Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

14 жовтня - День захисника України

   14 жовтня - День захисника України. Ще січовики-запорожці зробили своїм військовим святом. Відтоді це день відзначали як день козацької слави та звитяги. Це свято поєднує християнські традиції, спадщину українського козацтва, армії Української Народної Республіки, УПА. Свято асоціюється зі справжніми героями України, А нині це  - учасники АТО і бойових дій, захисники нашої цілісності та Незалежності. Щира подяка і пошана захисникам України.

Дорогі захисники України, лицарі слави і честі!

   Ми вітаємо вас з Днем захисника України. Це ваше свято. Ви святкуєте його на передовій, на посту, у великій відповідальності за нас, за весь український народ і державу Україну.

 

 Знайте, ми гордимося вами, ми захоплюємося вашою мужністю та відвагою. Україна сильна, незламна і непереможна завдяки вам. Ви складаєте найвищу жертву на вівтар нашої перемоги.

 Дякуємо вам за наш спокійний сон, за те, що не пустили ненажерливого московського окупанта у наші міста і села.  Ми гордимося вами! Ми молимося за вас. Ми чекаємо вас. До зустрічі!

Учні Клубовецької школи

А як святкують захисники України?   

   Нас, школярів, цікавить як святкують День захисника України, українські захисники. Адресуємо це запитання нашому другу, захиснику України Дмитру Євдокимову і його побратимам. 

– Дорогі наші захисники, а як ви святкували?

– Свято було для тих хто знаходиться у тилу, в штабі. Всіх штабних вітали з цим святом. Жінкам військовим, навіть, ордени і медалі вручали. Які саме медалі і за що, точно не знаю, бо на передовій жінок-військових тут зроду ніколи не було. А для нас це був буденний день. Рубали дрова на буржуйку, бо похолодало вже. Спостерігали за діями ворога, щоб не просувався. Доводилось, навіть, відстрілюватися, бо ворог у той день дуже активно провокував. Тобто ми виконували те, що і кожен день - тримаємо оборону відведеної нам ділянки лінії фронту.

 ... Хоча і ми відчули свято, нам волонтери передали харчі. Серед волонтері,в які до нас приїжджають є і Жінки, Жінки-волонтери на відміну від жінок-військових часто бувають на передовій. 

   Специфічна відповідь вийшла... Та це реальність... З кожним моїм словом побратими згідні. 

– Скажіть, порадьте, а як варто свякувати День захисника нам, українцям, там щоб відчули і зрозуміли свято усі, особливо діти?

– Я вважаю що ваша школа гідно від значає це свято. Вшановувати в цей день потрібно саме чоловіків, які поклали своє життя за захист країни.