франківськ в команду "Спартак" Івано-Франківськ група Б. У 1972 році "Спартак" Івано-Франківськ стає чемпіоном України, вигравши перехідну гру з "Давгава" Рига і переходить у І лігу Союзу клас І. 1975 рік "Спартак" у І лізі зрає з "Баку", "Локомотив" (Москва), "Торпедо" (Кутаісі), "Факел" (Воронеж), "Шахтар" (Караганда), "Чорноморець" (Одеса), "Карпати" (Львів) та інші. 

    У 1975 році  обставини склалися так, що Ярослав Павліцький перейшов на роботу в Івано-Франківський "Геофізприлад", цех 8. Грав у футбольній команді заводу, яка на той час була дуже сильною. Команда стала чемпіоном області, виграла Кубок України, серед колективів України в місті Чернігові виграли клас "Б" по Україні.

   Такою була стрімка та успішна біографія футболіста Ярослава Павліського. Її сміливо можна назвати шляхом до перемог.

– Ярославе Михайловичу, коли Ви розпочали тренерську кар'єру?

–  У 1980 році мене запросили в команду "Карпати" Брошнів, де пропрацював 5 років. За цей період команда з другої групи вийшла в першу групу чемпіонату області, що давало право виборювати І-ІІ місця для участі у Чемпіонаті України.

   У  1991 році був запрошений на роботу в Бережанський агротехнічний коледж, де працював вчителем фізичного виховання. За цей період з рядового викладача став завідувачем виховання Бережанського агротехнічого інституту. Під моїм керівництвом ми входили в десятку кращих закладів України .

   Нагороджений подяками Міністерства агрополітики, грамотами Івано-Франківської та Тернопільської облдержадміністрації.

   Пішовши на пенсію виховую шкільну молодь Угринева, Драгомирчан та Клубівців. За успішний виступ села Драгомирчани нагороджений грамотою райдержадміністрації та районного відділу освіти. В даний час працюю тренером по футболу Тисменицького району, базовою школою є Клубівці. У Клубовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів веду дві групи: 1-6 класи та старші 7-11.   

   Школярі хочуть знати спортивну біографію свого тренера. Читайте далі...

Євген ПРОНЮК та Марія-Анна ТУРИК, 8 клас

4479479
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
10037
5876
41972
4402058
87050
142476
4479479

Ваш IP: 54.163.42.154
Server Time: 2018-12-16 15:10:13
Счетчик joomla