Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Політ над Дністром

   30-31 жовтня 2015 року відбувся тренувальний похід гуртківців на Дністровський каньйон в рамках роботи туристичного гуртка "Джура", що діє при Тисменицькому районному будинку дитячої та юначої творчості, керівник якого Василь Іванович Римчук. Завданням було відпрацювання навиків пішохідного туризму, зокрема: орієнтування на місцевості, туристична техніка, приготувння їжі та краєзнавча робота. Маршрут проліг через село Олешу Тлумацького району. Директор Олешанської школи Головатий Ярослав Степанович провів екскурсію у урочище "Братів ліс", де 27 вересня 1944 року відбулося збройна боротьба між вояками УПА та загонами енкаведистів.

 

   Близько 30 вояків УПА загинуло на тому місці. Решту вояків спаслися від "зачистки" рушивши у двох напрямках: один загін на Долину, другий - на Горигляди. Вийшли вояки на Тернопільщині. Більше сотні енкаведистів було знищено у тому бою.

   Всі вшанували память полеглих вояків УПА молитвою. Далі маршрут туристичної експедиції проліг через хутори Свинилів та Думку. Зупинилися на місці, яке називається "на дубі". Колись там був дуб, 3-4 людей не могли обхватити того дуба.  Дуб згорів від удару блискавки, а на його місці поставлений пам'ятний знак двом мешканцям села, воякам УПА, які довгі роки переховувалися від енкаведистів.

  Далі похід (6-7 кілометрів) у село Одаї, до місця де займаються планеризмом. Ночували у Делевській школі (село Делева). Ми мали спальні мішки. Нас гостинно прийняв директор школи Ціник Василь Степанович.  Другого дня - піший перехід від Делеви до села Долини. У лісі ми відпрацьовували переправу через урочище та інші технічні вправи. Смачним і незабутнім був обід, приготований на вогні. у еолективі панували дружня і весела атмосфера.

   Весь маршрут мандрівки: с. Олеша – с. Одаїв – с. Будзин – с. Делева – с. Долина (близько 30 км). У складі туристичної експедиції учні Клубовецької школи та досвідчений турист - учень Підпечарської школи. Нас супроводжували керівник туристичного гуртка Римчук Василь Іванович та директор Клубовецької школи Володим Ярославович Пронюк. В похід рушили: Старчук Ірина, Овчарчин Оксана, Володимир Драбик, Пронюк Микола, Триндяк Денис, Лялик Мирослав з 9 класу, Берладин Андрій, Пронюк Богдан (10 клас), назар Павлюк з 11 класу та наймолодший учасник Пронюк Євген, учень 6 класу. Було цікаво, складно і весело. З висоти Дністер та краєвиди навколо ріки дуже красиві. Нам здалося, що ми летимо над Дністром. Аж дух перехоплювало від цього видовища.

    Ми зробили дуже багато цікавих світлин на згадку про чудову туристичну мандрівку. Дякуємо організаторам чудового відпочинкового та пізнавального заходу методисту районного методичного кабінету відділу освіти Тисменицької РДА, керівник туристичного гуртка «Джура» Василю Римчуку та директору Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ст. Володимиру Пронюку. Було просто здорово!

   Наша Україна - просто дивовижна красива!!!

Оксана Овчарчин, 9 клас

Політ над Дністром 

 

 

 

 

 

Корисна та пізнавальна мандрівка Дністровським каньйоном... Читайте за посиланням...