Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Свято Шевченка у школі

   Серед визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до Батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з великим вогнем у душі захищав свободу і незалежність країни, честь і гідність народу. Безсмертне ім'я великого українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка відоме скрізь як ім'я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.

 

        З метою вшанування пам'яті українського поета, письменника, художника та політичного діяча Тараса Григоровича Шевченка 11 березня, в школі, було проведено літературно-мистецьке свято «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля!» Свято підготували педагог-організатор Марцінко Олеся Романівна та Кузьма Оксана Ярославівна, яка є автором цього сценарію. Даний захід допоміг присутнім пізнати соціальні, політичні, життєві ідеали великого поета. Минуло 204 роки від дня народження Т. Г. Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами. Свідченням цього стало читання віршів поета: «Мені однаково чи буду», «Ми вкупочці колись росли», «Не називаю її раєм», послання «І мертвим, і живим…», поема «Кавказ», «Ой три шляхи широкії», «І досі сниться під горою». Присутні поринули у світ краси поезії Тараса Шевченка, яку читали учні 3-11 класів. Роль Тараса Шевченка зіграв Пронюк Євген, учень 8 класу. Своїм голосом зачарувала всіх присутніх учениця 4 класу Марцінко Оксана, виконавши пісні: «Зоре моя вечірняя», «Ой, горе тій чайці».

       Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Т. Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато поколінь – допоки буде жити наша Україна.

       Я впевнена, що це літературно-мистецьке свято, яке відбулося в школі допоможе всім ще раз зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності. І знову переконатися, що

Поезія Шевченка – це вогник,

схожий на полум'я свічки,

що запалює душу людини.

Наталія ІВАСЮК,

заст. директора з навчально-виховної роботи

На свілинах: літературні читання творів Т. Шевченка. автор світлин Людмила Палагіцька

   

У неділю у Клубовецькій школі відбулося свято на честь Тараса Григоровича Шевченка. 9 березня - день народження поета. Я також брала участь - розказувала уривок із поеми "Княжна" - "Сонце заходить, гори чорніють...". Це було літературне свято,  багато учнів читало вірші та поети Тараса Шевченка. А напередодні 9 і 10 березня ми всі фотографувалися у своїх родинах з книжкою "Кобзар" Тараса Шевченка і писали, який вірш знаходиться на сторінці 204. Чому 204? Бо це дата від дня народження поета). У моїй родині є великий "Кобзар". І я дуже здивувалася, бо на 204 сторінці була поема "Княжна" з тим віршем, який я мала розказувати. Так пощастило!

 

   Свято було дуже гарне. Учні принесли з дому свої Кобзарі. Поему "І мертвим, і живим, і ненародженим..."розказували весь сьомий і шостий класи. Всі гарно підготувалися.  На сцену виходили з Кобзарями. У кожного інакший Кобзар, це так гарно! Мене дуже вразила пісня "Думи мої", яку виконували  дорослі хлопці Тарас Козак, Андрій Бойко та  Олег Антошків. моя однокласниця Оксана Марцінко співала пісні "Зоре моя вечірняя" та про чумаків. Ведучою була Божена Івасюк з 10 класу, а роль Шевченка грав Євген Пронюк з 8 класу. Дуже гарно вірш "Якби мені черевики" розказувала Оксана Овчарчин з 11 класу, у неї були справді червоні чобітки.

   Хоч часу на репетиції було дуже мало, бо були вихідні в школі, та свято вийшло гарне і душевне. Прийшло багато людей, всі вони люблять вірші Тараса Григоровича Шевченка. А пісню "Заповіт" співали всі  стоячи - і на сцені, і в залі, це так велично. Я у захваті.

  Ми зробили загальну фотографію з Кобзарями.

   Я щаслива, що брала участь у святі Тараса Григоровича Шевченка. Це надихнуло мене намалювати портрет Кобзаря. 

Анастасія ПАЛАГІЦЬКА, 4 класу

  

Світлини Людмили Палагіцької

4946635
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
218
4001
16982
4898795
95524
141341
4946635

Ваш IP: 54.90.204.233
Server Time: 2019-03-22 02:54:45
Счетчик joomla