6 ЧЕРВНЯ - ДЕНЬ ЖУРНАЛІСТА

66 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

43 день війни

Дорогі гуртківці та всі охочі! Щиро вітаю вас усіх з святом Благовіщення! В цей день на подвір’ї храму під святковий передзвін діти випускають в небо білих голубів у продовження традиції, яка існувала з давніх часів - відпускати на волю птахів у день Благовіщення. Як відомо, білий голуб, який уособлює добрі звістки і мир, є символом Святого Духа, а його білосніжні крила - одночасно символом чистоти самої Діви Марії.
Благовіщення – світле свято, що дає надію. В цей важкий для України час, ми, як ніколи, чекаємо на свою благу звістку… Ми чекаємо на диво, молимося про нього. І віримо, що з дня на день зможемо зітхнути з полегшенням, прогнавши ворога з нашої землі!

36 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 5 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Я не уявляю свого життя без брата!   

У мене є старший брат його звати Едуард, йому 16 років він займається футболом вже 9 років. Коли ми жили в Києві, він ходив на тренування та ігри по футболу, а коли ми переїхали жити в Клубівці, брат з понеділка по п'ятницю живе в гуртожитку, там займається у футбольному клубі "Прикарпаття", до мене приїжджає тільки на вихідні, в суботу та неділю. Мій брат дуже любить грати в футбол, інколи він навіть грає в футбол у хаті маленьким м'ячиком. А ще ми любимо грати в бокс, брат від мене втікає, а я його наздоганяю і штовхаю на ліжко. Ми починаємо боксувати. Коли я запитую брата, чи він мене любить, він завжди каже "ні". Тоді я беру боксерські рукавиці і  кімната перетворюється на ринг.

Сестра – найкраща подруга   

У мене є сестричка Богданка, їй 6 років. Вона вчиться в першому класі. Кожної перерви вона приходить до мого класу, щоб розказати як пройшов її урок. Я завжди вислуховую сестричку, бо знаю, що вона любить коли їй приділяють увагу. Богданка добре вчиться, любить ходити до школи, має багато друзів. Вдома ми разом сідаємо вчитися: я вчу свої уроки, які для неї дуже важкі, а вона завжди показує мені, яку вона вивчила нову букву, що написала з математики. Ми разом вивчаємо з англійської мови нові слова. Я читаю сестричці багато казок, деякі вона мені переказує. Її улюблене заняття — гратися іграшками, малювати, співати. Вона дуже непосидюча дівчинка і активна. Влітку ми з нею граємось надворі, катаємось на велосипеді, ходимо на дитячий майданчик. Коли ми залишаємось вдома самі, то часто любимо помріяти, що нас чекає у майбутньому, ким станемо коли виростемо.

Освоюємо квілінг, будуємо нові композиції, використовуємо підручні матеріали

 

 

 

 

 

 

 

 

    Цього разу нам у нагоді стали звичайні паперові стакани. Кожен стакан ми розділили навпіл і зробили з них оригінальні вази для букетів квітів з квілінгу. Композицію розмістили на оздобленому кольоровому пакеті, який ми виготовили з картону, для ручки в пакеті використали смужку квілінгу. 

Стартуємо! Розпочато роботу над новим проектом.

 Новий проект, що об'єднав всіх гуртківців, народився на зустрічі редколегії учнівської газети "Шкільна правда". Ідею десятикласників розповісти про своїх братів чи сестер підтримали всі і вже на першому занятті гурка журналістики учні радо розповідали про своїх найдорожчих. Вони згадували різні кумедні історії, дитячі ревнощі та витівки. Теплом, любов'ю, усмішкою,  гордістю та приємністю наповнювали свої рядочки.

  До Міжнародного дня рідної мови гурток журналістики розробив ще декілька тематичних головоломок, над якими працювали Адріана Старчук, Діана Кузенко, Тетяна Кучар, Діана Лесюк з 6 класу, Ангеліна Кохман з 4 класу та керівник гуртка Оксана Кузьма.  У  сітки 10х10, 10х12, 21ч14, 19х14 сховані слова, які пов'язані  з конкретними темами: мова, школа, спорт, природа, одяг,  мистецтво, продукти. Для побудови головоломки використовували слова рідної мови у називному відмінку однини, власні імена не задіяні. Слова записані у різних напрямках ➡️⬅️⬆️⬇️. 

   18 лютого відбулася робоча зустріч редколегії учнівської газети "Шкільна правда", яку модерувала керівник гуртка журналістики Оксана Ярославівна Кузьма. Редакційна команда обговорила три важливих питання: 1). випуск газети за лютий; 2). культура поведінки в інформаційному просторі (зокрема, в соціальних мережах); 3). бережливе ставлення до шкільного майна. На зустрічі була присутня заступниця директора ліцею з навчально-виховної роботи Наталія Василівна Івасюк. Перед початком обговорення всі присутні написали коротку програму своїх дій на лютий місяць. Кожен заповнив три графи: хочу зробити; можу, але вагаюся; зроблю обов'язково. У обговоренні важливих питань взяли участь: Ангеліна Вовк, Тетяна Павлюк, Ілона Стецюк та Наталія Василівна. Івасюк.

#UAразом

 Долоньки миру - так називався творчий проект, який підготував гурток "Натхнення" з керівником гуртку Іриною Дмирівною Жданюк. Це перший проект і перше знайомство Ірини Дмитрівни із гуртківцями. Кожен учень зробив два відбитки своїх  долоньок на синьому і жовтому папері. Дві рідні долоньки, два рідних кольори дорогої Батьківщини, і спільне фото з друзями-гуртківцями - найкращим прояв єднання з рідною Україною. Отак наші натхненівці долучилися до Загальнонаціонального марафону єдності.

Головоломка "Як ми знаємо рідне село?"

Власна розробка

  Гурток журналістики розробив ще одну гру, але цього разу у  сітку 19х14 сховано 50 слів, які тісно пов'язані  з історією, життям, побутом та розташуванням нашого села. Використані власні назви поселень, частин села, полів та ін.   Слова записані у різних напрямках ➡️⬅️⬆️⬇️. Головоломка розміщена на сторінці "Шкільна правда" у Фейсбуці.

Учасники гри: Бруці Наталія (7 клас), Кузенко Діана (6 клас), Бойко Наталія, Пронюк Іванна, Павлюк Мирослава, Уманців Іванна, Федорак Марія, Леся Сворак, Грижак Наталія, Досюк Ольга, Турик Ірина, Старчук Христина, Каріна Вовк з мамою, Федорчук Іванна, Ільницька Ліна, Гвоздецька Олеся, Атаманюк Аліна. 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Скоро День святого Валентина, свято, яке прийшло до нас з-за кордону і дуже сподобалося школярам. Вони би радо його назвали святом Валентинки, тобто вітальної листівки у вигляді сердечка.

Головоломка "Знайди слова"

Власна розробка

  Гурток журналістики розробив нову гру "Знайди слова". У  сітку 20х14 ми сховали 50 слів (більше трьох букв). Вони записані у різних напрямках ➡️⬅️⬆️⬇️. Одне слово - чарівне!Переможцем буде той, хто знайде найбільше схованих наших слів та відгадає чарівне слово. Шукаємо іменники в називному відмінку, більше трьох букв, власні імена не використовувати. Чарівне слово складається з 8 букв, остання буква "т". У сітці є  набагато більше слів, вони утворюються одне від одного. Гра полягає в тому, хто знайде найбільше слів із нашого стартового списку.  

   Підготовка до новорічних та різдвяних свят у нашому ліцеї була дуже активна. У цьому напрямку впродовж грудня працювали творчі майстерні, гуртки, уроки трудового навчання та образотворчого мистецтва. Організовувалися виставки малюнків та творчих робіт учнів. Витинанками сніжинок, сніговиків, ялинок прикрашені вікна ліцею. Святково прибрані класи, ялинки у ліцею. Новорічно-різдвяний настрій та атмосфера вирували довкола. Ми створили фільм "Новорічно-різдвяні візерунки", в якому зібрані творчі роботи учнів, які займаються в гуртку "Натхнення" та учасників "Різдвяної майстерні". Фільм можна переглянути на сторінці "Шкільна правда" у Фейсбуці та на каналі Ютуб. Дивіться тут... 

   Ми запримітили, що у соціальній мережі Фейсбук поширюється цікава гра. Ми її дещо змінили (удосконалили!). І запропонували на сторінці "Шкільна правда" зіграти всім нашим друзям. Суть гри  створити собі псевдо (нік, нікнейм) з букв найдорожчих імен - батька і матері. Формулу для створення псевдо ми представили в ілюстрації.  Та на цьому наша гра не завершується. За найоригінальніше псевдо ми пообіцяли сюрприз. Гра стартувала 03 лютого 2022 року. Нашу ідею підхопили 45 учасників. І ми того ж дня отримали список цікавих, оригінальних псевдо, котрі здивували насамперед кожного учасника гри.

  

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

 

 

 

 

  

   Відбулися підсумкові збори учнівської редколегії "Шкільна правда" з участю директора ліцею Володимира Пронюка. Завданням для всіх присутніх було оформити святкову кульку, тобто написати подяку 2021-ому рокові "2021-ий, дякую тобі за..." А коли кульки були готові, ми зробили короткий аналіз та підсумок роботи за 2021 рік. Радо ділилися досвідом та враженнями Ангеліна Вовк (головний редактор газети "Шкільна правда", Тетяна Павлюк (заступник головного редактора газети), Ілона Стецюк (староста гуртка журналістики). Приємно чути слово підтримки та подяки редколегії від директора ліцею. Це додає натхнення творчій команді.

   Сьогодні ми виготовляли різні новорічні прикраси для Різдвяно-новорічної ярмарки, яка  відбудеться  у  Тисменицькій міській раді. Я вибрала фігурку Пінгвінчика. Коли я побачила картинку Пінгвіна, вона виглядала мені дуже простою. Та коли взялася її виготовляти, виявилося, це не так вже легко, на роботу я потратила майже годину.  Учні, які ходять на гурток паперопластики, -  великі молодці. Раніше, коли дивилася на їхні фотографії з виробами, я думала,  що все це дуже просто. Та коли сама виготовляла Пінгвіна, то  в мене аж руки боліли. Але Пінгвінчик у мене вийшов дуже гарний! У нього червоний новорічний шарфик і шапочка.

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Сьогодні відбувся день який я дуже чекала. Звичайно, це збори журналістів. На протязі місяця я зовсім не брала участь у житті шкільної газети і, по правді, я засумувала за цією приємною заклопотаністю та за своїми журналістами. Будучи далеко від України, я все рівно слідкувала за життям газети і старалася підтримувати кожного та мотивувати навіть на відстані. Як завжди ми зібралися у гуртковому кабінеті. Як сьогодні сказала сама Оксана Ярославівна: "Цей кабінет не мій, а ваш, і це ваша домівка, де завжди вас будуть чекати". На нас за традицією чекали кольорові фломастери, шматочки паперу,  ну і як без гостинців. Наше зібрання було побудоване на ідеях. Кожен з нас повинен, був подати свою ідею. Моєю ідеєю була статистика (опитування). Як на мене це досить цікаво і це потрібно розвивати, адже за допомогою цієї функції ми дізнаємося про інтереси учнів. Щоб покращити життя у нашому ліцеї, активузувати його, треба знати в якому напрямку рухатися і, що цікаво дітям.

   Діти дуже люблять клоунів. Клоун - це  цирковий артист-комік. Він виконує смішні ролі і вирізняється гротескним виглядом: у нього кольорові перуки, на обличчі багато гриму, великий червоний ніс, надзвичайно велике взуття і чужоземний одяг. Це дуже приваблює маленьких глядачів, а ще він потішний, проворний, забавний. Нашим творчим завданням було виготовити фігурку клоуна і придумати йому ім'я. Отак у нас з'явилися клоуни Теді, Бублик і Петрушка, згоді Марсель, Любимчик й Веселун. Ця весела команда розвеселить кого завгодно!

   А ось і третій місяць золотої осені Листопад. Це місяць несподіванок. Зранку нас може зустрічати сумне небо із дрібним дощем, а в обід вже буде світити ясне сонце і ніби промовляти, що ще не час чекати зими. Останні теплі та лагідні дні у цьому році саме зараз. Напевно кожен з нас насолоджується ними як може, щоб спіймати собі на пам'ять декілька сонячних промінчиків. Журналісти нашого клубовецького ліцею вирішили, що найкращим прикладом для "спіймання осені" є наш об'єктив фотоапарату. Адже, що може бути приємніше, ніж переглядати ясні осінні світлини в зимку і згадувати, як чудово та атмосферно було декілька місяців тому. Отож ми влаштували фотопроєкт "Я іду у листопад". 

Ми – веселі жолудята,

Змайстрували нас малята.

Вирізали, малювали...

Ось які ми вийшли гарні!

   Зараз під кожним дубом можна знайти жолуді, лише треба розгонтути листочки. Жолуді  довгенькі кругленькі, симпатичні, в плоских коричневих шапочках. Це плоди дуба. Вони годують лісових звірів. Жолуді їдять кабани, ведмеді, козулі, білки, олені та дрібні гризуни. Жолуді люблять миші, вони запасають їх на зиму. А ще жолудями дуже люблять гратися діти. Вони нагадують маленьких жвавих чоловічків. Гуртківці з "Натхнення" виготовляли саморобки та аплікації "Веселі жолудята".

Фільм "Осінні мотиви. Творчі роботи гуртка "Натхнення" дивіться тут... 

  

 

 

 

 

 

 

  

 Осінь надихнула дівчат Анастасію та Ірину на виготовлення розкішних осінніх капелюшків. Дівчата займаються третій рік у гуртку "Натхнення", мають досвід роботи з складними композиціями. Для роботи  використовували цупкий картон, який оздобили тоншим кольоровим картоном. Листочки вирізали з кольорового паперу. Робота трудоємка, зате результат просто шикарний.  

   До Дня вчителя учні 7-8, які займаються в гуртку журналістики, мали спеціальне завдання: виготовити квіти з гофрованого паперу на шпажці, у середину кожної квітки примостити шоколадний цукерок, а потім описати процес виготовлення. Це заняття принесло юним журналістам приємне задоволення. Вони і квіти виготовляли, і цукерки ласували, потім вирішували кому з учителів свою квітку подарувати, а насамкінець роздумали, чи хочуть вони бути вчителями, якщо так, то який предмет викладати.

  

 

 

 

 

 

 

  

   Команда статистів Андріїв Марія-Вікторія, Андріїв Олег, Толочна Крістіна з 8 класу визначили найпоширеніші імена серед учнів нашого ліцею.