Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

А що таке веретено?

    Учителька читала школярам казку Братів Грімм "Шипшинка".

   ...Вийшло так, що того дня, коли дівчині минав п'ятнадцятий рік, короля й королеви не було вдома, і вона залишилася в замку сама. Вона вешталася по ньому, заходила в зали й покої, і нарешті їй заманулось піднятися на стару вежу. Вона побралась нагору вузькими крученими сходами, що довели її до невеличких дверей. В дверях стирчав іржавий ключ. Коли дівчина обернула ключа, двері розчахнулися, і вона побачила перед собою тісну комірчину. В комірчині сиділа якась стара жінка з веретеном і старанно пряла кужіль льону.

 

- Добрий день, матусю, - привіталася королівна.

 - Що ви робите?

 - Пряду, - відповіла стара і кивнула їй головою. 

 - А що це так смішно крутиться у ваших руках? - спитала дівчина.

 Вона взяла в старої веретено і спробувала сама прясти. Та не встигла вона крутнути ним, як сповнилось віщування чаклунки - вона вкололася в палець...

 – А що таке веретено?"- спитали діти.

  Такий діалог розвивався у третьому класі клубовецької школи, коли Катерина Петрівна Турик читала з учнями казку. Вчителька пояснила як виглядає веретено, але учні не могли ніяк зрозуміти і уявити собі, адже тепер таким інструментом не користуються. Тоді Катерина Петрівна організувала учням похід до місцевого краєзнавчого музею.

   Діти дуже уважно слухали розповідь керівника музею Карпіва Йосипа Дмитровича про походження та призначення веретена та уважно розглядали як воно виглядає. Кожен крадькома намагався вколоти пальчик, як про це розповідалося у казці "шипшинка".

   Крім пізнавального візиту до музею учні з дорослими шукали однокореневі слова з словом "веретено". Учні, окрім веретена, побачили ще багато експонатів музею, ознайомилися з ними і довго ділилися враженнями про відвідини краєзнавчого музею.

 Ірина Дмитрівна Жданюк

Для цікавих.

 

*   Веретено - ручне знаряддя для прядіння, що становить собою тонку паличку з видовженими загостреними кінцями і потовщенням посередині.

*   Якоб Людвіг Ґрімм і Вільгельм Карл народилися (відповідно) 8 січня 1787 року і 24 лютого 1786 року в Ганау поблизу Франкфурта (земля Гессен) в Німеччині. Вони є одними з найвідоміших казкарів Європи. Найвідоміші їхні казки: «Хлопчик-Мізинчик», «Білосніжка», «Спляча красуня», «Рапунцель», «Червоний капелюшок», «Попелюшка», «Кішка й мишка в дружбі», «Заєць та їжак», «Вовк і семеро козенят», «Бременські вуличні музиканти», «Шість лебедів», «Шестеро увесь світ обійдуть», «Гензель і Ґретель», «Три ледарі», «Розумна Ельза», «Дурень Ганс», «Семеро хоробрих», «Старий дід і внучок», «Невдячний син», «Розумна дочка селянська».

4629891
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
2799
4353
11136
4585426
66723
170739
4629891

Ваш IP: 3.80.55.37
Server Time: 2019-01-16 10:23:20
Счетчик joomla