Сьогодні до нашої школи завітала дуже цікава людина. Це Ярослав Ігорович Дзісяк, кандидат історичних наук, член НСЖУ, краєзнавець, публіцист, поет з міста Чорткова Тернопільської області. Наш гість захоплюється колекціювання паперових грошових знаків, бонів різних країн світу. Школярі 7-11 класів мали чудову нагоду переглянути колекцію Ярослава Дзізяка, як на екрані телевізора, так і доторкнутися безпосередньо до купюр. Колекція та розмови, історичні довідки про паперові гроші нас дуже зацікавили. Бони - це тимчасові гроші. А боністика - допоміжна історична наука, яка вивчає різні паперові знаки. 

 

   Кожна купюра - витвір мистецтва, відбиток побуту, ремесел, сільського господарства, архітектури, релігії, природи народів світу. На багатьох купюрах видатні та історичні постаті, президенти, партійні та культурні діячі. Є також купюри на яких зображена школа, діти тощо.

   Це була пізнавальна зустріч. Ми довідалися багато історичних фактів, цікавих речей про паперові копюри, про держави, в яких вони були чи є в обігу.

   Історик навів багато історичних подій, пов'язаниз з датою 23 березня. Нас вразила пам'ять та обізнаність гостя. Гарним ліричним було завершення зустрічі - Ярослав Дзісяк (творче псевдо Дорожний) зачитав свої вірші. Ми познайолилися з замками України, які фотографував історик під час своїх мандрівок. А токож з його чотирилапим другом Дітріхом.

   Директор школи Володимир Ярославович Пронюк подякував Ярославу Дзісяку за цікаву зустріч, побачав творчих мандрівок та здобутків. 

   На мою дуску такі зустрічі дуже корисні, вони поглиблюють знання з історії, розширюють наш кругозір та пробуджують інтерес до колекціювання. Впевнена, хтось з наших школярів після зустрічі займеться колекціюванням.

Божена ІВАСЮК, 9 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      ДЯКУЄМО ЗА СВІТЛИНИ СТУДІЇ BLACKWHITE