Гостя з Канади у родині Шешураків

  У родині Шешураків - моєї бабусі Ярослави і дідуся Богдана – у Великодній вівторок була дуже гарна гостя з Канади. У цей день до бабусі прийшли всі рідні, онуки Андрій, Тетяна та Богдана Шешураки. Нашу гостю звали Реней, Реней Тарасівна Восджані (Renee Wuschenny). Якраз у вівторок Реней виповнилося 18 років. Свій день народження дівчина зустріла у нашій родині. Ми вітали її і  багато спілкувалися. З англійською мовою не виникало проблем, бо моя тітка Галина і сестра Тетяна працювали в Англії, вони добре знають англійську і ми у школі вивчаємо англійську. Перекладали на українську для бабусі і дідуся. Гостя з Канади всім сподобалася, вона світловолоса, весела, життєрадісна, оптимістична. Я мала гарну нагоду взяти інтерв’ю для “Шкільної правди». Реней радо відповідала на мої запитання.

 

 

- Реней, як звати твоїх батьків? Чим вони займаються?

- Тата звати Тарас, маму Маруся. У них власний бізнес, вони займаються ремонтами.

- Твої батьки родом із Канади?

-  Ні, мої батьки з України, із Івано-Франківська.

-  Чи є у тебе родичі в Україні?

- В Україні у мене є далекі родичі, але моя сім'я з ними не спілкується.

-  Чи є тебе брат або сестра? Скільки їм років? Як звати?

- Так, у мене є дві сестри. Старшу сестру звати Кароліна, їй 23 роки, другу звати Маруся, їй 20 років.

-  Чим займаються твої сестри?

- Моя сестра Маруся подорожує світом, а Кароліна допомагає батькам у їхньому бізнесі.

- А ким ти мрієш стати?

-  Я мрію стати поліцейським, офіцером поліції.

-  Яка зараз погода у Канаді?

- Зараз у Канаді сніг і сильний мороз, інколи температура сягає -25ͦС. А тут дуже сонячно і гаряче.

-  Як ви святкуєте Великдень, Різдво? Які у вас традиції.

- Ми святкуємо ц свята так, як і в Україні, три дні. У нас також є одна стародавня традиція на Різдво підкидати кутю до стелі.

-  Чи є у Канаді українські церкви? У яку ходиш ти?

- Так, у Канаді є багато українських церков. І я теж ходжу в українську греко-католицьку церкву.

-  Чи тяжко було добиралися в Україну?

- Так, досить тяжко. Я летіла 16 годин, було три пересадки.

- Ти не боялася їхати в Україну, знаючи, що тут війна?

-  Ні, я не боялася.

   Зустріч з Реней була особливою. Найбільше дивував її акцент, вона вирізнялася з-поміж інших. Він у неї не був англійським, а радше французьким. Спочатку я аж боялася спілкуватися  англійською. Та згодом зрозуміла, що Реней дуже щира і відкрита. Я дізналася багато про їхні традиції, культуру. Найбільше мені сподобалося слухати, як вони бережуть давні традиції. Реней весела і дуже працьовита. Вона допомагає своїм батькам на роботі. Дозвілля проводить подібно, як і ми. Ми святкували день народження Реней. Тітка Галина подарувала Реней вишиту бісером картину на англійські мотиви.   З їди Реней найбільше любить салати.

   Чесно сказати, я би взяла Реней до себе на цілий місяць. Вона дуже позитивна, дружелюбна. Українську мову вона розуміє, навіть, читає, тільки говори ще не може.

   Мої бабуся з дісусем брали участь у спілкуванні. Вони зателефонували родичам у Нижнів, ті були свого часу у Канаді, і дядько Володимир спілкувався з Реней по телефону.

   З приїздом Реней у нас вийшло велике родинне свято. До нас прийшли сусіди Недільські - Роман і батьки. Було дуже цікаво.

   Попрощалися з Реней у школі. Час пройшов дуже-дуже швидко. Я розуміла все, що говорить Реней. А будувати речення правильно я ще не вмію. Треба ще багато вчитися.

   Я дуже дякую Реней і всім, хто організував таку гарну зустріч. Хотіла би ще зустрітись з Реней.

Богдана ШЕШУРАК, 8 клас