Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Квітень гожий, квітень Божий — Великодній!

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС! 

   Цього року Великодні свята ранні, першого квітня була Вербна неділя.  Ми святкували Вхід Господній в Єрусалим, люди витали Спасителя Ісуса Христа і стелили під ноги пальмове гілля. Ми ж у цей день освячуємо вербові віти і несемо у свої домівки, встеляємо дорогу Ісусу Христу до наших родин, до наших душ. У неділю церковні хори голосисто співають “Осанна” Ісусові Христові, а вже з понеділка до п’ятниці всі разом співпереживаємо з Сином Божим найдраматичніші моменти його життя — зраду, людський несправедливий засуд і глум, розп’яття на хресті і смерть Спасителя. Цей період особливого витишення людини, приготування до найвищої правди — Воскресіння Христа.

 

У страсний понеділок усі школярі та мешканці села приступили до Тайни Покаяння, очистили себе таїнством Сповіді. Сільський парох отець-декан Петро Скрипник запросив до нашого храму ще інших священників на поміч, щоб усі парохіяни мали змогу висповідатися. 

   Цього тижня,  у середу і четвер, 4-5 квітня пройшли короткі реколекційні науки для вчителів на тему “Як читати Святе Письмо”. Бог промовляє до нас через Святе Письмо. 

“ Тож благаю вас, брати, не вподібнюйтеся до цього світу, але перемінюйтесь обновленням вашого розуму, щоб ви переконувалися, що то є воля Божа, що добре, що вгодне, що досконале (Рим 12, 1 – 2). 

У п’ятницю вся школа взяла участь у богослужінні виставлення Плащаниці. Два дні наша церква—вдень і вночі -  була відкрита для молитовного поклонніння Гробу Господньому, люди організували молитовну сторожу. У суботу 7 квітня ми святкували велике християнське свято Благовіщення. А вже у неділю спозаранку дзвони сповістили радість, у церкві правилася радісна Пасхальна Утреня, великодня Служба Божа та на світанні Великого Дня відбувся чин освячення паски. Доокруж лунало торжественне і ствердне: - Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Воскрес для нас, для нашої дорогої України, для наших родин, для миру, для добра, для милосердя, для кожної спраглої душі, для кожного зболеного і загубленого серця, для спасіння людського роду. 

   Великодні свята збирають усю родину за столом. Готується традиційна великодня страва — паска з мішаниною, притертою пекучим хроном. А по обіді все село сходиться біля церкви на гаївки. “Воротару-воротарчику”, “ Дуб зелененький”, ”Вербовая дощечка”, “Вишита хустина” - водять дитячі хороводи ... Так було споконвічно у нашому селі.  Хай воно не переминає ніколи. 

   Веселих великодніх свят кожній родині, щедрих дарів Воскресіння Христового, великої радості, миру, братання і великої Божої ласки. 

Реколекційні науки для вчителів 

   У страстний тиждень Великого посту 4-5 квітня школі відбулися короткі духовні науки для вчителів на тему “Як читати Святе Письмо”, які проводив отець-декан Петро Скрипник. Це добрий духовний почин у школі. Перша реколекційна наука про Біблію, які книги зібрані в ній, про Старий і Новий Завіт, звідки прийшло до нас Святе Письмо, чиїм перекладом ми користуємося тощо. “Вчителі покликані близити дітей до Бога, а Біблія — олос Бога, тому надзвичайно важливим є щоденне читання Святого Письма,” - наголосив духівник.  

   Як розпочати читати Святе Письмо? За порадою священика: Відкрити Святе Письмо. До прикладу, Євангеліє від Матея. Прочитати перший вірш (він пронумерований) глава 1. Задати собі запитання: “1. Що мене найбільше вразило в цих рядках? 2. Що мені Бог хоче сказати цим послання? 3. А що я хочу відповісти Йому?” Читання Святого Письма — глибинна розмова з нашим Творцем. Кожне читання Святого Письма треба розпочати короткою молитвою, бо це Бог говоритиме до нас. Читати Святе Письмо потрібно декілька раз, бо скільки будемо повертатися, стільки будемо черпати щось глибше. “КОЖНИМ словом, яке походить з уст Божих, живе людина (пор. Мт 4,4). 

   На завершення наук духівник поблагословив вчителів, побажав розуміння свята Воскресіння, віднайти своє місце в ньому, свою радість, переповнитися нею і ділитися світлом з родиною. “Наш народ завжди славився родиною. Споконвіку шанували і величали  найстаршого,  побожного і мудрого з родини. Отож, наслідуймо своїх побожних предків. Помагаючи самим собі, ви зробите ласку Богові, наблизите дітей до Бога”.

Гаївки нашого села 

  

 

 

 

 

 

 

 

 Буклет "Гаївки рідного села"  підготовив гурток журналістики "Ініціатива".

Відеозаписи співу гаївок розміщені на сторінці "Шкільна правда" у Фейсбуці.

4946604
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
187
4001
16951
4898795
95493
141341
4946604

Ваш IP: 54.90.204.233
Server Time: 2019-03-22 02:37:57
Счетчик joomla